General Lord
    Hurley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    263
    Beğenme 
    180
    Beğenilme 
    710

Standart App Plaka,Sahte Plaka,Tahrip Edilmiş Plakalara Ceza Yağacak

Bakanlıktan yapılan açıklamada, standartlara aykırı plaka kullanan, basım veya dağıtımını yapanlara denetimler sıklaştırılırken, cezalarında caydırıcı hale getirildiğini vurgulanarak, “Mevzuatta belirtilen nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan yada farklı okunmasına veya okunamamasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahibine 412 TL ceza verilecek ve plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün süre tanınacak. Aksi takdirde araç trafikten men edilecektir. Aracı plakasız olarak kullanan sürücüye bin 698 TL, başka bir araca ait yada sahte bir plaka takan veya kullananlara da 5 bin TL idari para cezası yazılacak olup, merdiven altı iş yerlerinde veya internet üzerinden sipariş ile plaka basımı veya dağıtımı yapanlara ise10 bin Türk Lirası idari para cezası uygulanacaktır” denildi.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Araç tescil belgesini araçta bulundurmayan veya tescil plakasını monte edilmesi gereken yerin dışında farklı bir yere takan sürücülere 92 Türk Lirası idari para cezası verilecek ve araç bilgileri doğrulanıncaya ve plaka uygun yere takılıncaya kadar araç trafikten men edilecektir.

Aracı plakasız kullanan sürücüye bin 698 Türk Lirası idari para cezası verilecek ve tescil plakası takılıncaya kadar araç trafikten men edilecektir.

Başka bir araca ait veya sahte plakayı takan veya kullananlara 5 bin Türk Lirası idari para cezası verilecek ve araç trafikten men edilecektir. Ayrıca haklarında Türk Ceza Kanununa göre sahtecilik suçundan işlem yapılacaktır.

Sizce hangi plaka daha okunaklı neden bu plakaya ceza kesiliyor?

General Lord
    DolceGabbana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    175
    Beğenme 
    184
    Beğenilme 
    618

Bende küçük yaşlarımdan beri araba merakı olan birisiyim ve her arabamda app yada istanbul diye adlandırılan plaka ve pleksi plakalıklar oluyordu, arabayı biraz daha şık gösterdiği için tercih ediyoruz, ancak ceza konusuna gelirsek, sonuçta sağda solda plakaların üstüne canı isteyen numaralar yazıyor artık ve bu milletimiz için tehlikeli bi hal alabilir o yüzden cezada haklılar, ödüyoruz pişman değiliz

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    263
    Beğenme 
    180
    Beğenilme 
    710

Alıntı DolceGabbana Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende küçük yaşlarımdan beri araba merakı olan birisiyim ve her arabamda app yada istanbul diye adlandırılan plaka ve pleksi plakalıklar oluyordu, arabayı biraz daha şık gösterdiği için tercih ediyoruz, ancak ceza konusuna gelirsek, sonuçta sağda solda plakaların üstüne canı isteyen numaralar yazıyor artık ve bu milletimiz için tehlikeli bi hal alabilir o yüzden cezada haklılar, ödüyoruz pişman değiliz
    Hayır anlamadığım okunmayan 3D denilen veya kesik plakalara kes tamam ama mühürlü olan Beşiktaş App ye neden ceza yazcaksınki göz görüyor işte hangisinin daha net okunduğu

General Lord
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    175
    Beğenme 
    184
    Beğenilme 
    618

Alıntı HugoReyes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır anlamadığım okunmayan 3D denilen veya kesik plakalara kes tamam ama mühürlü olan Beşiktaş App ye neden ceza yazcaksınki göz görüyor işte hangisinin daha net okunduğu
    Belki duymamışsındır şöyle anlatayım, ikiz araç satışı diye birşey var tehlikeli abilerimiz , türkiyeden örnek veriyorum 1bmw satın alıyorlar aynı arabanın aynı renk aynı model aynı paket aynı jant 1e1 aynısını bulgardan getiriyorlar, burda sahte plaka sahte ruhsat bastırıp bu arabaları ucuz yollu şekilde satıyorlar bu arabaları alanlarda genelde tehlikeli insanlar, ayrıca bugün canım sıkılsa plakamı 35 mrt 35 diye bastırtırım kimsede sorgulamaz beni yaptırırken, bunlar çok tehlikeli işler o yüzden yazsınlar, ben daha geçen gün yedim 412 yapıcak birşey yok

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    263
    Beğenme 
    180
    Beğenilme 
    710

Belki duymamışsındır şöyle anlatayım, ikiz araç satışı diye birşey var tehlikeli abilerimiz , türkiyeden örnek veriyorum 1bmw satın alıyorlar aynı arabanın aynı renk aynı model aynı paket aynı jant 1e1 aynısını bulgardan getiriyorlar, burda sahte plaka sahte ruhsat bastırıp bu arabaları ucuz yollu şekilde satıyorlar bu arabaları alanlarda genelde tehlikeli insanlar, ayrıca bugün canım sıkılsa plakamı 35 mrt 35 diye bastırtırım kimsede sorgulamaz beni yaptırırken, bunlar çok tehlikeli işler o yüzden yazsınlar, ben daha geçen gün yedim 412 yapıcak birşey yok
    Benim arabanın orjinal plakaları sahte plaka mühür bile yok. Gelde burdan yak. Ayrıyetten orjinal fontta sahte yapmak çok mu zor sanki ?

General Lord
    Zeus___RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    263
    Beğenme 
    2976
    Beğenilme 
    1442

Neyse ki artık avrupa arabayada ceza yazılacakmış bunu görmek sevindirdi Biz düz yolda giderken polis çeviriyo bi yerden bahane bulup ceza yazıyor yeter ki tofaş görsünler ama alıştık

General Lord
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    175
    Beğenme 
    184
    Beğenilme 
    618

Benim arabanın orjinal plakaları sahte plaka mühür bile yok. Gelde burdan yak. Ayrıyetten orjinal fontta sahte yapmak çok mu zor sanki ?
    Devlet seneler içinde birşeyleri sürekli sıkıştırıyor, geçen sene egsozlara takmışlardı hepimiz vanalı egsoza dönmüştük hatta ardından warex egsoz meşhur oldu ondan önceki sene basık araçları yolda durduruyolardı, şimdi beni yolda gören polis böyle nasıl gidiyorsun diyor mesela karışmıyor plakaya bakıyor. Acayip ya kafaya takasarsan anlayamazsın he dicen bu ülkede

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    263
    Beğenme 
    180
    Beğenilme 
    710

Devlet seneler içinde birşeyleri sürekli sıkıştırıyor, geçen sene egsozlara takmışlardı hepimiz vanalı egsoza dönmüştük hatta ardından warex egsoz meşhur oldu ondan önceki sene basık araçları yolda durduruyolardı, şimdi beni yolda gören polis böyle nasıl gidiyorsun diyor mesela karışmıyor plakaya bakıyor. Acayip ya kafaya takasarsan anlayamazsın he dicen bu ülkede
    Evet sislerede bir ara sarmışlardı şimdi kapat onları farları aç diyip geçiyor
    Konu Hurley tarafından (05.Kasım.2016 Saat 19:20 ) değiştirilmiştir.

General Lord
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    175
    Beğenme 
    184
    Beğenilme 
    618

Evet sislerede bir ara sarmışlardı şimdi kapat onları farları aç diyip geçiyor
    arabalarla ilgili ciddi bilgim vardır birşey lazım olursa yardımcı olurum herzaman yazabilirsin

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    263
    Beğenme 
    180
    Beğenilme 
    710

arabalarla ilgili ciddi bilgim vardır birşey lazım olursa yardımcı olurum herzaman yazabilirsin
    Teşekkürler ama babam oto tamir işi yapıyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş