Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
Aston Martin sınırlı sayıda üreteceği tamamen elektrikli otomobili Rapide hakkında yeni bilgiler paylaştı. İşte süper otomobilin özellikleri ve çıkış tarihi.


İngiliz otomotiv devlerinden Aston Martin, dört tekerden çekiş sunacak ilk tamamen elektrikli otomobili RapidE modelinin üretimini onaylamış durumda. İşte ilk olarak 2015 yılında konsept olarak tanıtılan ve gerçeğe dönüşecek olan süper otomobilin detayları.


Aston Martin gerçekleştirdiği duyuruyla RapidE modelinin 2019 yılında 155 adetlik limitle üretime geçeceğini duyurdu. Dört kapılı bir spor otomobil görünümünde olacak otomobil 800 beygir gücüne sahip olacak. Tabii ki bu motor gücüne nasıl şarj dayanacağını da oldukça merak ediyoruz.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...255 bin doların yani yaklaşık 900 bin TL’nin altındaki bir fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği söylenen Aston Martin RapidE’nin geliştirilmesi sürecinde orijinal RapidE Concept’te de yer alan Williams Advanced Engineering yine rol oynuyor. Şirket, mühendislik entegrasyonunun ve bataryaların Karmaşık süreçlerinde Aston Martin’e destek sağlıyor.


Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...Bakalım Aston Martin RapidE, elektrikli süper otomobil pazarında nasıl bir konum elde edecek?