Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...Pirelli, Connesso adını verdiği platform ile akıllı lastik dönemini tam anlamıyla başlatıyor. Bu yeni teknoloji ile çok sayıda bilgi sürücüye aktarılacak


Akıllı Teknolojiler ve sensör, otomobillerin iç aksamlarından dışa doğru yönelmeye devam ediyor. Pirelli, Connesso adını verdiği platform ile akıllı lastik sürecini başlattı.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Pirelli Connesso platformu ile akıllı lastikler geliyor

Pirelli Connesso adı verilen akıllı lastik platformu, Winter Sottozero ve P Zero modellerinde yer alacak. Lastiklerin iç katmanlarında yer alacak olan sensörler yardımıyla, akıllı telefona önemli veriler gönderilecek. Pirelli, Connesso dijital platformu ile 19 inç ve üzeri P Zero ve Winter Sottozere modellerinde akıllı lastik üretimine başladı. İlk olarak Amerika'da satılacak olan bu lastikler, yaz döneminde Uzak Doğu ve Avrupa pazarlarında da satılacak.Connesso platformu, lastik kullanım durumu, bakım zamanları ve anlık durumları akıllı telefondan takip edebilmek imkanı sunacak. Lastiklerin içine yerleştirilecek olan sensörler Pirelli Cloud adı verilen bir bulut sistemine entegre olacak.Tasarımsal ve performans bakımından lastiğe hiç bir handikap oluşturmayacağını açıklayan Pirelli, akıllı uygulama ile acil durumlarda da sürücülerin bilgilendirileceğini belirtiyor. Lastik basıncı, sıcaklığı ve fiziksel durumuyla ilgili detaylı bilgiler de uygulama içinde yer alacak.