Beğeni Ağacı4Beğeniler

Konu:warlock-rogue buildi..

3x3LanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    3x3LanS isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

Standart warlock-rogue buildi..

iyi günler.. bi şikayetim daha dogrusu şikayetimiz war eger bahsedecegim konu ile ilgili anket yapılırsada bu görülecektir. pill sisteminin degistirerk silinen warlock we force buildlerini tekrar canlandırdınız gercekten oyuna ilk geldgimde süper bir degisim olarak görüyordum bunu taki swdeki her 2 cardan 1 inin warlock rogue olmasına kadar.. 2 buildi canlandırdınız fakat geri kalan tüm buildler bitmis durumda özelliklede ch carlar.. bi cok kisiden fazla emek we zaman harcayarak ortaya güzel bir car cıkardım 4 ws 1 3 ws 1 yapabilecek durumdaym pre bastım honor kastım ama bi warlock rogue ile pwp yaparken bazen karsıdakine hic wuramıyorm bile gercekten swdeki en saglam ch carlardan biri olduguma inanıyorm(bi cok kisye göre fazla zaman we emek harcadıgımdan dolayı) eger ben bile bu durumdaysam diger arkadaslarımı düsünemiyorm warlockların bu awantajını gördügüm icin farklı bi build actım oyalanmak icin warlock-cleric size yemin ediyorum cogu ch carı bana tek bi atack bile yapamıyor inanın ben bile öyle adam kesmekten zewk almıyorum karsıdaki ne yapsın sizden ricam eski pill sistemine gecilmesidir bunu anket halinde oylamaya sunabilrsiniz ben oyunda bi cok kisinin görüsünü aldım inanın bi cogu warlock buildi bile kaldırlsn dedi sadece pill sisteminin eski hale gecmesini istiyoruz yoksa kısa sürede swde sadece warlock rogue buildler pwp yapacak iyi calısmalar..
    Rualty ve Shadow bunu beğendi.

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    555
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5262

Bizim kısa sürede yada tek başımıza aldığımız bir karar değildi. Uzun uza araştırdık ve çok çeşitli denemeler yaptık.

Pvp bu oyunun yanlızca bir parçası ve bir bölümü. Her servera göre de pvp kültürü değişiklik gösterebilir. Pill sisteminin eski haline getirilmesi warlockları tamamen bitirdiği gibi Force kullanan çinlileride aynı şekilde bitirmektedir. Burada ki asıl problem teknik olarak çözülmesi imkansız olan Trap / Sleep bug'udur.

Siz değerli oyuncular nasıl pvp'de bir warrior'un Bless Spell veya Skin açmasını yadırgıyor ve o kişileri dışlıyorsanız aynı şekilde Sleep / Trap bugu kullanan oyuncularıda dışlayabilir ve onlarla pvp yapmayabilirsiniz.

Kişisel fikrim şudur; Bende uzun yıllar Silkroad oynayan biri olaralak pvp alanlarında, job'da gelmiş geçmiş en güçlü karakterin Warrior/Cleric buildi olduğu kanaatindeyim. Skin ve Bless skilli ile yenilmezlik elde ettiğini Dare Devil skilli ile snowu bile deldiğini görebiliyoruz.

Henüz avrupa ırkı gelmeden önce biz oyuncular Joymax'in bu yeni ırkı farklı haritada ve Çinli'lerden bağımsız getireceğini düşünmüştük. Beklediğimiz gibi olmadı ve Çinli'ler ile Avrupalı'lar aynı ortamı paylaştı. Bu iki ırk birbirinden çok farklıydı ve Avrupalıların uç noktaları vardı.

İlk zamanlar Rogue ve Wizard karakterler gerçekten ağzımızı açık bıraktı. PVP alanlarında biz çinlileri tabiri caizse rezil ettiler. Daha sonra yeni skill ve leveller ile ırkları dengelediler. Şu anda hala daha tam dengede değiller.

Oyunculuk önemlidir, bu faktörü göz ardı edersek ve tüm itemlerin eşit olduğunu düşünürsek;
    Warrior/Cleric/Warlock/Rogue gibi klass'ların karşısında hiçbir çinli karakter duramaz. Kesilmemesi karşısında durduğu anlamına gelmez kesinlikle. Puanlama sistemi ile bir dövüşü ele alırsak bu saymış olduğum 4 buildin bariz üstünlüğünü görebiliriz.

Yukarıda ki yazılanlar pvp alanında ki yorumumdu. Bu işin birde job war ve fortress war boyutu var. O alanlarda Warlock karakterler gerçekten çok vasıfsız kalıyor. Cleric bir karakterin verdiği faydanın 10'da 1'ini Warlock karakterler veremiyor. Üzügünüm ki o karmaşada Trap / Sleep bug'uda işe yaramaz.

Lafı çok fazla uzmadan sonlandırmak istiyorum. En baştada söylediğim gibi warlockları siz kısıtlayabilirsiniz. Trap bug'unu veya Reflect skillini kullandırmayın. Kullanan kişiler ile pvp yapmayın. Kendi aranızda organize olmayı deneyin. Örneğin şöyle bir kural koyun; Trap bugu kullanırsan veya Reflect açarsan bende Bless / Skin açarım diyebilirsiniz.

Bu söylediklerime rağmen çözüm olmaz ise ileride tekrar konuyu ele alırız.
    Rualty bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Durum 
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

Alıntı [GM]Odin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim kısa sürede yada tek başımıza aldığımız bir karar değildi. Uzun uza araştırdık ve çok çeşitli denemeler yaptık.

Pvp bu oyunun yanlızca bir parçası ve bir bölümü. Her servera göre de pvp kültürü değişiklik gösterebilir. Pill sisteminin eski haline getirilmesi warlockları tamamen bitirdiği gibi Force kullanan çinlileride aynı şekilde bitirmektedir. Burada ki asıl problem teknik olarak çözülmesi imkansız olan Trap / Sleep bug'udur.

Siz değerli oyuncular nasıl pvp'de bir warrior'un Bless Spell veya Skin açmasını yadırgıyor ve o kişileri dışlıyorsanız aynı şekilde Sleep / Trap bugu kullanan oyuncularıda dışlayabilir ve onlarla pvp yapmayabilirsiniz.

Kişisel fikrim şudur; Bende uzun yıllar Silkroad oynayan biri olaralak pvp alanlarında, job'da gelmiş geçmiş en güçlü karakterin Warrior/Cleric buildi olduğu kanaatindeyim. Skin ve Bless skilli ile yenilmezlik elde ettiğini Dare Devil skilli ile snowu bile deldiğini görebiliyoruz.

Henüz avrupa ırkı gelmeden önce biz oyuncular Joymax'in bu yeni ırkı farklı haritada ve Çinli'lerden bağımsız getireceğini düşünmüştük. Beklediğimiz gibi olmadı ve Çinli'ler ile Avrupalı'lar aynı ortamı paylaştı. Bu iki ırk birbirinden çok farklıydı ve Avrupalıların uç noktaları vardı.

İlk zamanlar Rogue ve Wizard karakterler gerçekten ağzımızı açık bıraktı. PVP alanlarında biz çinlileri tabiri caizse rezil ettiler. Daha sonra yeni skill ve leveller ile ırkları dengelediler. Şu anda hala daha tam dengede değiller.

Oyunculuk önemlidir, bu faktörü göz ardı edersek ve tüm itemlerin eşit olduğunu düşünürsek;
    Warrior/Cleric/Warlock/Rogue gibi klass'ların karşısında hiçbir çinli karakter duramaz. Kesilmemesi karşısında durduğu anlamına gelmez kesinlikle. Puanlama sistemi ile bir dövüşü ele alırsak bu saymış olduğum 4 buildin bariz üstünlüğünü görebiliriz.

Yukarıda ki yazılanlar pvp alanında ki yorumumdu. Bu işin birde job war ve fortress war boyutu var. O alanlarda Warlock karakterler gerçekten çok vasıfsız kalıyor. Cleric bir karakterin verdiği faydanın 10'da 1'ini Warlock karakterler veremiyor. Üzügünüm ki o karmaşada Trap / Sleep bug'uda işe yaramaz.

Lafı çok fazla uzmadan sonlandırmak istiyorum. En baştada söylediğim gibi warlockları siz kısıtlayabilirsiniz. Trap bug'unu veya Reflect skillini kullandırmayın. Kullanan kişiler ile pvp yapmayın. Kendi aranızda organize olmayı deneyin. Örneğin şöyle bir kural koyun; Trap bugu kullanırsan veya Reflect açarsan bende Bless / Skin açarım diyebilirsiniz.

Bu söylediklerime rağmen çözüm olmaz ise ileride tekrar konuyu ele alırız.
    wariorlar hakkında bi sıkıntım yok bi cogunu kesebiliyorum ama warlock rogueler karsısında hic bir sey yapamıyorum swde + 9 set sayılı onlardan biriside bende pre we honor war pre % 10 honor % 5 damage absort yapıyor gercekten 4 ws 1 yaptgm günleri hatrlıyorum FTW de en az 6 7 kisinin bana daldıgını hatrlıyorum ama tek bi build beni o kadar kısa sürede kesiyorki sadece beni kesmesini izliyorum baska birsey yapmıyorum dedinzki söylersinz sleep trap bugunu yapmaz ben o olaya karısıyı eger arkadasımn skiliyse tabikide kullanacak gercekte bir sawasa girmisim düsmana beni kafamdan wurma bacagımdan wur diyorum aynı olay yani sacmalık getirdiginz yenilikle gercekten ch carlarını öldrdünüz we sro hayatı uzun olan tüm arkadaslarımn ortak görüsü bu '' oyunun hazzı sadece ch karekterler warken alınıyordu'' eu geldi denge bozuldu siz bu yenilikle warlockları olması gerekn yere degil bir adım daha ileri götürdünüz skill olarak görüldügünden stun yedigimde debufları silemiyorum slepi 5 saniyeye indirmeniz inanın hicmi hic fayda etmemis bazı kisilerle konusarakta olmuyor Xian diye yabancı bi oyuncumuz war mesela bu arkadas bi cok kisiye cile cektiriyor dilini bilmedigmz icin olayı kapatamıyoruzda yeri geliyor bard cleric bufu ile ws atıyor amacım arkadası sikayet etmek degil ama böyle bi durum karsısında ne yapabilrz? lütfen bunu oylamaya sunun ben inanıyorumki bi cok arkadasım eski sisteme gecilmesi taraftarı olcaktır yoksa gercekten swde sadece warlock rogueler pwp atacak

ThreePoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    ThreePoint isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

Bahsedilen değişiklikler oylamaya sunuldu ve mevcut sistemin getirilmesi kabul edildi, yakın zamanda ikinci bir oylama yapılmayacaktır.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Durum 
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

Alıntı [GM]ThreePoint Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsedilen değişiklikler oylamaya sunuldu ve mevcut sistemin getirilmesi kabul edildi, yakın zamanda ikinci bir oylama yapılmayacaktır.
    Sizin kurmus oldgunuz bir cümle:Bizim birinci önceliğimiz çoğunluğun huzuru ve isteği buda oyuncu sayımızın artmasında ki en büyük etmenlerden biridir. Peki smdi forumda bu konu üzerine gidilirse benm gibi düsünen bi cok arkadasım bu konuyu forumda belirtirse siz bir degisiklik yapmayacakmsınız?

Durum 
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

Değişiklik yapılacabilecekler listesine alınacaktır fakat server bir seçim yaptı ve değişiklik gerçekleştirildi. Ne için yapılırsa yapılsın her seçimin bir geçerlilik süresi vardır, olması gerekende budur.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Mert47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Mert47 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    2
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    1

Sefacım son derece haklısın. Önüne gelen her oyuncu (!) warlock-dagger buildini açıyor. Belikide bu sleep skilinin süresi fazla uzun tutulmuş.2 Sn olabilirdi...

Yoksa bu iş çığrından çıktı.
    3x3LanS bunu beğendi.
    _Vasili_

Hotan *

Durum 
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

Alıntı Mert47 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sefacım son derece haklısın. Önüne gelen her oyuncu (!) warlock-dagger buildini açıyor. Belikide bu sleep skilinin süresi fazla uzun tutulmuş.2 Sn olabilirdi...

Yoksa bu iş çığrından çıktı.
    ya normalde sleep süresi 20 saniye burda 5 saniyeyi indirilmis ama hic mi hic bi faydası yok ben 5 ws 1 yapabilrken bi warlock roguenin 30-40 saniyede beni kesmesi üzüyor bosunamı emek harcıyorum zaman harcıyorum ben dedigim gibi pilin skill olarak görüldügünden stun yedigimdede debufları silemiyorum ben inanıyorumki benim gibi düsünen bi cok arkadasım war hepside görüsünü burda bildirecektir

Durum 
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

"pilin skill olarak görüldügünden stun yedigimdede debufları silemiyorum"

20 saniyede sadece 1 debuff silen bir pill ile üzerinizde 5-6 debuff varken ve worlock 20 saniyede 2 - 3 uyku yada stun atabilecekken hangi 1 debuffı silip kaderinizi değiştirebileceğinize inanıyorsunuz? Bence siz doğrudan mbot pill bugını istiyorsunuz ki anında atılan bütün debufarı silebilesiniz. Mevcut pill skili stunda yada uykuda çalışmıyor olabilir ama unutmayın 15 saniyede 2 debuff siler. Abarttığını kadar fark yaratmıyor yapılan değişiklikler. Farkı yaratan tek şey mbot pill bugdır.

Durum 
    Konular 
    96
    Beğenme 
    156
    Beğenilme 
    397

Alıntı [GM]ThreePoint Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "pilin skill olarak görüldügünden stun yedigimdede debufları silemiyorum"

20 saniyede sadece 1 debuff silen bir pill ile üzerinizde 5-6 debuff varken ve worlock 20 saniyede 2 - 3 uyku yada stun atabilecekken hangi 1 debuffı silip kaderinizi değiştirebileceğinize inanıyorsunuz? Bence siz doğrudan mbot pill bugını istiyorsunuz ki anında atılan bütün debufarı silebilesiniz. Mevcut pill skili stunda yada uykuda çalışmıyor olabilir ama unutmayın 15 saniyede 2 debuff siler. Abarttığını kadar fark yaratmıyor yapılan değişiklikler. Farkı yaratan tek şey mbot pill bugdır.
    Dipnot=Pile ne kdr seri tıklarsanz o kadar debuff sileblrsnz seri tıklayarak 4 debuff bile siliniyor..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş