Beğeni Ağacı3Beğeniler

Konu:Kilo mu alıyorsunuz? Ne mi yapmalısınız?

General Lord
    Shadowhunters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    346
    Beğenme 
    285
    Beğenilme 
    568

Standart Kilo mu alıyorsunuz? Ne mi yapmalısınız?

Zayıflayamayan kişilerin çoğu, doktorların bir türlü bulamadıkları bir hastalıkları olduğundan emindirler ve her bahar bu gizli hastalığı bulmak amacı ile laboratuarlara lüzumsuz yere dünyanın parasını öderler. Gittiğiniz diyetisyen sizin bu korkunuzu tetikleyip daha sonra elinize uzun bir tahlil listesi vererek, “Biz falanca laboratuara güveniyoruz, tahlillerinizi orda yaptırınız” diyorsa arkanıza bile bakmadan oradan kaçın.

“Peki doktor gerçekten kilo almamıza neden olan bir hastalığım olamaz mı?” diye sorarsanız, var.
    Tiroit bezinizin az çalışması metabolizmanızı yavaşlatabilir. Hipotiroidi dediğimiz bu rahatsızlıkta kilo almanın yanında, ciltte kuruma, göz kapaklarında şişme, aşırı halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetler de vardır. Nabız sayısı düşmüş, terleme azalmıştır. Şikayetlerinizi doktorunuza anlatmanız ve muayene sonrası yapılacak basit bir tetkikle tanı kolayca konabilir ve tedavisi de son derece basittir.
    Bir doktora başvurma imkanı olmayanlar tiroit bezi hastalığının kilo almalarından sorumlu olup olmadığını öğrenmek için bir kağıdın üzerine “TSH tetkiki” diye yazıp en yakın laboratuara kan verebilirler. Sonucunuzun limitlerin dışında olduğunu görürseniz doğru doktorunuza gidin, tiroit bezinizin neden çalışmadığını bulup ona göre tedavinizi düzenleyecektir.

Bunun dışında;

-Kan şekeri düşüklüğü, böbreküstü bezinin aşırı kortizol üretmesi gibi hormon bozuklukları da kilo alımının önemli nedenlerindendir.

-Ayrıca evlilikten sonra düzenli yeme döneminin başlaması ve sigarayı bırakınca iştah artması da kiloyu arttıran olaylardır.

-Suyun az içilmesi, aşırı alkol kullanımı, depresyon ve bazı psikolojik sorunlar, emeklilik ve gece vardiyasında çalışmak gibi, bazı sosyal ve psikolojik nedenler kilo alımında önemli etkenlerdir.

-Anne ve babanın fazla kilolu olması veya şeker hastası bir anneden doğmak da kilo alma açıısndan risk anlamına gelir. (Genetik)

Kilo alınmasına neden olan ilaçlar:

Stajyer Doktor

Captain
    Oynaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    1
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    2

Yemek yememelisiniz

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    346
    Beğenme 
    285
    Beğenilme 
    568

Alıntı Oynaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yemek yememelisiniz
    Öyle bir şey yapmayın sakın. Sadece sağlıklı ve tok tutan yiyeceklerden az yenmeli, ek olarak düzenli egzersizler(tempolu yürüme olabilir sonra koşuya dönülebilir) yapılmalı ve internetten araştırın yağ yakan yiyecekler içecekler bitkiler vs temin edebildiğinizi alıp diyetinizi destekleyin. En önemlisi sabretmek. Kolay gelsin
    Stajyer Doktor

General
    Serme1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    6
    Beğenme 
    13
    Beğenilme 
    24

Alıntı Shadowhunters Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle bir şey yapmayın sakın. Sadece sağlıklı ve tok tutan yiyeceklerden az yenmeli, ek olarak düzenli egzersizler(tempolu yürüme olabilir sonra koşuya dönülebilir) yapılmalı ve internetten araştırın yağ yakan yiyecekler içecekler bitkiler vs temin edebildiğinizi alıp diyetinizi destekleyin. En önemlisi sabretmek. Kolay gelsin
    Kilo almak için ne yapılmalı doktorum

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    346
    Beğenme 
    285
    Beğenilme 
    568

Alıntı Serme1st Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kilo almak için ne yapılmalı doktorum
    Sabahları poğaça börek ekmek ye ama bunları güzelce tereyağla ve yağını emene kadar ısıt. Öğlen ve akşam Karnın tıka basa dolana kadar ye(pizza mantı vs hamur olan her şey) ve sonrasında uyku bastırır, direnmeden hemen uyu. Bunu her gün düzenli yaparsan sağlıksız bir şekilde kilo alabilirsin.
    Dersen çok zayıfım kas yapıcam kilo almam gerekiyor o zaman 3 öğün her besin çeşidinden alıcan ek olarak karbonhidrat tozu alabilirsin. Lisedeki bir arkadaşım çok zayıftı, normal beslenmesini bilmiyorum ama karbonhidrat gainerla 1 senede mükemmel bir vücut yaptı tabi azim zaman ve parada lazım..
    Stajyer Doktor

General
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    6
    Beğenme 
    13
    Beğenilme 
    24

Sabahları poğaça börek ekmek ye ama bunları güzelce tereyağla ve yağını emene kadar ısıt. Öğlen ve akşam Karnın tıka basa dolana kadar ye(pizza mantı vs hamur olan her şey) ve sonrasında uyku bastırır, direnmeden hemen uyu. Bunu her gün düzenli yaparsan sağlıksız bir şekilde kilo alabilirsin.
    Dersen çok zayıfım kas yapıcam kilo almam gerekiyor o zaman 3 öğün her besin çeşidinden alıcan ek olarak karbonhidrat tozu alabilirsin. Lisedeki bir arkadaşım çok zayıftı, normal beslenmesini bilmiyorum ama karbonhidrat gainerla 1 senede mükemmel bir vücut yaptı tabi azim zaman ve parada lazım..
    Çalışıyorum sabah 7 15 7 20 evden çıkıyorum pogaça açma simit gibi şeyler i sabahları canım hiç çekmiyor sevmiyorum da diyebiliriz ha yerim ama otobüs duragında her sabah pogaça cı duruyor alır yerim ama tereyag olayına zamanım yok o toz gibi şeyleri kullanmak akıllı insan işi degil gibi me geliyor ögün e gelince günde 4 ögün yiyorum ama alamıyorum dersen ki tuvalet i sık kullanıyorsun günde 1 ya da 2 günde 1 nereye gidiyor o zaman diyorsan Allah biliyor bende bilmiyorum help mi doctor.

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    346
    Beğenme 
    285
    Beğenilme 
    568

Çalışıyorum sabah 7 15 7 20 evden çıkıyorum pogaça açma simit gibi şeyler i sabahları canım hiç çekmiyor sevmiyorum da diyebiliriz ha yerim ama otobüs duragında her sabah pogaça cı duruyor alır yerim ama tereyag olayına zamanım yok o toz gibi şeyleri kullanmak akıllı insan işi degil gibi me geliyor ögün e gelince günde 4 ögün yiyorum ama alamıyorum dersen ki tuvalet i sık kullanıyorsun günde 1 ya da 2 günde 1 nereye gidiyor o zaman diyorsan Allah biliyor bende bilmiyorum help mi doctor.
    Yardımcı olabilmem için öncelikle kilo almak istemenizdeki sebebi bilmem gerekiyor
    Stajyer Doktor

General
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    6
    Beğenme 
    13
    Beğenilme 
    24

Yardımcı olabilmem için öncelikle kilo almak istemenizdeki sebebi bilmem gerekiyor
    Zayıfım ve elbiseler üzerime tam oturmuyor 58 60 kilo arasıyım ve spor a başlıyacagım bu hafta sonu cmrtsi günü kas yapıcak bir parça fazla etim yok hani 65 66 kilo olsam tam olucam ama yok umide de kesmiştim şansa bu konuyu gördüm.

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    346
    Beğenme 
    285
    Beğenilme 
    568

Zayıfım ve elbiseler üzerime tam oturmuyor 58 60 kilo arasıyım ve spor a başlıyacagım bu hafta sonu cmrtsi günü kas yapıcak bir parça fazla etim yok hani 65 66 kilo olsam tam olucam ama yok umide de kesmiştim şansa bu konuyu gördüm.
    Kafana koyduysan kas yapmak istiyorsan gidip o karbonhidrat tozunu alıcaksın. Yazarak olmuyor be neyse aklıma geleni yazıcam uyarsın umarım. Öncelikle git bir kan tahlili yaptır (nasıl beslendiğini bilmiyorum) belki kilo almandaki engel vücudunda bir tenya olur vs bir parazit olur o yüzden kan tahlili şart. Daha bir sürü test yapılabilirki bende çoğunu bilmiyorum. Metabolizma testi yapılıyor mu onuda bilmiyorum. Herslde işlerin yoğun yazdıklarından anladığım kadarıyla o yüzden git bir test yaptır tavsiyem (sabahın 8inde açılıyor bizim hastanede) 8 gibi aç karna git ver. Eğerki bir şey çıkmazsa o zaman aç google olur YouTube olur bu karbonhidrat tozlarıyla ilgili detaylı bir araştırma yap + not al nasıl ne zaman ne kadar kullanman gerekiyor vs 3 4 kilo aldıktan sonrada spora yazılırsan kas yapabileceğini düşünüyorum ama tabi her şeyi düzenli yapman gerekiyor bu yüzden foruma oyuna girmeye vaktin olmayabilir. Ben 2 kutu protein tozu bitirdim (başlangıçta kilom normaldi) şuan vücudum oturdu falan çok ayrıntıya girmicem şöyle düşün doktor bile toz kullanıyor ben niye kullanmayayım Eğer dediklerimi yaparsan özelden yaz yapabileceğin başka şeyler ve teknik bilgilendirmelerini yazabilirim. Bol şans
    Stajyer Doktor

General
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    6
    Beğenme 
    13
    Beğenilme 
    24

Kafana koyduysan kas yapmak istiyorsan gidip o karbonhidrat tozunu alıcaksın. Yazarak olmuyor be neyse aklıma geleni yazıcam uyarsın umarım. Öncelikle git bir kan tahlili yaptır (nasıl beslendiğini bilmiyorum) belki kilo almandaki engel vücudunda bir tenya olur vs bir parazit olur o yüzden kan tahlili şart. Daha bir sürü test yapılabilirki bende çoğunu bilmiyorum. Metabolizma testi yapılıyor mu onuda bilmiyorum. Herslde işlerin yoğun yazdıklarından anladığım kadarıyla o yüzden git bir test yaptır tavsiyem (sabahın 8inde açılıyor bizim hastanede) 8 gibi aç karna git ver. Eğerki bir şey çıkmazsa o zaman aç google olur YouTube olur bu karbonhidrat tozlarıyla ilgili detaylı bir araştırma yap + not al nasıl ne zaman ne kadar kullanman gerekiyor vs 3 4 kilo aldıktan sonrada spora yazılırsan kas yapabileceğini düşünüyorum ama tabi her şeyi düzenli yapman gerekiyor bu yüzden foruma oyuna girmeye vaktin olmayabilir. Ben 2 kutu protein tozu bitirdim (başlangıçta kilom normaldi) şuan vücudum oturdu falan çok ayrıntıya girmicem şöyle düşün doktor bile toz kullanıyor ben niye kullanmayayım Eğer dediklerimi yaparsan özelden yaz yapabileceğin başka şeyler ve teknik bilgilendirmelerini yazabilirim. Bol şans
    Doktor bizi toz işine sokucan ama tamam uygulucam bi kan sorunum var özel den mesaj atıcam bu engel olur mu bakarmısın sana zahmet.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş