Beğeni Ağacı5Beğeniler
  • 1 Post By Samire
  • 4 Post By Odin

Konu:Herkes Baksın Bir zahmet

Samire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Samire isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    13
    Beğenme 
    13
    Beğenilme 
    2

Standart Herkes Baksın Bir zahmet

Arkadaşlar oyunda kendine zorla küfür ettiren, zorla teşvik eden, hırsızlık yapan, durduk yere millete de hırsız diyen, kolpalar bayağı bir çoğalmış 1 sene önce ben oyundayken bu karaktersizler yoktu oyunda, oyun öyle bir hale gelmiş ki inanamıyom artık.

GM'lerimizde diyolar ki, kitle değişiyor, yaz kitlesi , kış kitlesi, arkadaşım karakterin, şerefin, adamlığın kitlesi olmaz, oyun zevk için oynanır, zevkin içine tükürmek için değil. Biz tek tek uğraşıcaz mı bunlarla? Birini engelle diğeri çıkıyor. Küfür konusunda daha katı kurallar olmalı. Adam bir ton saydırdı bana şikayet ettim "Oyun Kurallarını Okuyun" dediniz harbiden açtım okudum. Birini daha şikayet ettim "Oyun Kurallarını Okuyun" dediniz bu karaktersiz heriflerde utanmadan geldiler oyunda benle ve benim gibilerle dalga geçtiler. Ne zaman ceza vermeyi düşünüyorsun? Oyundaki insanların bir ton şikayeti var ve GM'lerde geçip gevşek gevşek yorumlar yapıyolar şikayetler hakkında. Kimsenin sorunu doğru dürüst düzeltilmiyor. Arkadaşımın Full +9 seti arkadaşımında hala çözemediği bir yöntemle çalındı, char tamamen soyuldu exchange yaparken arkadaşım onaylamadığı halde itemler karşı tarafa geçti ve biz hiçbir şey yapamadık. Oyunu bırakan çok oluyor, okullar kapandı millet oyuna tam giricek arkadaşlarıma bile başlattım Bsro güzeldi 1 sene önce oynamıştım felan dedim hepsini buraya getirdim hepsi yüzüme tükürcek durumdalar. Ben ve arkadaşlarım çekiliyoruz oyunda kalanlara allah sabır versin.
    Konu Samire tarafından (29.Mayıs.2014 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir.
    Tigress bunu beğendi.

Tigress - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Tigress isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    55
    Beğenme 
    231
    Beğenilme 
    273

Şahsen bende ara vermiş durumdayım. Nedeni bunlar tam olmasa da oyunun huzurunu kaçırıyorlar. Sırf sanal bir kale için etmedikleri küfür kalmadı. Keşke kaleyi alma hırslarını Real de gösterseler. Sanarsinki İstanbul u fetih ediyorlar. Millet kardeşi yaşındaki çocuklara neler diyor, o çocuklarda abisi yaşındaki heriflere neler diyorlar. Sadece hayretle şaşıp bakıyorum.

Not: Lütfen herkes üstüne alınmasın. Bence bu mesaj gideceği yere gitmiştir. İyi forumlar

Samire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Samire isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    13
    Beğenme 
    13
    Beğenilme 
    2

Ben herkese "kardeşim" diye hitap ediyorum,
    adama kardeşim satılık serenes var mı ? diyorum.

var diyor, fiyatını soruyorum " satmıyorum lan ibne" diyor. Foruma şikayet edince GM'nin söylediği.

Ceza yok ( Oyun Kurallarını Okuyunuz ).

Okuduk okuduk rahat olun herkes gayet rahat bir şekilde hırsızlık yapabiliyolar gayet rahat bir şekilde küfür edebiliyorlar.

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Odin isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Konular 
    547
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5207

Alıntı Samire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar oyunda kendine zorla küfür ettiren, zorla teşvik eden, hırsızlık yapan, durduk yere millete de hırsız diyen, kolpalar bayağı bir çoğalmış 1 sene önce ben oyundayken bu karaktersizler yoktu oyunda, oyun öyle bir hale gelmiş ki inanamıyom artık.

GM'lerimizde diyolar ki, kitle değişiyor, yaz kitlesi , kış kitlesi, arkadaşım karakterin, şerefin, adamlığın kitlesi olmaz, oyun zevk için oynanır, zevkin içine tükürmek için değil. Biz tek tek uğraşıcaz mı bunlarla? Birini engelle diğeri çıkıyor. Küfür konusunda daha katı kurallar olmalı. Adam bir ton saydırdı bana şikayet ettim "Oyun Kurallarını Okuyun" dediniz harbiden açtım okudum. Birini daha şikayet ettim "Oyun Kurallarını Okuyun" dediniz bu karaktersiz heriflerde utanmadan geldiler oyunda benle ve benim gibilerle dalga geçtiler. Ne zaman ceza vermeyi düşünüyorsun? Oyundaki insanların bir ton şikayeti var ve GM'lerde geçip gevşek gevşek yorumlar yapıyolar şikayetler hakkında. Kimsenin sorunu doğru dürüst düzeltilmiyor. Arkadaşımın Full +9 seti arkadaşımında hala çözemediği bir yöntemle çalındı, char tamamen soyuldu exchange yaparken arkadaşım onaylamadığı halde itemler karşı tarafa geçti ve biz hiçbir şey yapamadık. Oyunu bırakan çok oluyor, okullar kapandı millet oyuna tam giricek arkadaşlarıma bile başlattım Bsro güzeldi 1 sene önce oynamıştım felan dedim hepsini buraya getirdim hepsi yüzüme tükürcek durumdalar. Ben ve arkadaşlarım çekiliyoruz oyunda kalanlara allah sabır versin.
    Oyun kurallarını okuyun derken biz gerçekten oyun kurallarını okumanız için söylüyoruz. Siz ya okuduğunuzu anlamıyorda yada gerçektek okumuyorsunuz. Küfür konusunda defalarca açıklamalar yaptık ve artık yapmaktan sıkıldık. Neden chat blok, neden 7 gün yada neden ailevi değerlere ceza veriliyor hepsini açıkladık. Siz hala daha anlamamakta ısrar ediyorsunuz. bSilkroad'da 1 yıl öncede küfür cezası aynıydı hala aynı.

Küfüre süresiz yasaklamada yapsak 1 level karakter açıp size küfür edilecek ama yine edilecek. Bu seferde 1 level karakterlere çözüm bulun diyeceksiniz. Kısacası bu küfürün önüne geçilemez. Biz küfür cezalarından yana değiliz. Bize kalsa tamamen cezasız bırakırız. Yasaklar insanları maalesef olumsuz yönde etkiliyor.

Bir diğer konu exchange onaylamadık ama itemler karşı tarafa geçti. Yok böyle birşey, lütfen ne kadar saçmaladığınızın artık farkına varın.

• Immortal Stone vardı, artı bastım ama silah yok oldu.
    • Oyundan çıkıp girdim item kayboldu.
    • Stall'a item koydum satıldı ama gold gelmedi.
    • Itemi takasa koyduım onaylamadım ama item karşı tarafa gitti.

Artık bu şikayetleri incelemekten inanın usandık. Biz yinede her seferinde tek tek inceliyoruz ve hep aynı sonuç. Ya immortal biter fark etmezsiniz, ya stalla 100b yerine 10b'e koyar gold gelir ama siz rakam az olduğu için fark etmezsiniz. Biraz dönüp kendinize bakın. Kabahati hep yönetimde bulmaktan vazgeçin. bSilkroad tarihinde 200bin kere takas yapılacak, ne hikmet ise 200binde 1 sizin takasınızda sorun olacak ve onay olmadan itemler karşı tarafa gidecek. Siz bu söylediğinize kendiniz inanıyor musunuz önce onun sorgulamasını yapın.

Eğer oyun bırakılıyorsada edep ve adap kuralları çerçevesinde bırakılır. İftira yada yalan yanlış bilgiler ile yönetimi karalamanın anlamı yok. Sessiz bir şekilde bırakıp gidebilirsiniz.
    Cengo, S3RSEM, Tork ve 1 kişi bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş