Beğeni Ağacı7Beğeniler

Konu:SÜREKLİ RESTART SÜREKLİ RESTART. BU LAGA KALICI ÇÖZÜM YOK MU?

General Lord
    MendoZa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    112
    Beğenme 
    340
    Beğenilme 
    322

Standart SÜREKLİ RESTART SÜREKLİ RESTART. BU LAGA KALICI ÇÖZÜM YOK MU?

5 Senedir bu serverdeyim. Yeri geldi ara verdim yeri geldi aralıksız uzun süre oynadım. Ama 5 sene boyunca bu seneki gibi bir sıkıntı çekmedim bsilkroad serverinde. Server yaklaşık 4-5 aydır bu sıkıntıyı çekiyor. Sizin gibi 7 senelik tecrubesı olan kişilerin bu lag sıkıntısına kalıcı çözüm bulmasını bekliyoruz. Her lag girdiğinde restart atılıyor evet restart serverı 12-16 saat idare ediyor fakat sonrası yine aynı. Lag başlangıcından restart atılıncaya kadar süre içerisinde resmen can çekişiyoruz charlar hareket dahi etmiyor. İnanın bu insanları bu serverden soğutmaya başladı oyun zevkimizin önüne geçmeye başladı lag denen baş belası. Bizi bu konuda bilgilendirmenizi ve acilen kalıcı bir çözüm bulmanızı kendim ve tüm bsilkroad playerleri adına talep ediyorum. Artık yeter sabrımızı taşırıyor her Allah'ın günü aynı şey bıktık artık. Kalıcı çözüm bekliyoruz gerekırse 1 hafta serveri bakıma alın ama bundan sonra lag olmasın. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    M4rJiNaL
    ST_OXSI

Yeni Üye
    ulema - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    4
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    5

hayır önceden eleştiriye açıktınız şimdi bunada taamülünüz yok

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    112
    Beğenme 
    340
    Beğenilme 
    322

Bu arada lagın sebebinin tamamıyla Proxy karakterler olduğunu düşünüyorum. Belki de ben yanılıyorumdur orasını siz daha iyi bilirsiniz. Fakat lag sıkıntısı proxyden olsun olmasın her türlü proxynın serverden uzaklaştırılması gerekli. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    M4rJiNaL
    ST_OXSI

General
    minnospooh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    29
    Beğenme 
    21
    Beğenilme 
    14

Alıntı MendoZa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada lagın sebebinin tamamıyla Proxy karakterler olduğunu düşünüyorum. Belki de ben yanılıyorumdur orasını siz daha iyi bilirsiniz. Fakat lag sıkıntısı proxyden olsun olmasın her türlü proxynın serverden uzaklaştırılması gerekli. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kardeşim bu serverda proxy serbestken bu kadar lag yoktu.

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    112
    Beğenme 
    340
    Beğenilme 
    322

Alıntı minnospooh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim bu serverda proxy serbestken bu kadar lag yoktu.
    Bazı proxyler var mesela ücretli olanlar onlarda bir skntı çıkmıyor. Ama sitelerden alınan bedava proxyler serverın içinden geçiyor Eskiden bu kadar proxy yoktu diye düşünüyorum. Şuan neredeyse 1500 kapasitenin 500ü proxy. Geçen tüm townları dolaştım nerdeyse her townda drd1-2-3 diye giden charlardan 30ar adet vardı belli ki tek kişinin charları adamlar doymuyor 100-200 arena charı gırıyor. Malum arena botu pcyide kastırmayan küçük bir program.
    M4rJiNaL
    ST_OXSI

General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    29
    Beğenme 
    21
    Beğenilme 
    14

Bazı proxyler var mesela ücretli olanlar onlarda bir skntı çıkmıyor. Ama sitelerden alınan bedava proxyler serverın içinden geçiyor Eskiden bu kadar proxy yoktu diye düşünüyorum. Şuan neredeyse 1500 kapasitenin 500ü proxy. Geçen tüm townları dolaştım nerdeyse her townda drd1-2-3 diye giden charlardan 30ar adet vardı belli ki tek kişinin charları adamlar doymuyor 100-200 arena charı gırıyor. Malum arena botu pcyide kastırmayan küçük bir program.
    Yani diyosun ki proxy nin sahtesi lag yapıyo kardesim proxy serverı doldurdugu için degilde yasak ve bedava oldugu icin mi lag yapıyor? o zaman diyosun ki Allah çarpması? xDD

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    112
    Beğenme 
    340
    Beğenilme 
    322

Yani diyosun ki proxy nin sahtesi lag yapıyo kardesim proxy serverı doldurdugu için degilde yasak ve bedava oldugu icin mi lag yapıyor? o zaman diyosun ki Allah çarpması? xDD
    Bu server eskiden 2000/2000 kapasite de oldu. O zaman neden böyle bir sıkıntı yoktu? Oyunun doluluğuyla alakası yok lagın. Malum öyle bir durum olsa yabancı serverler veya şuanda Türkiye serverlerinden bir tanesi 6000/6000 kapasite oluyor. Senin dediğine bakarsak o sunucunun alev alması lazım Veya jollygame serveri olan aSroyu örnek vereyim sana. 3500/3500 server ful doluydu oyuna girilmyordu. Ama böyle bir sıkıntı hiç olmadı. Velhasıl ben oyunun dolu olup olmamasıyla bu lagın alakası oldgunu düşünmüyorum. Fakat doğrusunu Asgard veya diğer yetkililerden birisi biliyor fakat bize açıklanmıyor.
    M4rJiNaL
    ST_OXSI

General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    29
    Beğenme 
    21
    Beğenilme 
    14

Bu server eskiden 2000/2000 kapasite de oldu. O zaman neden böyle bir sıkıntı yoktu? Oyunun doluluğuyla alakası yok lagın. Malum öyle bir durum olsa yabancı serverler veya şuanda Türkiye serverlerinden bir tanesi 6000/6000 kapasite oluyor. Senin dediğine bakarsak o sunucunun alev alması lazım Veya jollygame serveri olan aSroyu örnek vereyim sana. 3500/3500 server ful doluydu oyuna girilmyordu. Ama böyle bir sıkıntı hiç olmadı. Velhasıl ben oyunun dolu olup olmamasıyla bu lagın alakası oldgunu düşünmüyorum. Fakat doğrusunu Asgard veya diğer yetkililerden birisi biliyor fakat bize açıklanmıyor.
    Tamam işte proxy doluluk yapar sadece ondan bahsetmeye çalıştım. Bak kardesim o örnek verdigin serverlar varya hani başka olanlar. Bu lagın sebebi onların saldırı yapması. Mantık şu bsroya lag girerse oyun boku yerse player oyunu bırakacak gidip onların sw de oynicak. Çaktın?

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    112
    Beğenme 
    340
    Beğenilme 
    322

Tamam işte proxy doluluk yapar sadece ondan bahsetmeye çalıştım. Bak kardesim o örnek verdigin serverlar varya hani başka olanlar. Bu lagın sebebi onların saldırı yapması. Mantık şu bsroya lag girerse oyun boku yerse player oyunu bırakacak gidip onların sw de oynicak. Çaktın?
    Bu server 7 senelik server Daha önce saldırı olmadı da şuan mı saldırı olmaya başladı? Bide şuanki Bsro ile 2015'teki bsro aynı değil serverde o zaman daha fazla player vardı. Doğru dürüst başka serverde yoktu. Yine saldırılar oluyordu yine lag giriyordu fakat 1 hafta içerisinde hallediliyordu. Şuan ise en az 4 aydır aynı sorun olmakta.
    M4rJiNaL
    ST_OXSI

General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    29
    Beğenme 
    21
    Beğenilme 
    14

Bu server 7 senelik server Daha önce saldırı olmadı da şuan mı saldırı olmaya başladı? Bide şuanki Bsro ile 2015'teki bsro aynı değil serverde o zaman daha fazla player vardı. Doğru dürüst başka serverde yoktu. Yine saldırılar oluyordu yine lag giriyordu fakat 1 hafta içerisinde hallediliyordu. Şuan ise en az 4 aydır aynı sorun olmakta.
    yani 7 yıl hiç lag girmedi sadece su an giriyo öylemi? bende 5 yıldır bu sw deyim demekki ben tuvaletteyken falan giriyodu lag hep. evet şu an abartmış olabilir biraz adamlarında ihtiyacı var tabi yan sekmede bişeyler izleyebilirler bu cok normal

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş