Beğeni Ağacı4Beğeniler
  • 2 Post By ThreePoint
  • 1 Post By 3x3LanS

Konu:integrty ve Yeni CH skilleri

3x3LanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    3x3LanS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

Standart integrty ve Yeni CH skilleri

iyi günler fire cold glawie buildli bir cara sahibim sizin yaptıgınız yeniliklerin ardından force denemek istedim gercekten yapmıs oldugunuz yeniliklerden snra forcenin etkisi bayagı artmıs ama bu etki eu karkterler üzerinde fzla etkili degil holyden dolayı debufun tutma olasılıgı zaten az we ch karktrlernin debufu eu gibi degil onlar 5 saniyede 5 diwision atabilrken biz 10 saniyede 1 diwision atabiliyoruz dedigm gibi zaten tutma olasılıgı az tutsada cleric integrty skiliyle anında silebiliyor sizde resteki degisiklikten snra oyunun daha eglenceli bir hale geldigini gözlemlemissnzdir aynı seyi integrtydede yapabilrmsnz mesela 2 debuff yerine 1 debuf silse yada 5 saniyede bir basılıyorken 10 saniyede bir basılsa yapılabilr birseyse isterseniz düsünün bir iyi calısmalar iyi eglenceler..
    Konu ThreePoint tarafından (04.Temmuz.2012 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir. Sebep: Başlığınızda cevap gereği küçük bir değişiklik yapıldı

ThreePoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    ThreePoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

En küçük bir değişiklik dengeleri beklenmedik şekilde değiştiriyor. Bu nedenle skilleri uzun süre denedik, test ettik. CH karakterlerin defansı biraz daha artsa +7 yada +9 sete sahip bir blade pvp de ölümsüz hale geliyor. Ataklarını arttırdık ama bunun CH karakterlere faydası olsa da çok faydasının olduğunu söyleyemem. Çünkü CH karakterler zaten çok az vurmuyor sorunları vuruşlarında değil CH karakterlerin sorunu EU karakterlere vuramamakta.

Gözünüzde canlandırın bir warrior ile pvp yaparken CH karakter atak yapamıyor çünkü balta ile %80 stun yapma şansına, ismini hatırlayamadım ama sprintdi sanırım kayma skili ile stun ve knock-back şansına, tek el sworddan gelen kalkan skili yine knock-back ve dull şansına sahipken CH karakterler atak yapamıyor. Rogueler aynı şekilde x-bow her skilinde knock-back ve knock-down veriyor, warlock anlatmaya bile gerek yok.

Skillerde değişiklik yapılacağını duyurduğum başlıkta, skilerde yazmayan bazı değişikliklerin yapıldığını söylemiştim belki bazılarınız bunu farketmiştir. Glavie ve Bow un eskiye göre daha kolay stun atması yada knock-back yapması sizce tesadüf mü? Yada Bow stun attığında bazen uzun sürmesi. Bir iki kişi ile test serverda yapılan testler kesinlikle ölçüt olmuyor bu nedenle deneme amaçlı ileriki bakımlarda kesin düzenlemerin yapılabilmesi için izlere bildirilmeyen pek çok değişklik var.

Bizi en çok zorlayan ise EU karakterler ile oyuna eklenen yeni nesil debufflar ve clericde ki holy spell oluyor. Bildiğiniz gibi fire shield skiline %20 holy spell benzeri etki eklendi. Bu bir taraftan fayda sağlarken bazı debuffların hiç yenmemesi gibi durumları ortaya çıkarıyor. Force ve warlock buildlerinden korunurken, blade ve glavie debufflarını etkisiz kılıyor.

Dengeleri sağlamak için aklımda bir çok şey olsada her şeyin bir yan etkisi olabiliyor. Sizin fikrinizde kulağa hoş gelsede denemeden, uzun süre düşünmeden olur yada olmaz dememe imkan yok. integrty skilini zayıflatmak zaten güçlü olan warlockları bir adım daha öne geçirecek. Orta sınıf bir warlock item olarak üst sınıf bir EU karakteri dahi kesebiliyor (biraz şans gerekesede). Son güncelleme ile sleep/trap bak tamamen yok edildi buna rağmen warlocklar hâla en güçlü pvp karakterleri. Cevap vermek zor olur yada olmaz diyemiyorum deneyip kontrol edicez eğer içimize sinerse değişiklik yapılabilir aksi durumda ise aynı şekidle kalabilir yada farklı değişiklikler ile çözüm aranabilir.

Son olarak tüm CH karakter sahiplerine bir tavsiye de bulunayım. Skill serilerinin son up yani max değerlerini kullanın. Yani glavie de stun yapan skilin serisi Soul spear ise en son max olan Soul spear - Spirit skilini kullanın. Eğer bow iseniz stun yapan skiliniz Stron Bow serisidir. Güçlendirilen ise en son max olan Strong Bow - Will skilidir. CH karakterlerinde aynı seride yer alan bir önceki maxlanan skill ile son maxlanan skiller arka arakya kullanılabiliyor.

Örnek: glavie knock-back yapmak için arka arkaya eski ve yeni olmak üzere aynı seriden iki skill kullanıyor.

Ghost Spear - Strom Cloud (eski max skill değişiklik yok)
    Ghost Spear - Stone (Yeni max skill son aşama güçlendirilmiştir) knock - back oranı belirtilmeyen bir oranda artmıştır.

Bu ve buna benzer deneme aşamasında olan bazı skiller vardır. Önüzümde ki yapılacak bakımlar ile bazı değişiklikler kalıcı olacak bazıları kaldırılacaktır. İstenilen seviyeye gelene kadar haberli habersiz denemelerimiz olacak. Tüm yapılan değişiklikleri sizlere belirtmiycez. Tartışma ve kargaşa yaratmaya gerek yok. Son halini alan skiller bu bakımda olduğu gibi sizlere bildirilecektir.

Çok uzun ve sorunun cevabına tam denk gelmeyen bir konu oldu ancak oyuncuların bilmesini istediğim pek çok şeyi bu başlıkta sizin vesileniz ile anlatmış oldum.

CH karakterler özellikle son güncelleme ile iddaa edildiği gibi çok zayıf karakterler değildir. Eğer karşınızda ki EU karakter kadar iyi itemlere sahipseniz şartlar bir birine yakındır. Genelleme yapmak iğstemiyorum fakat şöyle bir durum söz konusu; EU karakterler oynaması zor ve yetenek isteyen çok silahlı buildlerdir. Genellikle oyuna düşkün olan oyuncular kendilerini geliştirip EU karakter oynayabilecek seviyeye gelir. Doğal olarak karakter ve itemlerine yatırım yapar, geliştirir ve iyi bakarlar. CH karakter sahipleri daha ağır, biraz daha yetenekten yoksun kişilerdir. Ağır başlı eski silkroadçılar ve oyunu yeni öğrenenler tercih eder. Karakterlerine çok iyi bakmaz, yatırım yapmazlar. Bakınız serverda kaç EU karakterde B grade mısır seti var kaç CH karakterde B grade mısır seti var. Yanlış anlaşılmasın kimseiy küçümseme yada aşağılamak değil amacım. Gözlemlerimi aktarıyorum eğer siz ben CH oynuyorum ama böyle değilim diyorsanız doğru söylüyorsunuzdur ben çoğunluktan bahsediyorum siz azınlıkta olan CH karakteri sahibisiniz.

Bu yazı özellikle CH karakter sahipleri için öneml notlar içeriyor. Okumanızı tavsiye ediyorum.
    Prophet ve Devil bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

3x3LanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    3x3LanS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

sahsi olarak demiyorm bsronun geneline diyorm adamın dibi sizin icin icin kullanılcak bi söz öbegi.. gercekten ileride bir sw kurcak olsak yapacak olacagım yenilklerin hepsi sizinkiyle aynı olurda yada örtüsürdü belki o kadarını bile yapamazdım.. gercekten oyun hakkındaki görüslerimiz örtüsüyor sadece benmle degil benm gibi düsünen bi cok arkadasm war oyunda dedigim gibi isronun kacan zewkini burda buldum bulduk.. nowa + 9 setim war power + 11 silahum war dewilim prem war bunları yazma amacım: oyuna hem emek hem para weriyorm we bunu yapmayan kisilerden bi adım önde olmam gerektgni düsünüyorm mesela yeniliklerden önce power +11 2h bana dare dewil skilyle 2 crit wursa teke gidiyordum yada bi sonraki skilde ölüyordum yaklask 13.5-14.5 arası wuruyordu smdi ise 11-12 ye düsmüs o damageler o kadar dengelemiski durumu.. yani bi ch carının euya tek atması imkansız bise ama bi eu int olsn str olsn bi ch krktere tek atabiliyor bnce üzücü bir durum we hep iddaa etmsimdr oyunun tadı ch nestr.. forcede yapılan yenilikler.. bugn ilk kez force denedm yapılan yeniliklerdn snra gercekten etkisi bayagı arttı sürelern kısalmasyla hep diyordm bu swde presiz kimse is yapamaz pre olmadıgı halde preli 2 3 arkadasımı zorlanmadan kesebildm yani yaptgnz yeniliklern hepsi oyunu daha eglenceli güzel kıldı swde exhange bug denilince akla gelen ilk kisi benimdir o 12. maddenin sadece benm icin konuldugunu bile düsünüyorm yani.. karsımda fzla biri duramıyordu bug yasak degilken bugsuz pwplermde oluyordu ama bi eu carı kesmem o kadar zordki ama smdi bugsuzda kesebiliyorm dedigm gibi hepsi muhtsem yenilikler su an eksk gibi gördügüm 2 konu war biri warlocklarn gücünün daha cok azaltılması gerektigi digeride forcenin biraz daha etkili olması gerektrgi süreleri kısalttk daha ne yapalm diyebilirsnz ama gercekten bi cleric karsısnda cok etkisiz kalıyor bence force daha etkili olsa eu ezici üstünlügünü kaybeder bunlar sahsi fikrimdi sizlerle we arkadaslarla paylasmak istedm karsı cıkan arkadaslar olabilr onlarda görüsünü bu baslık altnda bildirebilir iyi eglenceler iyi calsmalar..
    Prophet bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş