1. #1
  General Lord
  Esaias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi 
  07 Mart 2013
  Favori Oyun  
  Silkroad Online
  Konular 
  343
  Mesajlar 
  1,964
  Beğenme 
  335
  Beğenilme 
  511
  Konum
   

  Standart Samsung son kararı verdi!

  Samsung, önemli bir ürün kategorisini tamamen sonlandırma ve üretimi durdurma kararı aldı. Peki, şirket tamamen pes mi edecek yoksa yeni planları mı var?

  2016 yılının başlarından beri süre gelen iddialar sonunda gerçeğe dönüşüyor. Samsung, dijital kamera pazarından tamamen çekiliyor.
  Samsung dijital kamera işini bıraktı
  Consumer Electronics Show 2016 (CES) etkinliğinde Samsung’un dijital kamera anlamında zayıf kaldığı gözlemlenmişti. Bunun ardından şirketin İngiltere ve Almanya merkezli kamera pazarlarından da çekilmesi iyiden iyiye kafalarda soru işareti yarattı. Samsung’un bu kararlarının arkasındaysa fotoğrafçılık pazarındaki azalan talep gösteriliyor.

  Dijital kameralara olan bu talebin azalmasındaki en büyük etken tabii ki akıllı telefonlar. Artık en ucuz akıllı telefon bile bütünleşik kameraya sahipken, bu telefonlardaki birçok özelliği piyasadaki birçok kamera sunamıyor bile. Örnek olaraksa düzenleme, doğrudan yükleme, sosyal medya paylaşımı ve daha fazlasını verebiliriz. Bu anlamda ortalama bir kullanıcının dijital kamera almayı gereksiz bulduğu ifade ediliyor.

  Samsung’tan isminin gizli kalmasını isteyen bir yetkilinin, dijital kamera satışlarının ve üretiminin durdurulduğunu açıkladığı da bilgiler arasında. Ek olarak bu yetkili, dijital kameralar ile ilgili olarak böyle ciddi bir karar alınmış olsa da yeni bir kamera ürün kategorisinin oluşturulması için çalışmaların sürdürüldüğünü açıklaması ise merak uyandırıyor. İddia edilen bu yeni kamera kategorisinin ise mobil ve arttırılmış gerçeklik odaklı ürünler içereceği düşünülüyor.

  :: Samsung’un dijital kamera üretimini sonlandırması konusunda ne düşünüyorsunuz?
  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
  Özel Mesaj ile ulaşabilirsiniz.

  Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... 2. #2
  General Lord
  CahilAvcisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi 
  29 Ağustos 2016
  Favori Oyun  
  bSilkroad
  Konular 
  115
  Mesajlar 
  2,130
  Beğenme 
  1550
  Beğenilme 
  525
  Konum
   

  Standart

  soruya cevabım samsung marka fotoğraf makinası veya kamera almadım hiç. ilerde de almayı düşünmüyordum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş