Beğeni Ağacı5Beğeniler
  • 2 Post By Ay___YILDIZ
  • 1 Post By Ay___YILDIZ
  • 1 Post By Ay___YILDIZ
  • 1 Post By Ay___YILDIZ

Konu:AKILLI TELEFON FİYATLARINA BANDROL ZAMMI

Senior General
    Ay___YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    56
    Beğenme 
    46
    Beğenilme 
    143

Standart AKILLI TELEFON FİYATLARINA BANDROL ZAMMI

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Ekşi̇,Ekşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3093 sayılı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Gelirleri Kanunu Uyarınca Radyo, Televizyon, Video ve Birleşik Cihazlar ile Bunların Dışında Kalan Radyo ve Televizyon Yayınlarını Almaya Yarayan Her Türkü Cihazdan Alınacak Bandrol Ücretlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar'ın haziran ayı sonunda Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini anımsattı.

BANDROL ÜCRETİ ALINMAYA BAŞLADI

Ekşi, düzenlemeyle dahili tüner ile radyo veya televizyon yayınlarını alabilen cep telefonlarından alınan bandrol ücretinin yüzde 6’dan yüzde 7’ye, bugüne kadar bandrol ücreti alınmayan dahili tüneri olmayan ancak internete bağlanabilen cep telefonlarından ise yüzde 6 bandrol ücretinin ithalat aşamasında alınmaya başlandığını söyledi.

TELEFONLARA YÜZDE 8 ZAM GELDİ

Yeni düzenlemeyle radyosu olmayan ancak internete bağlanabilen cep telefonlarının perakende satış fiyatlarında, yurt içi stokların bitmesini takiben yüzde 8'lere yakın zam geldiğini anlatan Ekşi, "Söz konusu vergi öncesinde en düşük bin 500 lira olan akıllı bir telefonun fiyatlı bin 620 liraya yükseldi. Yeni düzenlemeyle cep telefonlarından alınan verginin yüzde 7'si TRT bandrol ücreti, yüzde 25'i ÖTV, yüzde 18'i KDV olmak üzere toplamda yüzde 50 oldu." diye konuştu

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    yokedicy ve MasterQueen bunu beğendi.

Chief General
    yokedicy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    122
    Beğenme 
    491
    Beğenilme 
    160

kredi kartına taksit konusunda da gelişmeler var. net kaynağın varsa onuda paylaşabilirmisin?

Senior General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    56
    Beğenme 
    46
    Beğenilme 
    143

Alıntı yokedicy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kredi kartına taksit konusunda da gelişmeler var. net kaynağın varsa onuda paylaşabilirmisin?
    Kredi kartı konusunda çalışmalar devam ettiği için paylaşım yapmadım. Kesin bilgiler ortaya çıktıgında gereken paylaşımı yapacagım.
    yokedicy bunu beğendi.

Chief General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    122
    Beğenme 
    491
    Beğenilme 
    160

Alıntı Ay___YILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi kartı konusunda çalışmalar devam ettiği için paylaşım yapmadım. Kesin bilgiler ortaya çıktıgında gereken paylaşımı yapacagım.
    bende fb den sürekli yeni haberler alıyorum. biri yazmış cari açığı kapatmak için cep telefonuna taksit seçeneği açılacak diye baya bi güldüm. sonra açıklama gelmiş vatandaşa demokrasi desteğine karşılık jest amaçlı yapılıyormuş. ekonominin canlanması için yapılıyor sanırım. malum zor günler geçiriyoruz

Vice General Lord
    Simhonss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    13
    Beğenme 
    140
    Beğenilme 
    320

ota boka vergi devam böyle durmak yok

Senior General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    56
    Beğenme 
    46
    Beğenilme 
    143

bende fb den sürekli yeni haberler alıyorum. biri yazmış cari açığı kapatmak için cep telefonuna taksit seçeneği açılacak diye baya bi güldüm. sonra açıklama gelmiş vatandaşa demokrasi desteğine karşılık jest amaçlı yapılıyormuş. ekonominin canlanması için yapılıyor sanırım. malum zor günler geçiriyoruz
    Yapılan çalışmaların altında ne sebepler oldugunu kesin agızlardan yapılan açıklamalar ile belli olacak. Şuan bir çalışma oldugu kesin bilgi. Zaten eskiden de taksit imkanı vardı. Bu düzenlenip tekrar aktif hale gelebilir.
    yokedicy bunu beğendi.

Chief General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    122
    Beğenme 
    491
    Beğenilme 
    160

Alıntı Ay___YILDIZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılan çalışmaların altında ne sebepler oldugunu kesin agızlardan yapılan açıklamalar ile belli olacak. Şuan bir çalışma oldugu kesin bilgi. Zaten eskiden de taksit imkanı vardı. Bu düzenlenip tekrar aktif hale gelebilir.
    ben de aynı fikirdeyim. sanırım tekrar 12 taksit imkanı sağlayacaklar. ekonomiyi canlandırmak için.

Senior General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    56
    Beğenme 
    46
    Beğenilme 
    143

ben de aynı fikirdeyim. sanırım tekrar 12 taksit imkanı sağlayacaklar. ekonomiyi canlandırmak için.
    12 taksit zor gelir diye düşünüyorum ben. 9 taksit ideal.
    yokedicy bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş