Beğeni Ağacı2Beğeniler
  • 1 Post By Shadowhunters
  • 1 Post By LJLJ

Konu:Şeker Hastalığı

General Lord
    Shadowhunters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Standart Şeker Hastalığı

Şeker hastalığı (Diabetes Mellitus, Diyabet hastalığı), çağımızın en önemli sağlık problemlerinden birisi haline geldi. Her geçen gün Şeker Hastalığına yakalananların sayısı artıyor. Ülkemizde şu anda 5 milyonun üzerinde Şeker hastası olduğu biliniyor. Korkunç bir rakam!

Henüz yakın geçmişte açıklanan rakamlar, ABD’de uygulanan yağdan yoksun diyetlerin, beklendiği gibi Şeker hastalığının görülme sıklığını azaltmadığı, tam tersine arttırdığını gösterdi. Yani ağır diyetler uygulamak da toplum genelinde Şeker Hastalığını azaltmaya fayda etmiyor.

Günümüzde Şeker hastalığının tedavisi için kullanılan ağızdan alınan ilaçlar ve insulin enjeksiyonları, sadece geçici olarak kan şekerini düşürmeye yarıyor ve hastalığı tedavi etmiyor. Bir kere Şeker hastası olan hasta, maalesef ömür boyu hastalığa mahkum ediliyor. Kullanılan ilaçların yan etkileri de cabası. Çünkü şeker hastalığı otoimmün bir hastalık, yani bağışıklık sisteminin pankreas dokusuna saldırmasıyla ortaya çıkıyor. Tedavi etmek için de, öncelikle bağışıklık sisteminin dengeli ve doğru çalışmasını sağlamanız gerekiyor, kan şekerini düşürmek yeterli olmuyor.

Oysa doğal tedavi metodları ile Şeker hastalığını önlemek ve hatta tedavi etmek mümkün. Bunun en çarpıcı örneği, Probiyotikler: Vücudunuzda bulunan probiyotikler, Şeker hastalığını önleyebiliyor.(Probiyotikler, vücudumuzda bulunan faydalı bakterilerdir.)

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Dr. Danska liderliğinde yürütülen, Bern Üniversitesi ve Toronto Üniversitesi ortak çalışmasında, bağırsaklarımızda bulunan faydalı bakterilerin şeker hastalığını önleyen birtakım biyokimyasal maddeler ve hormonlar salgıladığı tespit edildi.
    Şu anda, bu keşiften faydalanarak, Şeker hastalığını tedavi edebilmek için faydalı bakterilerin (Probiyotiklerin) kullanılmasına dayalı bir tedavi geliştiriliyor. Bilim adamları, faydalı bakteri takviyesine dayalı bu tedavinin, Şeker hastalığı gelişmesini engelleyebileceği ve ömür boyu diyabet ilaçları almayı sona erdireceğini düşünüyor.

Sadece bağırsaklarınızdaki faydalı bakterileri destekleyerek Şeker hastalığını engelleyebiliyorsunuz. Üstelik hiçbir yan etki olmadan!
    Alp_ bunu beğendi.
    Stajyer Doktor

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

5 gündür probiyotik kullanıyorum.Gün aşırı büyük tuvalete çıkarken artık her gün çıkma isteği duyuyorum.Tavsiyem öğlen yemekle birlikte alın.
    Stajyer Doktor

General
    Alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    20
    Beğenme 
    109
    Beğenilme 
    145

Alıntı Misery Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 gündür probiyotik kullanıyorum.Gün aşırı büyük tuvalete çıkarken artık her gün çıkma isteği duyuyorum.Tavsiyem öğlen yemekle birlikte alın.
    Hiç hafife alınçak bir hastalık değil yediğine içtiğine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Geçmiş olsun dostum Rabbim tüm hastalara şifa versin.
    ImmortalSouL

İKİ SANİYE SONRASINA GARANTİMİZ OLMAYAN BİR HAYATIMIZ İÇİN FIRILDAK OLMAYA GEREK YOK...

Semt-i KAYNARCA

General Lord
    LJLJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    497
    Beğenme 
    1249
    Beğenilme 
    1002

Sabah kalkar kalkmaz, gözünü açar açmaz en fazla 5 dakika içinde 1,5 litre su içeceksin. Her ay en az 1 hafta boyunca bu su tedavisini uygulayacaksanız. Dedelerim alternatif bitkisel tedavilerde çok ustadır oradan biliyorum. Ayrıca şeker hastalarının çoğunun ortak özelliği yemek yeme alışkanlığındaki bozukluktur. Gün içerisinde 3 öğün yemek çok zararlıdır 3 öğünü 5 öğün olarak eşit şekilde dağıtarak beslenmek çok daha faydalıdır. Yemek aralarında su içilmemesi gerekir. Yemekten sonra en az 30-45 dakika geçmeden su içilmemesi gerekir. Ayrıca insanların kendini geliştirmesi gerekir. Her hastalıkta rant peşinde koşan ilaç firmalarının kucağına oturmamak gerekir. Herkesin ilk ve en önce doktoru kendisidir. Yazdıkça yazdım uçtum gittim ben kaçtım!

En fazla antibiyotik kullan ülkelerde başı çeken yine biziz...
    Konu LJLJ tarafından (25.Eylül.2017 Saat 16:37 ) değiştirilmiştir.
    Alp_ bunu beğendi.

General Lord
    LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    342
    Beğenme 
    949
    Beğenilme 
    972

Alıntı LJLJ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabah kalkar kalkmaz, gözünü açar açmaz en fazla 5 dakika içinde 1,5 litre su içeceksin. Her ay en az 1 hafta boyunca bu su tedavisini uygulayacaksanız. Dedelerim alternatif bitkisel tedavilerde çok ustadır oradan biliyorum. Ayrıca şeker hastalarının çoğunun ortak özelliği yemek yeme alışkanlığındaki bozukluktur. Gün içerisinde 3 öğün yemek çok zararlıdır 3 öğünü 5 öğün olarak eşit şekilde dağıtarak beslenmek çok daha faydalıdır. Yemek aralarında su içilmemesi gerekir. Yemekten sonra en az 30-45 dakika geçmeden su içilmemesi gerekir. Ayrıca insanların kendini geliştirmesi gerekir. Her hastalıkta rant peşinde koşan ilaç firmalarının kucağına oturmamak gerekir. Herkesin ilk ve en önce doktoru kendisidir. Yazdıkça yazdım uçtum gittim ben kaçtım!

En fazla antibiyotik kullan ülkelerde başı çeken yine biziz...
    Ben burada Turkiyeye sasirmadim da Luksemburga sasirdim Lanka.Ne alaka yani .Dünyanın en rahat ülkesi ne dertleri var hasta oluyorlar.d
    BANKACI / SiGORTACI
    TÜRKÜN yurdu TÜRKİYE

RoyalFamily

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Alıntı Alp_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç hafife alınçak bir hastalık değil yediğine içtiğine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Geçmiş olsun dostum Rabbim tüm hastalara şifa versin.
    Sağolasın da şeker hastası değilim aga.Daha çok hayvansal gıdalardan beslendiğimden probiyotik kullanıyorum.
    Stajyer Doktor

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Şeker hastalığının 2 çeşiti vardır.Eğer hasta tip 1 ise insülin alması yeterli olucaktır.Tip 2 ise belki senin bahsettiğinin yapılması mantıklı olabilir(bence her sabah 1.5l su içmek eziyetten başka bir şey değil, sabah o kadar su içtikten sonra akşama kadar elbet su içicektir ve her şeyin fazlası zarar.Kaş yapayım derken göz çıkartmak bu olsa gerek) ama zaten tedavisi mümkün.Hocamız derste bahsetmişti.Metformin adlı ilaç karaciğerin glukoz üretimini baskılayarak, dokularda insulin direncini azaltıyormuş.Bazen yeterli kontrol sağlanmadığından ek olarak oral ilaçlar verilebiliyormuş.(Sülfonilüre, glinid grubu ilaçlar)

Yazdıklarım belki anlaşılmayabilir.Şunu da ekliyim daha anlaşılır olsun:

Diyabetin iki tipi vardır:
    1) Tip I şeker hastalığı: Bunlarda pankreas salgı organından insülin salgılanması aşırı azalmış veya tamamen durmuştur. Bu hastalar insüline bağımlıdır. Genellikle 30 yaşından önce ortaya çıkar ve hastalar genelde zayıf yapıdadır.
    2) Tip II şeker hastalığı:Bunlarda vücut hücrelerinde insüline direnç ön plandadır. Yani insülin etkisizdir. Hastaların çoğunluğu 40 yaşın üzerinde ve şişmandır, ailelerinde diyabetli akrabaları vardır.
    Stajyer Doktor

General Lord
    LJLJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    497
    Beğenme 
    1249
    Beğenilme 
    1002

Ben bilmiyorum ama arkadaşımın annesi için şeker hastası dediler, direkt ilaç vermişler dertten ne yapacağını bilememiş kadın komşumuz oluyor samimiyetimiz olduğu için önerdik. Her geçen gün iyiye gitti. İlaç hiç kullanmadı... Sürekli ölçüyor su içmeye devam ediyor... Doktor bile şok oldu.

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Ben bilmiyorum ama arkadaşımın annesi için şeker hastası dediler, direkt ilaç vermişler dertten ne yapacağını bilememiş kadın komşumuz oluyor samimiyetimiz olduğu için önerdik. Her geçen gün iyiye gitti. İlaç hiç kullanmadı... Sürekli ölçüyor su içmeye devam ediyor... Doktor bile şok oldu.

Doğal yöntemlerin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Yakın bir zamanda bu konunun önemi hakkında bilgilendirmeler yapacağım.

Edit: Fitoterapi ile ilgili konu paylaştım. Dahasıda gelicek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Konu Shadowhunters tarafından (26.Ekim.2017 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.
    Stajyer Doktor

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    416
    Beğenme 
    53
    Beğenilme 
    695

Standart ŞEKER HASTASIYIM, SPOR YARARLI MI?

Her gün 30-45 dakika hızlı tempoda yürüyün veya ağırlık kaldırma egzersizi yapın. 55-69 yaşları arasında 41 bin kadın üzerinde yapılan bir çalışmada düzenli spor yapanlarda diabet riskinin %31 daha az olduğu gösterilmiştir. Anne babanızda diabet varsa, sizin şeker sonuçlarınız normal olsa bile hemen yürümeye ve spor yapmaya başlayarak ilerde şeker olma ihtimalini azaltabilirsiniz. Düzenli spor yapmak şeker ilacına olan ihtiyacınızı azaltacaktır.
    Stajyer Doktor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş