Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Mercedes yeni geliştirdiği devrim niteliğindeki far teknolojisi ile geleceği yere yansıtıyor. Digital Light adı verilen bu teknoloji sayesinde otomobil sektöründe yeni bir çağ başlayacak..

Alman devi Mercedes-Benz yeni otomobil teknolojileri geliştirmeye devam ediyor. Geliştirdiği yeni teknolojiler ile önemli yatırımlar yapmayı planlayan Alman şirketi, yeni far teknolojisi ile otomobil sektöründe yeni bir çağ açmayı hedefliyor.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Mercedes’in "Digital Light" diye adlandırdığı far sistemi ile gece trafikte oluşacak kazaların önüne bu akıllı far sistemi ile geçecek. LED tabanlı olarak çalışacak bu sistemde özel işlemci ve aynalar yer alıyor.

Özel işlemci ve aynalar sayesinde yolun gidişatına göre farklı görseller yola yansıtılarak, yolun durumu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bu akıllı sistemin en güzel özelliği ise, akşam vakti bir yayaya yol verdiğiniz zaman sistem, yayaya yol verildiğini algılıyor ve zemine yaya geçidi çizgilerini yansıtıyor.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Ayrıca Mercedes, Digital Light far teknolojisi sayesinde trafikte seyahat eden diğer araçları tespit ederek, farın sürücülerin gözünü almayacak şekilde otomatik bir şekilde ayarlayabilen bu sistemin şu anlık konsept aşamasında olduğu belirtildi.

Son olarak yeni far sistemi ile Mercedes, birçok araçta bulunan sensörü bir tık üste çıkararak, öndeki araç ile olan mesafenizi gelişirilmiş far sistemi ile rahatlıkla ayarlamanıza olanak sağlıyor.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Mercedes-Benz'in yeni far teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz?