Beğeni Ağacı1Beğeniler
  • 1 Post By ThreePoint

Konu:,Sadece bir kural hakkında

rozenlot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    rozenlot isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    6
    Beğenme 
    6
    Beğenilme 
    6

Standart ,Sadece bir kural hakkında

"Genellile oyuna yeni başlayan oyuncuları kandırıp kervan çekiverme yada yardım etme vaadiyle hunterlar tarafından kandırılıp Thieflere satılmaktadırlar. Bu davranış oyunun amacına uygun değildir. Oyun yönetimince hoş karşılanmaz."

Öncelikle kaç kişi kuralları okudu bilmiyorum fakat şunu söylemek istiyorum bu kurala kathiyen karşıyım tarafımca neden ? oyunun amacına uygun olmaz denmiş ki bence tamamen yanlış çünkü oyun silkroad ipek yolu zamanında geçiyor konu ticaret yani altın yani şimdiki tabirle söyliyim para hem fikirmiyiz 21 . yüzyılda oldugu gibi ipek ticaret yolu zamanındada dolandırıcılar hırsızlar hatta ahlaksız kervan bekcileri olmuştur yeni başlıyan kişiler "çaylaklar" her yerde oldugu gibi düşmeden kalkıp dik durmayı öğrenemiyceklerdir o dönemde baz alırsak acemi çevresi olmıyan bir tüccar getirin gözünüzün önüne yolları bilmiyen gerektiğinde diliyle her zorlukdan kurtulamıyan acemi bir tüccar ? onu herkes kandıra bilir çünkü çaylak acemi ama bir kere kandıra bilir ! 2. de uyanır ve yemez bence bu oyunun bir kuralı su anda bile polis teskilatı tsk hepsinin içinde çürük var bence değiştirilmeli

iyi forumlar ..

ThreePoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    ThreePoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

Öneriniz için teşekkür ederim. Öncelikle bu bir kural değildir. Sizlere oyun yönetimiyle karşı karşıya geldiğiniz de farklı farklı davranılmasının başlıca nedenleridir. Siz bahsi geçen konularda ben bunu yaparım derseniz yaparsınız bu kurallar bağlayıcı değildir bu tavsiyelere uymamakta özgürsünüz ve ceza almazsınız. Farklı zaman ve olaylarda yönetim ile karşı karşıya gelirseniz biz de geçmişinize bakarak bazı kararlar vermekte özgürüz.

Konu şu cümleler ile başlıyor;

"Bu konu oyuncuları bilgilendirme ve yol gösterme amaçlı açılmıştır. Oyun kuralları dışında yönetim ile ilgili eleştiri aldığımız bazı konulara açıklık getirmek istedik.

Aşağıdaki maddeler zamanla çeşitli olayların yaşanmasıyla artacak ve güncellenecektir. Aklıma geldikçe sizi bu başlık altında bilgilendirmeye devam edicem."

Maddeler aratacak azalacak yada güncellenecektir. Lütfen buraya dikkat.

"Genellikle oyuna yeni başlayan oyuncuları kandırıp kervan çekiverme yada yardım etme vaadiyle hunterlar tarafından kandırılıp Thieflere satılmaktadırlar. Bu davranış oyunun amacına uygun değildir. Oyun yönetimince hoş karşılanmaz."

Bu madde sizce neden var? Biz hiç bir kuralı yada maddeyi öylesine getirmiyoruz. Yaşanan çeşitli olaylar servera zarar vermeye başladığında önlem almak bizim işimizdir. Serverda 1000 kişi yok doğal olarak büyük bir grup thief olduğu zaman aldatmacalar da işin içine girince bir süre sonra kervan tamamen duruyor. Biz bunu yaşadık. Günümüz de kolay ötesi serverlar var oyuncular kolaya yada bedavaya okadar alıştırılmış ki emek vermek zor geliyor. Diyelim ki emek vermeye karar verdi ilk kervanın da aldatılarak malı çalınan ve parasının büyük kısmını kaybeden oyuncu direk oyunu bırakıyor. Kervan çekilmeyen bir serverda thief olmak ne kadar sıkıcı eski oyuncularımıza sorun. Bütün gün thief kıyafetiyle dolanıp bir kervan bulamamanızdan sa böyle devam etmesi daha iyidir emin olun. Bu maddeler zamanla değişir demiştik. Oyuncu sayımız gittikçe artıyor ve ileride çok sık hunter, thief veya trader a rastlacayacaksınız. mmorpg adı üstünde çok oyunculu rol yapma oyunları, sayı arttıkça düzen kendiliğinden oturacak ve bir çok maddeye gerek kalmayacak. Gerektiği gün ve zamana kadar bu maddelerin arkasındayız amacımız daha dolu, daha eğlenceli bir server.

En güzel örnek sanırım şu olur;

Bilimsel bir araştırma verisini doğrulamak istediğimizi düşünelim. İnsanların %55'inin bayan %45'inin ise erkek olduğunu söyleyen bir araştırma var.

Yola çıkalım ve ilk 100 kişiyi sayalım buna göre 55 bayan 45 erkek geçmeli sizce oran tutar mı? Hiç sanmıyorum.

Sayım işlemini arttıralım 1.000 kişiye kadar devam edelim oran bilimsel araştırma sonuçlarına yaklaşacaktır. Eğer sayım işlemini 10.000 e çıkarırsanız daha da yaklaşırsınız.

Söylemek istediğim sayı arttıkça olması gerekene daha fazla yaklaşırsınız ve biz bu süreçte olması gerekeni, uyulması gereken madde ve kurallar ile denegelemek zorundayız. Umarım anlamışsınızdır. Tüm kural ve maddeler sizlerin oyundan daha fazla tad alması için vardır. Bu kurallar eleştiri ve öneriler göz önünde tutularak özenle hazırlanıyor. İhtiyaç olmadığına kanaat getirdiğimiz gün bir çok kural yada madde kalkacaktır.
    Fesuni bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

rozenlot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    rozenlot isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    6
    Beğenme 
    6
    Beğenilme 
    6

Alıntı [GM]ThreePoint Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öneriniz için teşekkür ederim. Öncelikle bu bir kural değildir. Sizlere oyun yönetimiyle karşı karşıya geldiğiniz de farklı farklı davranılmasının başlıca nedenleridir. Siz bahsi geçen konularda ben bunu yaparım derseniz yaparsınız bu kurallar bağlayıcı değildir bu tavsiyelere uymamakta özgürsünüz ve ceza almazsınız. Farklı zaman ve olaylarda yönetim ile karşı karşıya gelirseniz biz de geçmişinize bakarak bazı kararlar vermekte özgürüz.

Konu şu cümleler ile başlıyor;

"Bu konu oyuncuları bilgilendirme ve yol gösterme amaçlı açılmıştır. Oyun kuralları dışında yönetim ile ilgili eleştiri aldığımız bazı konulara açıklık getirmek istedik.

Aşağıdaki maddeler zamanla çeşitli olayların yaşanmasıyla artacak ve güncellenecektir. Aklıma geldikçe sizi bu başlık altında bilgilendirmeye devam edicem."

Maddeler aratacak azalacak yada güncellenecektir. Lütfen buraya dikkat.

"Genellikle oyuna yeni başlayan oyuncuları kandırıp kervan çekiverme yada yardım etme vaadiyle hunterlar tarafından kandırılıp Thieflere satılmaktadırlar. Bu davranış oyunun amacına uygun değildir. Oyun yönetimince hoş karşılanmaz."

Bu madde sizce neden var? Biz hiç bir kuralı yada maddeyi öylesine getirmiyoruz. Yaşanan çeşitli olaylar servera zarar vermeye başladığında önlem almak bizim işimizdir. Serverda 1000 kişi yok doğal olarak büyük bir grup thief olduğu zaman aldatmacalar da işin içine girince bir süre sonra kervan tamamen duruyor. Biz bunu yaşadık. Günümüz de kolay ötesi serverlar var oyuncular kolaya yada bedavaya okadar alıştırılmış ki emek vermek zor geliyor. Diyelim ki emek vermeye karar verdi ilk kervanın da aldatılarak malı çalınan ve parasının büyük kısmını kaybeden oyuncu direk oyunu bırakıyor. Kervan çekilmeyen bir serverda thief olmak ne kadar sıkıcı eski oyuncularımıza sorun. Bütün gün thief kıyafetiyle dolanıp bir kervan bulamamanızdan sa böyle devam etmesi daha iyidir emin olun. Bu maddeler zamanla değişir demiştik. Oyuncu sayımız gittikçe artıyor ve ileride çok sık hunter, thief veya trader a rastlacayacaksınız. mmorpg adı üstünde çok oyunculu rol yapma oyunları, sayı arttıkça düzen kendiliğinden oturacak ve bir çok maddeye gerek kalmayacak. Gerektiği gün ve zamana kadar bu maddelerin arkasındayız amacımız daha dolu, daha eğlenceli bir server.

En güzel örnek sanırım şu olur;

Bilimsel bir araştırma verisini doğrulamak istediğimizi düşünelim. İnsanların %55'inin bayan %45'inin ise erkek olduğunu söyleyen bir araştırma var.

Yola çıkalım ve ilk 100 kişiyi sayalım buna göre 55 bayan 45 erkek geçmeli sizce oran tutar mı? Hiç sanmıyorum.

Sayım işlemini arttıralım 1.000 kişiye kadar devam edelim oran bilimsel araştırma sonuçlarına yaklaşacaktır. Eğer sayım işlemini 10.000 e çıkarırsanız daha da yaklaşırsınız.

Söylemek istediğim sayı arttıkça olması gerekene daha fazla yaklaşırsınız ve biz bu süreçte olması gerekeni, uyulması gereken madde ve kurallar ile denegelemek zorundayız. Umarım anlamışsınızdır. Tüm kural ve maddeler sizlerin oyundan daha fazla tad alması için vardır. Bu kurallar eleştiri ve öneriler göz önünde tutularak özenle hazırlanıyor. İhtiyaç olmadığına kanaat getirdiğimiz gün bir çok kural yada madde kalkacaktır.
    haklısınız aslında ama bunu yönetim gözünde hoş görülmiyicektir değilde hani çaylak arkadaslarımızın hevesinin kırılmaması gibi daha insani duygulara dokunan cümlelerle olsa sanırım ben bu yazıyı yazmazdım ben ilk defa bir private begendim 7 yıllık sro cuyum ben ve gayet ilgilisiniz işinizi iyi yapıyorsunuz en haklı oldugunuz yer online oyuncu sayısı evet suanda oyunda thiefler kolay aldatmacalara basvura bilirler
    fakat ilerde sayı artıkca işini seven thiefler kadar işini seven hunterlar ve traderlarda olucakdır
    sizin demek istediğinizde bu haklısınız sadece yönetici karsısında hoş karsılanmıyacakdır
    biraz garip geldi o değilde şöyle birşey yapılabilirmi mesela ?

mesleği kötüye kullanım hunterken thieflere yardım eden bir oyunca süreli meslekden men cezası tekrarı halinde gene bir meslek cezası uygulanabilirmi mümkünmü çünkü eğer böyle olsa bu sefer server kuralı değilde meslek etiği öneçıkar
    Gm baskısı değil fakat mesleğinin getirdiği sorumlulugu kaldırma düşüncesi ön planda olur tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi mesleği kötüye kullanma ve meslekden men ..

sadece serveri iyi bir hale getirmek için yazıyorum ve kızıp yeter demessenız aklıma gelen her şeyi yazıcam daha oynana bilir daha seviyeli bir oyun daha bilinçli mmogrp "silkroad" oyuncuları için

Tessekürler ...

ThreePoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    ThreePoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

Eleştirilerden hiç bir zaman şikayet etmedik. bkz: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Bazen maksadını aşan eleştiri dahi denemeyecek yazılarla karşılaşıyoruz bunların dışında eleştiri ve önerilere açığız. Serverda yapılan değişiklik ve kural düzenlemelerinde eleştiri ve önerilerin izlerini görebilirsiniz. Şüphesiz oyuncularımızın bizlere büyük katkıları oldu.

Uslup konusunda ise sizin söylediğiniz belirli bir yaş ve olgunluğa ulaşmış kişiler için geçerli olabilir. Sonuna kadar haklısınız fakat biz en kötüyü düşünerek, en dikkat çekici şekilde yazmak zorundayız. Yeterli olgunluk ve anlayışa sahip olanlar daha düşüğünü anlayabilir ama tersini söylemek zor. Olması gerektiği gibi konuşuyor ve davranıyoruz. Bireysel sohbetlerimiz olan kişiler nedemek istediğimi daha iyi anlyacaktır. Bazı şeyleri burada açıklayamayacağımı anlayın lütfen.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş