3x3LanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    3x3LanS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

Standart helal size(!)

bugüne kadar yaptıgınız her yeniligin her degisimin arkasında durdum 7 aylık playerinizim o kadar emin bir sekilde konusuyorum bu oyuna 12. madde benm yüzümden geldi (exhange bug) forum benim sikayetlerimle dolmustu yaptıgınız yeniliklerin arkasında oldugumu oldugumuzu her defasında dile getirdik benm buildimin bitmesine ragmen tebrik ettim yerinde bir yasak oldugunu söyledim ama bu yapılanda neyin nesi? nasıl bi politika takip ediyorsunuz? 9 aydr full olmayan bir sw bir günde 1000 i mi gördü? son 1-2 haftada oyunu bırakan o kadar adam warken. noticelerde 400 500 kisi cok az diyip bir gün snra 1000 kisiye nasıl cıkardınız? ama helal olsun zeki adamlarsınz forumdaki konulara baktım herkes böyle olacagına 1 er car girelim gibisinden yorumlar yazmıs artık sizde 1 car limiti koyarsınız ne mutlu size hayır dedirtmek istediginiz sey bsroda 900 tane player war hic biride bot degil ne güzel sw filansa böyle sacmalıklar yapmanıza gerek yok zaten 9 ayda yaptıgınız güzel seyler yüzünden bsro en kalabalk swlerden birisi her zaman dile getirmisimdir bu yönetim baska bi swde yok diye ama bu iste sapıttınız tabiri caizse herseyi gectim ben cebimdeki paramla silk alıyorum pre cekiyorm oyuna giremiyorum dengesizlik warsa burda war birilerine zorla fikrinizi dayatmayın madem playerlerin dediklerine önem weriyorsunuz neden facede 10 sayısı yoktuda max 8 di? biz arz ederiz paramızı weririz sizde yerine getirirsiniz getirmeye calısırsınız botlara el uzatacagınza kapasiteyi neden arttırmak gibi daha mantıklı bir is yapmıyorsunuz? kusura bakmayın sert bir elestri olduysa ama kabak tadı wermeye basladı..

Durum 
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

gm odin:
    ''Kapasite şu aşamada arttırılmayacak arkadaşlar. Eğer lag dolu ve bol checkli bir serverda oynamak istiyorsanız orası ayrı. Fakat ben sanmıyorum ki kimse lag dolu bir serverda oynamak istesin.''
    bir player:
    ''Sayın Odin bence oyunda bir hata var gezdim dolaştım ve 1000 kişilik olabilecek bir server görmedim taş çatlasın 400 kişi ancak var şuanda serverda; kasma alanlarının çoğu boş; Tıklım tıklım olan şehirler boş (sadece alexte stall charlar var o kadar); pvp alanı boş o zaman nerede bu kadar 1000 kişi Bence bir daha düşünmelsiniz.''

bu arkadas kibar bir dille söylemis ama resmen bi fikrinizi bizlere zorla benimsetmek dayatmak istiyorsunuz yaptıgınız her güzel isin arkasındaysak yaptıgınız kötü islerinde karsısındayız

ozy71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    ozy71 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    78
    Beğenme 
    71
    Beğenilme 
    84

Alıntı 3x3LanS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugüne kadar yaptıgınız her yeniligin her degisimin arkasında durdum 7 aylık playerinizim o kadar emin bir sekilde konusuyorum bu oyuna 12. madde benm yüzümden geldi (exhange bug) forum benim sikayetlerimle dolmustu yaptıgınız yeniliklerin arkasında oldugumu oldugumuzu her defasında dile getirdik benm buildimin bitmesine ragmen tebrik ettim yerinde bir yasak oldugunu söyledim ama bu yapılanda neyin nesi? nasıl bi politika takip ediyorsunuz? 9 aydr full olmayan bir sw bir günde 1000 i mi gördü? son 1-2 haftada oyunu bırakan o kadar adam warken. noticelerde 400 500 kisi cok az diyip bir gün snra 1000 kisiye nasıl cıkardınız? ama helal olsun zeki adamlarsınz forumdaki konulara baktım herkes böyle olacagına 1 er car girelim gibisinden yorumlar yazmıs artık sizde 1 car limiti koyarsınız ne mutlu size hayır dedirtmek istediginiz sey bsroda 900 tane player war hic biride bot degil ne güzel sw filansa böyle sacmalıklar yapmanıza gerek yok zaten 9 ayda yaptıgınız güzel seyler yüzünden bsro en kalabalk swlerden birisi her zaman dile getirmisimdir bu yönetim baska bi swde yok diye ama bu iste sapıttınız tabiri caizse herseyi gectim ben cebimdeki paramla silk alıyorum pre cekiyorm oyuna giremiyorum dengesizlik warsa burda war birilerine zorla fikrinizi dayatmayın madem playerlerin dediklerine önem weriyorsunuz neden facede 10 sayısı yoktuda max 8 di? biz arz ederiz paramızı weririz sizde yerine getirirsiniz getirmeye calısırsınız botlara el uzatacagınza kapasiteyi neden arttırmak gibi daha mantıklı bir is yapmıyorsunuz? kusura bakmayın sert bir elestri olduysa ama kabak tadı wermeye basladı..

korkma yakında 300 - 400 kişiye düşeriz botlarla beraber.

Durum 
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

Alıntı ozy71 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    korkma yakında 300 - 400 kişiye düşeriz botlarla beraber.
    nasılki yapılan iyi isler swye artı getirirse yapılan yanlıs islerde eksi getirir gelenleri götürür.

WhatAPity[OneLastKiss] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    WhatAPity[OneLastKiss] isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    169
    Beğenme 
    140
    Beğenilme 
    431

Ya ben o işleri geçtim artık ortada bilimsel bir şaçmalık bile var bu kadar basit. Servera son bir haftada hep reset atıldı ben 2 saat gibi br zmana zarfından önce hiç 700 lü playerlara ulaştığını görmedim ta ki IP sınırı max. 8 kişi olup server 5 dk da 1000 kapasiteye ulaşana kadar.

Ben şunu da diyorum sabah gezmediğim dolaşmadığım Harita kalmadı bakıyorum adam yok stall charlar var önceden benim 8 aydır kastığım slotta 7 adam olurdu her gün aynı şuanda 2 kişiyiz. Nerde geri kalan bu kadar adam. Millet fantazi olsun diye karkater seçme ekranına fln mı bırakıyor oyunu.

%100 eminim şuanda oyunda 500 oyuncu ancak var.

Hiç bir zaman da bu serverı ben full de görmedim sadece bir ara 930 larda görmüştüm sık sık bakmama rağmen gene yoktu gene.

Kısacası bir sorun olduğu kanaatindeyim. Restarttan 5 dk sonra oyun nasıl full çeker
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    555
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5265

Hala daha bizim bu durumdan memnun olduğumuzu düşünen ve hiç bir çözüm üretmeye çalışmadığımızı sananlar var. İşin teknik boyutu çok karışık arkadaşlar. Bunları burada anlatmam birşey değiştirmez. 1 yıllık bir server olduğumuz için veritabanı boyutu çok ciddi seviyelere ulaştı. Yüzbinlerce karakter mevcut sistemde. Bu kadar veriyi kolayca işleyebilecek bir sistemi kurmak Türkiye şartların çok zor ve maliyetli. Biz son bir ayda 4 farklı sistem denedik ve binlerce TL sadece testlere harcama yaptık. Yapmayada devam ediyoruz. Bu durum bir şekilde çözüme kavuşacak. Tabi bu aşamada bizlere destek olmak yerine köstek olmaya çalışanlar, yaygara koparanlar ve oyuncuları galyana getirmeye çalışanlar üzülerek söylemem gerekiyor ki bundan sonra bizlerle olmayacaklar.

Siz sadece kendinizi yada guildinizi düşünürken biz binlerce oyuncuyu düşünmekteyiz. Herkesin problemi bizim problemimiz. Bu uygulamalarda zorunlu uygulamalar.

Şu anda amacımız sizlere lagsiz bir oyun sunmak. Bakın kaç gündür check problemleri ve lag problemleri ile uğraşıyordunuz. Bazı şeyleri çabuk unutuyorsuunuz. Oyuncu kapasitesini genişletirsek aynı sorunlar baş gösterecek. Biz her türlü taşlanacağız. Bu yüzden en doğru kararın problemin kökten çözülene kadar bu olduğuna kanaat getirdik.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

runner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    runner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    2
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

oyunun kapasıtesını arttırmak senın dedıgın sonuçları doğurabılır haklısın fakat oyuna gırıs sayısının 8 degılde max 2 olması herseyın çözümüdür bunu biraz düşünmelisin bu şekli ile oyun emek hırsızlığına girer

Miklagaard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Miklagaard isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    10
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    25

en başta oyuna başlayan charlara pet verilmemeliydi. petler zamanı bitse bile veritabanında yer kaplar. bir honor charının, oyuna sadece 1 kere girip 40 lvl olup bir daha girilmeyen bir charın bile peti açılmışsa o petin süresi bitse dahil veritabanından bilgileri silinmez. en büyük hata bence ilk olarak budur. binlerce char binclerce silinmeyen pet verisi.

_Achelous_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    _Achelous_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    1
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

Alıntı [GM]Odin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala daha bizim bu durumdan memnun olduğumuzu düşünen ve hiç bir çözüm üretmeye çalışmadığımızı sananlar var. İşin teknik boyutu çok karışık arkadaşlar. Bunları burada anlatmam birşey değiştirmez. 1 yıllık bir server olduğumuz için veritabanı boyutu çok ciddi seviyelere ulaştı. Yüzbinlerce karakter mevcut sistemde. Bu kadar veriyi kolayca işleyebilecek bir sistemi kurmak Türkiye şartların çok zor ve maliyetli. Biz son bir ayda 4 farklı sistem denedik ve binlerce TL sadece testlere harcama yaptık. Yapmayada devam ediyoruz. Bu durum bir şekilde çözüme kavuşacak. Tabi bu aşamada bizlere destek olmak yerine köstek olmaya çalışanlar, yaygara koparanlar ve oyuncuları galyana getirmeye çalışanlar üzülerek söylemem gerekiyor ki bundan sonra bizlerle olmayacaklar.

Siz sadece kendinizi yada guildinizi düşünürken biz binlerce oyuncuyu düşünmekteyiz. Herkesin problemi bizim problemimiz. Bu uygulamalarda zorunlu uygulamalar.

Şu anda amacımız sizlere lagsiz bir oyun sunmak. Bakın kaç gündür check problemleri ve lag problemleri ile uğraşıyordunuz. Bazı şeyleri çabuk unutuyorsuunuz. Oyuncu kapasitesini genişletirsek aynı sorunlar baş gösterecek. Biz her türlü taşlanacağız. Bu yüzden en doğru kararın problemin kökten çözülene kadar bu olduğuna kanaat getirdik.
    3 günlük bana bise demiyorum haketmisimdir her ne kadar dediklerimde haklıda olsam bi cok kisinin duygularına tercüman oldum cezasını cekerim sorun degil ama forumdan uzaklastırmak ne diye forum sizlere isteklerimizi sikayetlerimizi önerilerimizi sundugumuz sizleri olumlu yada olumsuz sekilde elestirdigimiz yer degilmi? niye olumsuz elestiri yapınca uzaklastırılıyorm bi acıklama yapıp bunuda uzaklastırabilrsiniz

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    555
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5265

Alıntı runner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oyunun kapasıtesını arttırmak senın dedıgın sonuçları doğurabılır haklısın fakat oyuna gırıs sayısının 8 degılde max 2 olması herseyın çözümüdür bunu biraz düşünmelisin bu şekli ile oyun emek hırsızlığına girer
    Bırakın 2 rakamını biz 8 rakamını bile zor kabul ettirdik çok büyük bir kitleye. Herkes 10 ve üzeri olmasını istiyor. Sırf bu yüzden aldığımız hakaret, küfür ve eleştirinin haddi hesabı yok. 2 sınırı mümkün değil şu aşamada.

Alıntı Miklagaard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en başta oyuna başlayan charlara pet verilmemeliydi. petler zamanı bitse bile veritabanında yer kaplar. bir honor charının, oyuna sadece 1 kere girip 40 lvl olup bir daha girilmeyen bir charın bile peti açılmışsa o petin süresi bitse dahil veritabanından bilgileri silinmez. en büyük hata bence ilk olarak budur. binlerce char binclerce silinmeyen pet verisi.
    Bu konu teknik bir detay. Sizin söylediğinizin de etkisi var elbette fakat bu bir çözüm değil. En fazla kısa bir zaman tanırdı bize. Extra pet verileri problemin 100'de 1'i anca olabilir.

Alıntı _Achelous_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 günlük bana bise demiyorum haketmisimdir her ne kadar dediklerimde haklıda olsam bi cok kisinin duygularına tercüman oldum cezasını cekerim sorun degil ama forumdan uzaklastırmak ne diye forum sizlere isteklerimizi sikayetlerimizi önerilerimizi sundugumuz sizleri olumlu yada olumsuz sekilde elestirdigimiz yer degilmi? niye olumsuz elestiri yapınca uzaklastırılıyorm bi acıklama yapıp bunuda uzaklastırabilrsiniz
    Olumsuz eleştirileri uzaklaştırmıyoruz. Eğer öyle ola idi şu anda forumda 2-3 user kalırdı. Biz eleştirileri haklı buluyoruz. Eleştirinin dozu konusunda problem yaşayanlar var. Onlarda ağır bir şekilde cezalandırılacak.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş