Galaxy S8 kamera özellikleri nasıl olacak ?

Galaxy S8 özellikleri için şimdiye kadar birçok iddia ortaya atıldı. Galaxy S8 özellikleri sızıntıları arasında en dikkat çekeni ise çift kamera oldu. Bildiğiniz gibi Samsung'un rakibi Apple, iPhone 7 Plus ile çift kameraya geçiş yapmış ve kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almıştı. Samsung da Galaxy S8 modelinde çift kameraya yer verebilir.

Galaxy S8'in kamerasının nasıl çalışacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Firmalar ikinci arka kamerayı ya geniş açı için ya da alan derinliği için kullanabiliyor. Burada karar Samsung'un olacağı için ikinci ana kameranın nasıl çalışacağını kestirmek güç. Ancak tahminlerimize göre; birinci ana kamera geniş bir açıya sahip olduğu için ikinci kamera muhtemelen alan derinliği için kullanılacaktır.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


Galaxy S8 işlemci tarafında Snapdragon kullanabilir

Tepe model Galaxy serilerinde kendi ürettiği Exynos yonga setlerine yer veren Samsung, bu politikasından Galaxy S8 ile vazgeçebilir. Söylentilere göre; Galaxy S8 modelinde Snapdragon 835 yonga setine yer verilecek. Ancak geçtiğimiz gün yapılan açıklamalarda 10nm FinFET teknolojisi ile yeni Exynos yonga setlerinin üretimine başlandığı dile getirilmişti.

Bu açıklamayı göz önünde bulundurursak Galaxy S8'in, Amerika'da Snapdragon 835, Avrupa'da ise belki 10nm FinFET ile üretilen Exynos yonga seti ile gelebileceğini söyleyebiliriz.

Son açıklamalara göre; Galaxy S8'in RAM bölümünde ise 6 GB tercih edilecek.


Galaxy S8 edge modeli gelmeyebilir!

Galaxy Note7 modeli ile tepe modellerinde sadece kavisli ekran kullanacağının sinyallerini veren Samsung, Galaxy S8 modelinde de sadece kavisli ekran kullanabilir. Bu da Galaxy S8 edge modelinin gelmeyeceği anlamına geliyor.

Galaxy S8'in 5.5 inç büyüklüğünde 4K çözünürlüğünde AMOLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Ancak ekran konusunda yeni bir atılım yapılıp iPhone 7'de yer alan DCI-P3 Wide Color Gamut'a geçiş yapılabilir.

Son gelen bilgilere göre Galaxy S8'de ekran kasa oranı %90 olacak. Bu da demek oluyor ki Galaxy S8'in ön yüzeyi komple ekran olacak.


Göz tarayıcı geliyor!


Note7 modelinde yer alan IRIS SCANNER yani göz tarama özelliğinin Galaxy S8 modelinde yer alacağı söyleniyor. Note7'nin satıştan çekilmesi göz önünde bulundurulursa bu söylentinin doğru olma ihtimali çok yüksek. Galaxy S8, göz tarama özelliği sayesinde kullanıcısına üst seviye bir güvenlik sunacak.

Göz tarayıcısının yanında optik parmak izi okuyucusu da Galaxy S8'de yer alacak.


Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Galaxy S8 ve S-Pen çıkmazı


Note serisine özel olan S-Pen, Galaxy Note7 ile özellik açısından üst seviyelere ulaşmıştı. Çeviri yapabilme, ekrandaki bir kareyi çekip video kaydedebilme, su altında çalışması ve geliştirilmiş özellikleri ile beğeni toplayan S-Pen, Galaxy S8 modeli ile ilk defa "S" serisine gelebilir.

Note serisinin isim açısından çok büyük prestij kaybettiği aşikar. Tahminlerimize göre 1-2 yıl bu kötü şöhreti Note serisi atlatamayacak. Samsung da geliştirdiği S-Pen'i Galaxy S8'de kullanarak büyük bir sürpriz yapabilir.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Galaxy S8'in fiyatının Galaxy Note 7 ile aynı olması bekleniyor.Bakalım Samsung Note 7'nin kötü şöhretini unutturmak için daha düşük bir fiyat etiketi sunacak mı?

Dip Not:Glaxy S8'in Özellikleri hakkında yeni bilgiler geldikçe konuyu güncelleyeceğim.