Emisyon skandalı sonrasında ABD'de sıkıntılı günler geçirmeye başlayan Alman otomotiv devi Volkswagen'den, nihayet sevindirici haber geldi. İşte 4,3 milyar dolarlık anlaşmanın detayları!
Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Otomobil endüstrisinin önemli isimlerinden Volkswagen, ilk olarak ABD'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan karbon emisyonu skandalı sonrasında ağır yaptırımlara maruz kalarak büyük darbeler aldı.
Geçtiğimiz günlerde 70 bin aracı geri çağıracağını duyurarak skandalın izlerini temizlemeye devam eden Volkswagen'in, ABD'deki yöneticilerinden birisinin FBI tarafından tutuklandığını dün sizlere duyurmuştuk.
Yaşanan onlarca olumsuzluğun ardından nihayet, Alman otomotiv devi sevindirici bir haberin duyurusunu gerçekleştirdi.
Anlaşma, ABD yetkilileri onaylarsa devreye girecek!

Volkswagen tarafından yapılan açıklamada, ABD'li yetkililer ile dizel emisyon skandalı konusunda cezalara ve suçlamalara çözüm bulabilmek için 4,3 milyar dolar karşılığında anlaşma yoluna gidileceği belirtildi.
Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Şirketin ülke ile uyumu için ciddi adımların atılmasına yardımcı olacak anlaşmanın geçerlilik kazanabilmesi için, ABD mahkemelerinin yanı sıra Volkswagen Yönetim ve Denetim Kurulu tarafından onaylanması gerekiyor.
Volkswagen CEO'su Matthias Mueller ve yönetim kurulunun, bugün düzenlenmesi beklenilen bir toplantı ile bu anlaşmayı ele alacağı belirtiliyor.
Ayrıca Volkswagen, anlaşma ile birlikte dizel araçlarında emisyon hilesi yaptığını ve bu hata nedeniyle pişman olduğunu kabul etmiş olacak.