Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Bursa Otomobil fuarı açıldı!BURSA 9'uncu Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı (Bursa OtoShow 2016), Bursa Valisi İzzettin Küçük'ün kestiği kurdele ile kapılarını açtı.
1 / 10Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde, Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenlenen Bursa 9'uncu Otomobil, Ticari Araçlar, Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı (Bursa OtoShow 2016) açıldı. 2 / 10Bursa Valisi İzzettin Küçük'ün açtığı fuarda, Citroen, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Lexus, Toyota gibi otomobil, İsuzu, İveco ve Ford gibi ticari araç firmaları yer aldı.3 / 10Bursa'da üretim yapan Oyak Renault ise fuarda yer almadı. Fuaye alanında ise oto aksesuar firmaları boy gösterdi. Fuarın en düşük fiyatlı otomobili 50 bin lira, en pahalı otomobili ise 700 bin lira arasında olduğu bildirildi. Klasik otomobiller ve Off Road araçları da fuarın en çok dikkat çekenleri arasındaydı.4 / 10Açılış töreninden önce açıklama yapan Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa'nın, Türkiye'deki otomobil üretiminin yüzde 45'ini gerçekleştirdiğini belirtti.

Vali Küçük, "Türkiye'de otomobil, ana hatlarıyla Bursa'da üretiliyor.5 / 10Yan sanayiler ile beraber büyük bir sektör. Bu anlamda bu fuarın Bursa'da yapılması anlamlı ve değerlidir. Ancak Türkiye'de otomobil ihracatının yüzde 45'ini gerçekleştiren Bursa'da, bu fuara gönül isterdi ki, burada üretim yapan firmaların katılması, kendilerini burada göstermesiydi.6 / 10Sonuçta bu memleketteyiz, bu memlekette üretim yapıyoruz. Umuyoruz ki daha sonraki senelerde bu firmalar, Bursa'da yapılacak olan bu tür fuarlara iştirak edeceklerdir" dedi.