Tesla'nın gelişmiş otonom sürüş uygulaması Enhanced Autopilot, kısa süre sonra otomobillere yüklenecek. Peki yeni otopilot hangi yeteneklere sahip olacak?
Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Tesla, otonom sürüş teknolojileri konusunda büyük yol kat etti. Tesla otomobilleri şu anda resmen olmasa da pratik olarak kendi kendini sürebiliyor ve otoyollarda, sürücü hiç direksiyona dokunmasa da araç kendi kendine hedefine ulaşabiliyor.
Ancak, resmi olarak izin verilmeyen bu yetenek Tesla tarafından sürüş asistanı olarak tanımlanıyor.
3 hafta içinde araçlara yüklenecek.
Yeni uygulama Tesla Model S ve X araçlarına yüklenecek. Elon Musk, yeni Enached Autopilot uygulamasının özelliklerini şöyle tanımlıyor:
"Aracınız trafikteki genel hıza kolayca uyum sağlayacak, şerit değiştirebilecek, otoyol çıkışlarını fark edip çıkabilecek, otoyol kenarında veya park bölgelerinde park edebilecek, ya da park alanından kendi başına çıkıp yanınıza gelebilecek."
Bu yeni uygulamayı görmeyi merak ve heyecan içinde bekliyoruz.
Otonom sürüş teknolojisinin tüm niteliklerini taşıyan Level 5 otonom teknoloji önümüzdeki yılın sonunda devreye girecek ancak Elon Musk kısa süre önce mevcut Autopilot uygulamasını, genişleterek Enhanced Autopilot uygulaması olarak araçlara yükleyeceklerini duyurmuştu.
Şimdi, Enhanced Autopilot uygulamasının, 3 hafta içinde araçlara yükleneceği bilgisi geldi.