Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Hazar Karagöl, 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde Türkiye’yi temsil edecek sporculardan biri. 2011 yılına kadar sporla ilgili bir hayali olmayan Karagöl, bugün geldiği noktada Erzurum’un ev sahipliği yapacağı EYOF 2017’de ülkenin madalya beklediği sporculardan biri.
Türkiye’nin 13’üncüsüne ev sahipliği yapacağı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali için geri sayım hızlı bir şekilde devam ediyor. Avrupa’nın önemli kış spor merkezlerinden biri haline gelen Erzurum’da düzenlenecek organizasyonda sürat pateni branşında ringe çıkacak Hazar Karagöl, Türkiye’nin madalya beklediği sporcular arasında yer alıyor.

Erzurum doğumlu olan Karagöl, 2011 yılında düzenlenen Dünya Üniversiteler Oyunları’na kadar sporla ilgili bir hayalini bulunmadığını belirterek, “2011 Dünya Üniversiteler Oyunları Erzurum’da yapılıncaya kadar gelecekte sporcu olacağımı ve bir gün şampiyon olabileceğimi hiç düşünmemiştim” dedi.

"BENİM GİBİ BİNLERCE GENCİN KADERİ DEĞİŞTİ"
2011’den sonra kendisi gibi binlerce gencin kaderinin değiştiğine inandığını vurgulayan Karagöl, “Ben Erzurum doğumluyum. Burası gelişime açık, sevimli, huzurlu ve güvenli bir şehir. Burada dostluklar çok önemlidir, hiç unutulmaz. Erzurum’da kış sporları için en ideal şartlar var. Bu nedenle 2011 Dünya Üniversiteler Oyunları için dünya çapında tesisler yapıldı. Ve benim gibi binlerce gencin kaderi değişti. Her yönüyle rüya gibi oyunlardı” diye konuştu.

"EYOF, OLİMPİYATLAR İÇİN İLK BASAMAK"
Hedefinin 2022 yılında Pekin’de yapılacak Kış Olimpiyat Oyunları olduğunu söyleyen 16 yaşındaki milli sporcu, “EYOF, olimpiyatı hedefleyen sporcular için ilk basamak, bunu biliyorum. İlk defa çok branşlı oyunlara katılacağım ve bu benim şehrim Erzurum’da olacak. Burada EYOF’u düzenlemek için her şey var. Mükemmel doğa, mükemmel tesisler ve üst düzeyde güvenli sporcu köyümüz… Yüzlerce sporcu kardeşimle beraber kalacağım” ifadelerini kullandı.

"EYOF BİRÇOK GENCE YENİ HAYALLER KURDURACAK"
Erzurum’da düzenlenecek organizasyonda, 500, 1000 ve 1500 metre ile takım bayrak yarışında ringe inecek milli sporcu Hazar Karagöl, "Erzurumlu bir sporcu olarak şunu söylemek istiyorum. EYOF 2017’nin Erzurum’da yapılması, eminim ki binlerce gence yeni hayaller kurduracak. EYOF sayesinde sporla ilgili hayaller kurmamızı sağladığınız için çok teşekkür ediyorum." dedi.