Beğeni Ağacı3Beğeniler
  • 1 Post By turgut
  • 2 Post By Odin

Konu:Biraz Sağduyu(GM-Mod bir okursan ^^)

garcan100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    garcan100 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    8
    Beğenme 
    4
    Beğenilme 
    1

Thumbs up Biraz Sağduyu(GM-Mod bir okursan ^^)

Biliyorum her gün tonlarca mesaj okuyorsunuz, ilgilenmeye çalışıyorsunuz,insanlarla uğraşmak zordur bunuda bilirim.Ama bu yola girdiyseniz bunları göze alarak girdiniz.Benim nacizane bir iki uyarım olacak son bir iki olay hakkında. Kendisini tanımam ama bir kardeşimiz 250 tl verip bir char almış , ergenligin etkisinden olsa gerek yada heycanından olsa gerek bir şekilde başka işlere karışmış. Benim önemini vurguladıgım olay şu burdakilerin eminim bir çoğu 250 tl sini verip charını kaybederse daha sonra, bu burdaki herkese koyar ^^. Hakkını herkes arar.

Asıl noktaya gelirsek hakkını arayan bu insanlara forum üzerinden sizi banlarım uzaklaştırırım gibi tehtidler savuracagınıza telefonunu alsanızda derdi neymiş öğrenseniz?Bu önemli bi konu yarın bir gün bizlerde o kadar para harcadıktan sonra charımızı kaybetsek ortada çetrefilli bir durum yoksa elbet hakkımız için forumda konu açarız. ilgi alaka olmazsa da konu sayısı artar. Yani böyle tehtidvâri sözlerle forumdakı kullanıcıları tehtid etmeniz beni rahatsız etti.Sonuçta hakkını arıyor...Tüm söyliyeceklerim bunlar...
    Teşekkür ederim.İyi günler.
    Konu garcan100 tarafından (14.Mart.2013 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

Durum 
    Konular 
    8
    Beğenme 
    4
    Beğenilme 
    1

Ben yemiş çocuk üstüne Ne güzel bir ortam

turgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    turgut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    35
    Beğenme 
    19
    Beğenilme 
    24

Kardeş Snuçta Bu Bir Oyun Oyunun TL Karşılığı Satılması Pekte Mantıklı Bi şey Değil Üstelik Sen Tutup Private Server a 250 TL verirsen Olacagı Bu Yazık Günahtır 250 TL ne Demk ya :/
    Buqix bunu beğendi.
    Guild: ALLAHU_EKBER
    Master:___MaRaS___
    Job: RedKit_... Trader Hunter Team

Durum 
    Konular 
    8
    Beğenme 
    4
    Beğenilme 
    1

Ya sonucta herkez zevki için harcıyor bende TL ile satın almam felan ama zamanında çok sattım char vs .
    Burda emek olmasa bile verilen paralar var onlarda emek sayılır. Ve bence birinin parasının peşinden kendini savunması kadar normal bir durum olamaz.

turgut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    turgut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    35
    Beğenme 
    19
    Beğenilme 
    24

Tabi O dogal Hakkınız Ama Yazık Etmişin 250 TL ye
    Guild: ALLAHU_EKBER
    Master:___MaRaS___
    Job: RedKit_... Trader Hunter Team

Durum 
    Konular 
    8
    Beğenme 
    4
    Beğenilme 
    1

250 tl veren ben değilim =) ben sadece forum yöneticilerinin tutumuna sitem ediyorum =) biraz daha sağduyulu olmalılar =)

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    547
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5208

Forumdan yasaklarım demek bir tehdit değildir. Uyarıdır. Bahsi geçen şahıs hergün cevap vermeme rağmen en az 10 adet özel mesaj ve 3,4 adet konu açıyor. Üstelik bu döngü şeklinde hergün gerçekleşiyor. Bizi m caydırıcılığımız vereceğimiz cezalar. Eğer ceza veririm demek bir tehdit ise siz TC. Kanunlarını ve Anayasasını açıp okumayın. Bu ne biçim ülke vatandaşına tehditler savuruyor demenizden korkuyorum.

Velhasıl 250TL değil 1250TL'de verseniz suç işleyen kişiye; "Bu adam o kadar para vermiş, suçunu görmezden gelelim" diyemeyiz. Bazı durumlarıda ne biz ne siz kanıtlayabilirsiniz. Hırsızlık yapan şahıslar ile IP adresiniz 1 değil 3 kere çakışıyorsa eğer bu durum tesadüfden öte bir durumdur. Bizim bir takım bahanelere inanmamızı beklemeyin. Belki haklıda olabilirsiniz. Suçsuzda olabilirsiniz. Daha öncelerinde olduğu gibi kuzenim yapmış, kardeşim yapmış yada aynı modemi kullanan okul arkadaşım yapmış gibi bahaneler ikabul edemeyiz. Bunu anlayın artık. Eğer kabul edersek bu sefer her kardeşim yapmış diyenin cezasını kaldırmak zorunda kalırız.

Soyulan kişi siz olduğunuzda kişinin ceza alması için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bu durumda neden zanlı kişiyi bu kadar savunuyorsunuz? Ortada bir tutarsızlık var. Eğer soyulan kişi siz olsaydınız durum ne olurdu çok merak ediyorum. Lütfen biraz empati yapın.

Silk almanız, para harcamanız, karakter para vermeniz yada yaşınız vb gibi unsurlar cezanızın süresini, ağırlığını değiştirmez. Cezanız neyse onu uygularız. Bu konuda burada kapandı.

Sağduyulu olması gereken sizlersiniz. Bizim sağduyulu olma gibi bir görevimiz yok. Biz yazılı kuralları uygularız. Ortada göreceli bir durum yok. IP/Suç bu kadar basit ve net bir kanıt var iken bizden sağduyulu olmamızı beklemeyin.
    WhatAPity[OneLastKiss] ve Brandy bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş