Beğeni Ağacı5Beğeniler
  • 3 Post By Shadowhunters
  • 2 Post By Shadowhunters

Konu:Probiyotikler

General Lord
    Shadowhunters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Standart Probiyotikler

Barsaklarımızda yaşayan bakteriler vardır ve bilimsel çalışmalar barsaktaki bu mikrofloranın (barsaktaki bakteri topluluğunun adı) hastalıklardan korunmayı ve hatta gelişmesini önlemeyi sağladığını gösteriyorlar.
    Probiyotikler barsaktaki yararlı bakterileri arttırarak, zararlı bakterilerin sayısını azaltarak etkili olurlar. Barsak sisteminde iyi bakterilerin doğal dengesinin korumasına ve yenilemesine yardımcı olurlar.
    Genel olarak barsak sağlığı ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olduklarını gösteren güçlü bilimsel kanıtlar vardır.

Eğer sağlığınız iyiyse ve ağırlıklı olarak bitkisel bazlı bir beslenme uyguluyorsanız probiyotik kullanmanıza gerek yok. Barsak mikrofloranızda sizin yediğiniz yiyecekleri yer. Sebze, meyve ve baklagillerden zengin bir beslenme barsak florasının doğal dengesinde olmasını sağlar.

Hangi durumlarda probiyotik kulllanılmalıdır?

• Antibiyotik kullanımın neden olduğu ishal

• Irritabl(hassas) barsak sendromu

• Enfeksiyona bağlı ishaller

• İnflamatuar barsak hastalıkları
    1X1Y, pierreberde and CahilAvcisi like this.

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Antibiyotik kullandığınızda bağırsaktaki iyi bakterilerin yerine ishale neden olan bakteriler çoğalıyor.Antibiyotik kullanıyorsanız probiyotik almanızı öneririm.

Ayrıca sporcuysanız aldığınız proteinin çoğunu hayvansal kaynaklı gıdalardan karşıladığınızdan supplement olarak da tavsiye edebilirim.

Sizleri sıkmadan önemli yerleri alıntı yapmaya çalışıyorum.Merak eden internetten araştırabilir sayfalarca bilgi mevcut.Görüşlerinizi tavsiyelerinizi benim yaptığım gibi konu altına yazabilirsiniz
    pierreberde ve CahilAvcisi bunu beğendi.

General Lord
    1X1Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    309
    Beğenme 
    2417
    Beğenilme 
    3052

Antibiyotikler sanırım eskisi gibi verilmiyor? Şeker niyetine
    ReaLaMity
    1X1Y

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Alıntı 1X1Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Antibiyotikler sanırım eskisi gibi verilmiyor? Şeker niyetine
    Biraz öyle oluyor.Aslında çok ciddi sorunlar(ameliyat sonrası vb.) dışında kullanılmasını doğru bulmuyorum ama kullananlar var.Sigara alkol kullananları anlarım bağımlılık yapıyordur zevk veriyordur kafa yapıyordur ama bilinçsizce antibiyotik kullanmanın 2 sebebi olduğunu düşünüyorum ya kullanımının zararlı olduğunu bilmiyordur yada kendi sağlığını umursamadan çabuk iyileştirsinde ne olursa olsun,bir nevi anlık hayat yaşıyordur.
    O kadar çok şey varki kullanmamamız gereken yemememiz gereken.Benim tavsiyem kullanın yiyin ama arada bir yapın.Mesela iş yerindesin başın ağrıyor ağrı kesici iç ama evdeyken yada musait bir ortamda ağrıyorsa ağrı kesici içmek yerine internette bir sürü doğal yöntem var birini uygulayabilirsin.Aslında olay bizde bitiyor.Adam sigara alkol içiyor başı ağrıyor.Adama desen ağrı kesici zararlı, adam kendi kendine demicek mi o kadar zararlı alışkanlıklarım var ağrı kesici içsem bişicik olmaz diye düşünücek.Yiyeceklere girmedim daha sabaha kadar say say bitmez.Burdan benim gibi dört dörtlük olmayanlara tek diceğim hayatın tadını çıkartın ama geleceğinizi düşünerek

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Standart Prebiyotik nedir?

Prebiyotikler probiyotikelerden farklıdırlar.Bunlar sindirilmeyen ve barsakta iyi ve yararlı bakterilerin sayılarının artmasını sağlayan yiyecek içerikleridir.Soğan, sarımsak, kuşkonmaz, pırasa, enginar, yulaf ve muz gibi çok çeşitli bitkisel yiyeceklerde bulunurlar.

Bunlar sindirim enzimleri tarafından parçalanmazlar. Kalın barsaklara kadar bütün bir halde varırlar ve orada iyi bakteriler için yiyecek sağlarlar.

Probiyotik destekler sıklıkla prebiyotikleri de içerirler.
    Stajyer Doktor

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Standart Probiyotikler - Ek bilgi

Bağışıklık sisteminin ilk savunma duvarı olarak görev yapıyorlar. Vücudumuzdaki sindirimi gerçekleştiriyorlar, K Vitamini, H vitamini ve Serotonin gibi sağlığımız için çok önemli maddelerin üretimini yapıyorlar. Zararlı mikroorganizmaların çoğalmasını ve hastalık yapmasını engelliyorlar. Vücudumuz için hayati öneme sahipler. Probiyotiklerin yokluğunda, Şeker hastalığı, Romatizma, alerjiler, bağışıklık sistemi hastalıkları ve hatta kanser gibi pek çok hastalık gelişebiliyor.

Ilk probiyotiklerimizi normal doğum esnasında annemizin doğum kanalından geçerken alıyoruz. Anne sütü probiyotiklerin beslenmesini ve sayılarının artmasını sağlıyor. Fakat yaşam boyunca dengesiz beslenme ve kontrolsüz antibiyotik kullanımı gibi sebepler, probiyotik kaybına yol açıyor. Örneğin, bir kür antibiyotik kullanmak, vücudumuzdaki probiyotiklerin %90’ının ölmesine sebep oluyor.
    Stajyer Doktor

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Alıntı Shadowhunters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz öyle oluyor.Aslında çok ciddi sorunlar(ameliyat sonrası vb.) dışında kullanılmasını doğru bulmuyorum ama kullananlar var.Sigara alkol kullananları anlarım bağımlılık yapıyordur zevk veriyordur kafa yapıyordur ama bilinçsizce antibiyotik kullanmanın 2 sebebi olduğunu düşünüyorum ya kullanımının zararlı olduğunu bilmiyordur yada kendi sağlığını umursamadan çabuk iyileştirsinde ne olursa olsun,bir nevi anlık hayat yaşıyordur.
    O kadar çok şey varki kullanmamamız gereken yemememiz gereken.Benim tavsiyem kullanın yiyin ama arada bir yapın.Mesela iş yerindesin başın ağrıyor ağrı kesici iç ama evdeyken yada musait bir ortamda ağrıyorsa ağrı kesici içmek yerine internette bir sürü doğal yöntem var birini uygulayabilirsin.Aslında olay bizde bitiyor.Adam sigara alkol içiyor başı ağrıyor.Adama desen ağrı kesici zararlı, adam kendi kendine demicek mi o kadar zararlı alışkanlıklarım var ağrı kesici içsem bişicik olmaz diye düşünücek.Yiyeceklere girmedim daha sabaha kadar say say bitmez.Burdan benim gibi dört dörtlük olmayanlara tek diceğim hayatın tadını çıkartın ama geleceğinizi düşünerek
    Şuraya şunuda ekliyim geçen baya hastalanmıştım Aydındayken kbbye gittim doktor sprey hap ağrı kesici ve antibiyotik yazdı. Doktora dedim antibiyotik almasam 1 kurul onları gördük falan sen al boşver falan dedi. Bende tabiki almadım hap sprey çok etkiledi mi bilmiyorum ama ertesi gün iyileşmiştim. Yani her ne kadar hastada da suç varsa doktorda da suç var. Şuan daha yeni yeni görüyorum hastalıkları ilaçları vs. belki antibiyotik almam gerekiyordu. Kafama takılan adam geldi ağzıma burnuma baktı 1 dk bile sürmedi şimdi öyle muayene edip antibiyotik yazması çok iyi bir izlenim bırakmadığından almadım. Bilmiyorum şimdi ciddi bir rahatsızlığınız olur antibiyotik yazarlar sizde kullanmayıp daha kötü olursunuz gelip burda bana çemkirmeyin Neyin doğru olduğunu doktor biliyor diye gidiyorsunuz ama o da size antibiyotik yazıyor ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemicem doktorunuzu iyi araştırıp öyle gidinki sonra bu tür sorunlarla sorularla karşı karşıya kalmayın.(Gittiğim doktoru da çok övmüşlerdi.)
    Stajyer Doktor

General Lord
    LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    342
    Beğenme 
    949
    Beğenilme 
    972

Spordan dolayı vücütdaki dengesizlikten dolayı kabızlık yaşıyorsak ne öneriyorsun probiyotik onerıyor musun ? Ya da ne gibi bişi onerırsın
    BANKACI / SiGORTACI
    TÜRKÜN yurdu TÜRKİYE

RoyalFamily

General Lord
    AusePride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & aSRO
    Konular 
    94
    Beğenme 
    388
    Beğenilme 
    533

Probiyotiklerle ilgili gaita transplantasyonuda yapılıyormuş. Bunu ilk 1 2 sene önce duymuştum şaşırmıştım Florası sağlam Sağlıklı bir kişinin gaitası alınıp hastaya verilebiliyormuş.
    Nick: AusePride-D4rKLighT
    Guild: Marvel-POWER
    Since 2012

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş