Beğeni Ağacı3Beğeniler
  • 3 Post By _Risus_

Konu:Neden 110 Cap?

_Risus_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    _Risus_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    44
    Beğenme 
    15
    Beğenilme 
    74

Standart Neden 110 Cap?

Bilmiyorum hiç düşündünüz mü neden 110 capte zaman harcadığımızı? Oyunun dengesinin en bozuk olduğu cap bu cap değil midir? Ch charlara hiç dikkat eden var mı bilmiyorum ama bence berbat durumdalar. Şuan oyunda online olan 343 kişi var. Eminimki 100 ü bot charıdır.
    Aradan 6 ay geçti. Çok iyi bir server ve yöneticilere sahip olmasına rağmen bu pekte başarılı sayılmaz. Bir çok pvp server var. Örneğin 80 cap olan ve daha sadece 1 aylık olan serverda şuan 350 kişi online.Gelelim etkinliklere. Unique eventte güçlünün daha da güçlendiği eventdir. Bardlar kurulur-bufflar hazır edilir-egy silah bolluğundan egy li wizardımız gelir-ve tek tek coinleri düşürür-Ve bir anda egy item düşer. E şimdi biz ne anlıyoruz bu işten? Tek zevk aldığım etkinlik temple da pt kurup unique kesmek. O da etkinlik değil oyunun gereği. Eventler bu kadar dar iken nasıl zevk alacağımı düşünüyorum. Bu kadar sıkıcı bu kadar aptalca bir denge sorunu görmedim. Çünkü artık bu iş zevk vermiyor. Pvp alanındaki bardları mı diyeyim, warlock krallığından mı söz ediyim, blade buildinin trajikomik damage lerinden mi bahsediyim? Zombi resin aptallığından mı yakınıyım? İsroyu bitiren şeylerin ne olduğunu hepimiz bilen insanlarız. Ama hala aynı capte oynamaya devam ediyoruz. Hotana saldıran zombi ordusuyla kale alıp vermek insanlara zevk mi veriyor ben anlamıyorum. Joymax ın aç gözlülüğünden ch charlar hiç olmuş. Ch karakterlerin tek yapabildiği tek başına titan kesebilmek. Ne pvp ne pve de iş yapıyorlar. Ben biliyorum ki bu serverda oynadığım herkes ch char meraklısı. 4 aydır burdayım.Herkesi tanımak zor olmuyor. Ben oyuna başladığım zamanlar ch charların bir yeri vardı. Çünkü o zamanlar novalar bedava dağıtılmıyordu. Ve herkeste nova yoktu. Velhasıl bu işin boku çıkmış. Warrior karakterimle 4 ch karaktere karşı koyabilirim. Belki daha fazla. Aşırı güçlü olmak oyundaki zevki mi arttırıyor? Hayır bence rezil ediyor. Bir serverda bu kadar gold drop fazla olur ise hiçbir zaman gerçek online kişi sayısını öğrenemezsiniz. Burda tanıdığım bir abim tek başına 42 karakter açıyor. Gerisini siz düşünün. Gerçekten amacınız oyunculara zevk vermek ve daha az işlerle uğraşmak istiyorsanız 80 cap i mutlaka düşünmeniz gerekir. Tabi ki 2. bir server olarak. Bunun örneklerine daha önce rastladım. Global bir oyun olmalı ki daha fazla başarı elde edin. Sadece ingilizce bilen bir eleman bulmanız yeterli olur. 80 cap sadece ch server açmanın size zararı olacağını düşünüyorsunuz. Çünkü bahamuttaki oyuncuların gideceğinden korkuyorsunuz. Ben de tam tersini iddia ediyorum. 80 cap e aşık olan en az 100 kişi bulurum ki o da şuan ki serverdan. Birde oranın sadece Türklerden oluşacağını düşünmeyin.Eminim maksimum 3 ay da şuan ki online sayısını geçersiniz. Saygılar. Başarılar. Bu arada şuan ch karakter sahiplerine sesleniyim bırakın o charı kardeşim gidin warrior-rogue-warlock filan açın.Milleti kesin biçin. He ben ch karakterleri seviyorum derseniz önerim yukarıda yazıyor.
    Konu _Risus_ tarafından (21.Haziran.2012 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.
    WowstyLe, Fesuni and Sencer like this.
    Okeanos

2012 Bsro

WowstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    WowstyLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    14
    Beğenme 
    43
    Beğenilme 
    26

Aynen arkadaşım 80 cap aynı eski sistemdeki gibi ex ratelerı falanda ucurmanıza gerek yok az bişey arttırılsa yeter ne güzel olurdu oyun herkesin hasretini çektiği şey o zaten gerekirse 2 server yapın 110 da dursun 80 capta millet zaten 10 charla girip duruyolar ikisine birden rahat rahat girerler doluluk oranı da sıkıntı olmaz gibime geliyo 80 cap ı degerlendırın lutfen
    *** ChiLLiN_ ***

Sencer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Sencer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    22
    Beğenme 
    219
    Beğenilme 
    382

80 Cap şahsen oynamam eskiden olsaydı belki ama şimdi zevk almam gibime geliyor.
    Ama 80 cap server açılmasın demiyorum illaki oynuyacak arkadaşlar vardır.

Siyah res konusuna ise şiddetle katılıyorum. Ne kale savaşında zevk bırakıyor ne jobda. Biran önce kaldırılmalı.

Benimde bir sorum olucak bir adamın 5 parti car acıp gold nova kasması normalmı sızce ? bunun bir sınırı yokmudur 500 kısılık serverde 500 kısımı oynuyor sanıyorsunuz ? 100 kısı oynuyorsa sukredın.
    Buna bır sınır getırmessenız oyuncu kaybedersınız bundan oncekı oynadıgım serverı sırf bu yuzden bıraktım kalıcı oyuncu ıstıyorsanız oyuncuların onerılerını dınleyıp uygulayacaksınız yoksa basınız cok agrıyacak.
    Konu Sencer tarafından (21.Haziran.2012 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.

Durum 
    Konular 
    44
    Beğenme 
    15
    Beğenilme 
    74

80 cap açılırsa şimdiki gibi havadan sunlar moon lar düşmeyecek ki herkes charını bota bırakıp gitmesin. Oyundaki tek gold kaynağı job olmalı ki insanlar eğlenerek para kasabilsin. Soruyorum 8 li pt yapıp para kasmanın ne anlamı var şuan? Oyunun amacını kavramak için oyunun ismine bakmanız yeterli olur.

Şimdikinden memnun olduğunuza emin misiniz? Günde kaç tane şikayet alıyorsunuz?

Örneğin; Ap kasma konusundaki hile, warlock hileleri, Bard bufflar, serverdaki egy dengesizliği, herkeste nova set olması, piyasanın alt üst olup advnin 4 b ye satılması. Bir de 80 cap te olabilecek şikayetleri düşünün. Mesela nedir ''para vermeden ptden attı'' Yorumsuz...
    Konu _Risus_ tarafından (21.Haziran.2012 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.
    Okeanos

2012 Bsro

Shadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Shadow isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    20
    Beğenme 
    93
    Beğenilme 
    24

server gayet güzel 110 cap müthis aynen böyle devam

WhatAPity[OneLastKiss] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    WhatAPity[OneLastKiss] isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    169
    Beğenme 
    140
    Beğenilme 
    431

Exclamation

Alıntı batub Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum hiç düşündünüz mü neden 110 capte zaman harcadığımızı? Oyunun dengesinin en bozuk olduğu cap bu cap değil midir? Ch charlara hiç dikkat eden var mı bilmiyorum ama bence berbat durumdalar. Şuan oyunda online olan 343 kişi var. Eminimki 100 ü bot charıdır.
    Aradan 6 ay geçti. Çok iyi bir server ve yöneticilere sahip olmasına rağmen bu pekte başarılı sayılmaz. Bir çok pvp server var. Örneğin 80 cap olan ve daha sadece 1 aylık olan serverda şuan 350 kişi online.Gelelim etkinliklere. Unique eventte güçlünün daha da güçlendiği eventdir. Bardlar kurulur-bufflar hazır edilir-egy silah bolluğundan egy li wizardımız gelir-ve tek tek coinleri düşürür-Ve bir anda egy item düşer. E şimdi biz ne anlıyoruz bu işten? Tek zevk aldığım etkinlik temple da pt kurup unique kesmek. O da etkinlik değil oyunun gereği. Eventler bu kadar dar iken nasıl zevk alacağımı düşünüyorum. Bu kadar sıkıcı bu kadar aptalca bir denge sorunu görmedim. Çünkü artık bu iş zevk vermiyor. Pvp alanındaki bardları mı diyeyim, warlock krallığından mı söz ediyim, blade buildinin trajikomik damage lerinden mi bahsediyim? Zombi resin aptallığından mı yakınıyım? İsroyu bitiren şeylerin ne olduğunu hepimiz bilen insanlarız. Ama hala aynı capte oynamaya devam ediyoruz. Hotana saldıran zombi ordusuyla kale alıp vermek insanlara zevk mi veriyor ben anlamıyorum. Joymax ın aç gözlülüğünden ch charlar hiç olmuş. Ch karakterlerin tek yapabildiği tek başına titan kesebilmek. Ne pvp ne pve de iş yapıyorlar. Ben biliyorum ki bu serverda oynadığım herkes ch char meraklısı. 4 aydır burdayım.Herkesi tanımak zor olmuyor. Ben oyuna başladığım zamanlar ch charların bir yeri vardı. Çünkü o zamanlar novalar bedava dağıtılmıyordu. Ve herkeste nova yoktu. Velhasıl bu işin boku çıkmış. Warrior karakterimle 4 ch karaktere karşı koyabilirim. Belki daha fazla. Aşırı güçlü olmak oyundaki zevki mi arttırıyor? Hayır bence rezil ediyor. Bir serverda bu kadar gold drop fazla olur ise hiçbir zaman gerçek online kişi sayısını öğrenemezsiniz. Burda tanıdığım bir abim tek başına 42 karakter açıyor. Gerisini siz düşünün. Gerçekten amacınız oyunculara zevk vermek ve daha az işlerle uğraşmak istiyorsanız 80 cap i mutlaka düşünmeniz gerekir. Tabi ki 2. bir server olarak. Bunun örneklerine daha önce rastladım. Global bir oyun olmalı ki daha fazla başarı elde edin. Sadece ingilizce bilen bir eleman bulmanız yeterli olur. 80 cap sadece ch server açmanın size zararı olacağını düşünüyorsunuz. Çünkü bahamuttaki oyuncuların gideceğinden korkuyorsunuz. Ben de tam tersini iddia ediyorum. 80 cap e aşık olan en az 100 kişi bulurum ki o da şuan ki serverdan. Birde oranın sadece Türklerden oluşacağını düşünmeyin.Eminim maksimum 3 ay da şuan ki online sayısını geçersiniz. Saygılar. Başarılar. Bu arada şuan ch karakter sahiplerine sesleniyim bırakın o charı kardeşim gidin warrior-rogue-warlock filan açın.Milleti kesin biçin. He ben ch karakterleri seviyorum derseniz önerim yukarıda yazıyor.
    Öncelikle her şeyi belirleyen bizler yani oyuncular oluyoruz, yönetim ister 120 cap açsın ister 80 cap Bot charlar her türlü devam edecektir çünkü insanın içindeki hırs, her şeyde en iyisi olmayı ister bu yzden bot charlar her türlü devam eder. (ister 1 pt bot ister 10 pt bot)
    Ve bot charlara uyumsuz client yapılsa derseniz bile Özellikle Türk insanın kötü bir yanı vardır sıkıya hiç gelemez, bu yüzden de o server kesinlikle boş kalır. yani her türlü bot olacak. Tmm o zmn sox rateler düşük olsun derseniz gene aynı sorun olacak.

Bkz:Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... (Sadece bu nova dropların 5 kat arttırılmasıyla kapsite en azından 1.5 kat arttı.)(Gerek bot gerek diğer türlü)

Diğer yandan isterse Ch charlarda Eu lara göre kat kat güçlü olabilirler bunun içinde eu setinize aldığınız immortalityleri ch charınıza almak daha iyi olacak veya olurdur.(Veya oyunda Eu a-b grade silah aramaktansa ch a-b grade silah aramak)
    Ayrıca ilk ve son oynadığım bir server olmayacak burası onlarca serverda oynadım 80-120 cap arası item satışının olduğu buna rağmen serverın kapandığı. demem şu ki serverın değerini bilin. Hem item satışı yok hem dört dörtlük gm kadrosu var.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    555
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5263

Eventlardan, oyun politikalarından, karakterlerden yani kısacası herşeyden şikayetçi iseniz bizim size tek önerimiz kendi kriterlerinize uygun bir server bulmanız. Şikayet etmek çözüm getirmez. Öneriler daha yapıcıdır ve süreci hızlandırır. Anlaşılan sizin mevcut durumu değiştirmeye yönelikte bir hedefiniz yok. Öyle ise dediğim gibi kendinize yeni bir server bulun yada 80 Cap serverımızı bekleyin. Gerçi event ve oyun politikalarımızı beğenmiyorken 80 cap serverımızda da oynayacağınızı sanmıyorum.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Durum 
    Konular 
    44
    Beğenme 
    15
    Beğenilme 
    74

Yanılıyorsunuz. Egy setinizi yaptıktan sonra oyundaki boşluğu göreceksiniz. Bot tabiki olacak. Zaten bedava oldu. O yüzden sox droplarının artmasıyla bir kişinin açtığı bot charı arttı. Oyuncu sayısında değişme yok. Bir oyuncu eskiden 1 bot charı açabiliyordu çünkü nova düşmediği için seti yapamıyordu. Bu nedenle pt moblarına karşı gelecek bir pt oluşturamıyordu. Ama nova dropların artmasıyla herkes 8 pt yapıp gold ve nova kasıyor. Bunun anlamı oyundaki oyuncu sayısının yükseldiği değil bot sayısının yükseldiğidir. Bu da oyundaki monotonluğu arttırıyor. 2 ay sonra diğer serverlardan farkı kalacağını zannetmiyorum. Çünkü artık oyuncu her istediğini o kadar çabuk elde ediyor ki bir an önce sıkılıp gidiyor. Serverların kapanmasının en büyük nedeni budur. He bazı serverlarda böyle yürür ama orası çoluğun çocuğun uğrayacağı yere döner.
    Okeanos

2012 Bsro

Durum 
    Konular 
    44
    Beğenme 
    15
    Beğenilme 
    74

Alıntı [GM]Odin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eventlardan, oyun politikalarından, karakterlerden yani kısacası herşeyden şikayetçi iseniz bizim size tek önerimiz kendi kriterlerinize uygun bir server bulmanız. Şikayet etmek çözüm getirmez. Öneriler daha yapıcıdır ve süreci hızlandırır. Anlaşılan sizin mevcut durumu değiştirmeye yönelikte bir hedefiniz yok. Öyle ise dediğim gibi kendinize yeni bir server bulun yada 80 Cap serverımızı bekleyin. Gerçi event ve oyun politikalarımızı beğenmiyorken 80 cap serverımızda da oynayacağınızı sanmıyorum.
    Ben şikayette bulunmuyorum. Öneride bulunuyorum. Öneride bulunurken yanlış olanlardan bahsediyorum. Ve daha iyisini yapabileceğinizi söylüyorum. Yaptığınız yanlışları söylememin nedeni belki oyuncu gözünden oyunu görmemeniz olabilir.
    Okeanos

2012 Bsro

redstehen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    redstehen isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    2
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

chines charlarada 1,2 şey eklenebilirse belki durum düzelir mesela stun %60 olsun kick know %90 olsun filan nukerlerin snowları 3 saniye sonra tekrar çekilsin ama tabi bunlar yapılabilir mi bilmem en iyisini gm bilir onunda bizim kadar bilgisi vardır herhalde
    "Vazgeçmedikçe Kaybetmiş Sayılmazsın"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş