İtalyan spor otomobil üreticisi Maserati'nin, elektrikli olarak üreteceğini duyurduğu Alfieri modeli hakkında merak edilen detaylar ortaya çıkmaya başladı.
Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Elektrikli otomobillerin tüm otoyolları fethetmesine fazla bir zaman kalmadı. Almanya 2025 yılından itibaren ülkede benzinli ve dizel sıfır otomobil satışını yasaklayacağını şimdiden duyurdu. Diğer ülkelerin de benzer kararlar alması çok uzak değil.
Ünlü İtalyan spor otomobil üreticisi Maserati de yakın gelecekte elektrikli spor otomobillere ilginin artacağının farkında ve ilk modelini çoktan basına tanıttı.
Hem elektrikli hem benzinli versiyonları olacak.

Maserati, elektrikli spor otomobili Alfier'inin satışa çıkış tarihi olarak 2020'yi kesinleştirdi. Aracın elektrikli modelinin yanında ayrıca V6 motorlu ve Porsche 911'e rakip bir başka versiyonu da bulunacak.
Benzin motorlu versiyon 2019 yılında piyasaya çıkacak ve iki koltuklu, elektrikli modelin önden duyurusunu yapmış olacak. Elektrikli modelin fiyatı veya performansı hakkındaysa henüz detay verilmiş değil.
Elektrikli Alfieri, Jaguar F boyutlarında iri bir spor otomobil olacak ve Avrupa'nın yüksek hızlı otobanlarında rahatlıkla şehirler arası yolculuklar yapabilecek.


Maserati'nin asıl sahibi Fiat, elektrikli otomobiller konusunda yoğun çalışmalar yapıyor ve 2020'ye kadar hayata geçecek teknolojilerle beraber Alfieri'yi geliştirmeyi planlıyor.
Elon Musk'ın Gigafactory'sinin de üretim yapmaya başlamasıyla elektrikli otomobillerin performansında önemli artışlar gözlenirken fiyatlarının da büyük oranda düşmesi bekleniyor