Beğeni Ağacı3Beğeniler
  • 1 Post By ThreePoint
  • 2 Post By Loss

Konu:ekran kararma sorunu

Yeni Üye
    machoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    1
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

Standart ekran kararma sorunu

oyunda 10-15 dk oynadıktan sonra ekran birden simsiyah oluyo. Pc çalışıyo fakat hiç bir işlem yapamıyorum. Ancak reset ile kendine geliyor sorun ile ilgili acil yardım

Yrd.Yönetici
    Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Asgard
    Konular 
    802
    Beğenme 
    533
    Beğenilme 
    8805

Ekran Kartınız da sorun olabilir. Fanı çalışmıyor olabilir. Bu yüzden kapanabilir. Arıza Ekran Kartında olma ihtimali yüksek .
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yeni Üye
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    1
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

Assassins creed black flag kaldırıyo ondan değildir gibime geliyo. ilk oyunu yüklediğimde bu proğram bilgisayarınıza zarar verebilir gibisinden uyarı aldım. çok teşekkür ederim ilginizden dolayı başka bi çözüm varmıdır acaba

Yrd.Yönetici
    Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Asgard
    Konular 
    802
    Beğenme 
    533
    Beğenilme 
    8805

Smart Screen hata verebilir zarar verebilir diye bu normal . Zararlı olduğundan kaynaklanmıyor. Nedenin clientten kaynaklı olduğunu düşünmüyorum fakat yeniden indirmeyi deneyin Clienti. Yada ekran kartı driverınızı güncelleyin.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yeni Üye
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    1
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

ben biraz uğraşıyım teşekkür ederim tekrar

Vice General Lord
    ThreePoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... 'a katılıyorum sorun %90 ekran kartınızından kaynaklanıyor, daha öncesinde benzer sorun yaşamamış olmanız bu gün yaşamayacağınız anlamına gelmez, malum havalar ısınıyor, birazda tozlanmışsa bu tarz sorunlar yaşatabilir. Bilgisayarınız sadece ekran kartına değil işlemciyede fan dışında güç göndermiyor olabilir buda işlemcinin ısınmasından kaynaklanır. Fanları temizlerseniz sorun büyük ölçüde çözülecektir.

Yapabileceğinize inanıyorsanız;
    Bilgisyarın tüm elektriğini kesin, kasanızı açın süpürgeyi fanlara yapıştırıp güzelce temizleyin, fanlara paralel tutmazsanız yapraklarını kırabilirsiniz, özenle temizleyin, fan dışında diğer parçalara yaklaştırmayın ki kazara onlarıda çekmeyin. Normal şartlarda kompresör kullanmak gerekir ama evinde kompresör bulunduran insanlara pek sık rastlamıyoruz Zarar vermekten korkarsanız, fırça, kürdan gibi aletlerlede temizleyebilirsiniz.
    Konu ThreePoint tarafından (23.Haziran.2015 Saat 09:04 ) değiştirilmiştir.
    Loss bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Captain
    Az1z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    2
    Beğenme 
    38
    Beğenilme 
    14

Alıntı ThreePoint Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... 'a katılıyorum sorun %90 ekran kartınızından kaynaklanıyor, daha öncesinde benzer sorun yaşamamış olmanız bu gün yaşamayacağınız anlamına gelmez, malum havalar ısınıyor, birazda tozlanmışsa benzer sorunlar yaşatabilir. Bilgisayarınız sadece ekranı değil işlemciyede fan dışında güç göndermiyor olabilir buda işlemcinin ısınmasından kaynaklanır. Fanları temizlerseniz sorun büyük ölçüde çözülecektir.

Yapabileceğinize inanıyorsanız;
    Bilgisyarın tüm elektriğini kesin, kasanızı açın süpürgeyi fanlara yapıştırıp güzelce temizleyin, fanlara paralel tutmazsanız yapraklarını kırabilirsiniz, özenle temizleyin, fan dışında diğer parçalara yaklaştırmayın ki kazara onlarıda çekmeyin. Normal şartlarda kompresör kullanmak gerekir ama evinde kompresör bulunduran insanlara pek sık rastlamıyoruz Zarar vermekten korkarsanız, fırça, kürdan gibi aletlerlede temizleyebilirsiniz.
    hocama katılıyorum ayrıca ekran kartınızda temassızlık veya iletken ucunda zedenlenmeler meydana gelmiş olabilir sorununuz nezdimce donanımsaldır
    Ben Lafa Değil FTW ye bakarım çok az 1 zaman

General Lord
    Loss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    411
    Beğenme 
    642
    Beğenilme 
    612

Bilgisayarınızla uğraşırken ekran gidiyorsa ekran kartından dır önerilenler gibi tozlanmış ve aşırı ısınıyor olabilir yada fanı çalışmıyor olabilir zorlamadan bir tamirciye gidebilirsiniz aksi halde ekran kartınız yanabilir yazık olmasın.
    Konu Loss tarafından (23.Haziran.2015 Saat 09:20 ) değiştirilmiştir.
    sonkez ve Mugivara bunu beğendi.

Mükemmel olan İslamiyettir, Müslümanlar değil.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş