1. #1
  Chief General
  Achernar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi 
  05 Ağustos 2013
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  104
  Mesajlar 
  742
  Beğenme 
  836
  Beğenilme 
  354
  Konum
  Cennet  

  Standart Göz Hastalıkları

  Göz hastalıkları beyin, mide ince bağırsak, karaciğer, safra kesesi, ve böbreklerle bağlantılıdır. Bu organlar sağlığına kavuşunca gözler Dr iyileşir. Ayağın orta 3 parmağındaki sızlama göz hastalıklarına işarettir.

  Öneriler:

  Mide ve bağırsak tedavisinden başlanarak, sırayla karaciğer temizlemesi, beyin temizlemesi, kan temizlemesi, böbrek temizlemesi yapılır. Bu temizlemeler bütün göz hastalıkları için zaruridir (Organları temizleme bölümünde anlatılacaktır).

  Gözyaşı kanallarında kireçlenme ve tıkanma, göz ve göz kapağında akut ve kronik iltihaplanma, batma, yanma, yaşarma, ışığa duyarlılık, göz yorgunluğu, damar tıkanıklığı, görme kaybı, göz tansiyonu, katarakt başlangıcı gibi rahatsızlıklar için aşağıdaki bitkiler kullanılır:

  1)Rezene, özellikle yabani rezene suyu göze damlatılır.
  2)1 2 tatlı kaşığı rezene veya anason tohumu havanda ezilir, 150 ml. kaynar suda 15 dakika demlendikten sonra süzülür, göz banyosu için kullanılır.
  3)Haftada 1 2 defa gözlere 1 3 damla defne yağı, zeytinyağı veya papatya yağı damlatılır.
  4)Gözlere günde 1 3 defa 1 3 damla limon suyu damlatılır. Gözü temizler ve güçlendirir ve kireci çözer, tansiyonu düşürür. Ömür boyu kullanılabilir.
  5)Alt gözkapaklarının içine 1 damla bal konur.
  6)Maydanoz,papatya veya yeşil çay derlenerek gözlere pansuman yapılır; sonra birer damla bal veya limon suyu damlatılır.
  7)Soğan suyuna eşit miktarda bal karıştırarak gözlere sabah akşam 1 3 damla damlatılır.
  8)Her akşam şakaklara çörekotu yağı sürülür.
  9)Bu uygulamalarla birlikte günde 2 defa 5 er ml. çörekotu yağı katarak 1 er bardak havuç suyu içilir.
  10)1 tutam safran, 200ml. suda 3 4 saat beklettikten sonra süzülür. Portakal rengi olacak şekilde su ile karıştırıp içmek gözü kuvvetlendirir, katarakttan korur, damarlardaki tıkanıklığı açar.
  11)Gözlere karabaşotu çayı, anne sütü veya yeni sağılmış inek sütü damlatmak, bakla ününü hamur yapıp göz kapakları üzerine koymak, buruna papatya tozu veya enfiye çekmek, kulakların arkasından veya kafanın arkasından kan aldırmak göz tansiyonunu düşürür.
  12)Omuzlar, kulak arkası, ense çukurunun biraz altı, kafa, bel ve kuyruk sokumu harcamayı kan dolaşımını düzelterek gözleri temizler, kuvvetlendirir.

  Şakaklara sülük koymak yeni oluşan katarakta ve kaza sonucu yaralanan göze çok iyi gelir.

  Uyarı: İlerlemiş ve sabit katarakt, İlerlemiş glokom ve göz kanseri hastalarına, göz ameliyatı geçirenlerin yüzüne kupa kapatılmaz, kafa harcamayı yaptırılmaz, yerine sülük konur.

  Gözler için zararlılar: Rafine tuz, hazır turşu, hazır sirke, fazla ekşi yemek, çok yemek, çok su içmek; çok soğan, sarımsak ve siyah zeytin tüketmek; mide ve bağırsaklarda gaz oluşturan yemekler yemek, yemekten hemen sonra uyumak, çok uyumak, aşırı cinsi münasebette bulunmak, sırt üstü uyumak, uykusuzluk, bağırarak ağlamak, sık hamama gitmek, yüze ve boyuna sık kupa kapatmak, sık kan aldırmak, küçük harflı yazıları sık okumak.


  Gözler için faydalılar: Az yemek, sessizce sağlamak, hapşırma, gülümsemek, başı zeytinyağı ile yağlamak, buruna zeytinyağı, badem yağı, defne yağı damlatmak, arasıra kusmak, beyin, karaciğer, böbrek ve kan temizlemesi yapmak, güzel ahlaklı olmak, temiz nehir veya su altında gözleri açık tutmak, sabah yükselen güneşe bakmak, güneş tepedeyken anlık bakışlarla güneşe bakmak, rahat ve yeterli uyumak, yüksek yaptıktan yatmak, saçları uzatmak ve sık taramak, her gün sürme çekmek, gözleri rezene suyu ile yıkanmak, her gün 10 15 dakika küçük harflı yazı okumak.

  Eskiden saat olmadığı için insanlar güneşe sık bakardı, bu sebepten göz problemi yaşamazlardı. Vücuttaki her organın 18 bin alem de bir misali olduğu gibi gözün misali güneştir.

  Not: Ansiklopedilerden alıntıdır.
  Konu Achernar tarafından (01.Aralık.2015 Saat 01:50 ) değiştirilmiştir.
  _____________
  _________


  Ne mutlu Müslümanım diyene.


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş