Note 7 olaylarından sonra başına gelecek benzeri olaylara önlem almak isteyen LG yetkilileri, bu hamle ile beraber doğacak sorunlara karşı ekonomik çözüm yolları arıyor.
Yakında karşımıza çıkacak olan LG G6, modüler bir tasarıma sahip olamayacağını yetkililer geçtiğimiz zamanlarda bizlere bildirmişti.
Çıkartılabilir pili LG G6'da taşıyacak!
LG G5 ile karşımıza ilk defa modüler tasarım ile çıkan LG yetkilileri, G5 modelinde de ve birçok akıllı modelinde bulunan çıkartılabilir pili, LG G6’da da bu özelliğini koruyacağını açıkladılar.

Hatırlayacağınız üzere, Samsung Note 7 ile kullanıcılara büyük hasarlar vermişti. Yaşanan bu olaylar sonucu kullanıcılarının güvenini oldukça sarsan Samsung imajını oldukça zedeledi. Bu olayların kendilerinin de başına gelmesini istemeyen LG yetkilileri, yeni çıkacak LG G6 modelinde çıkartılabilir pili tercih ettiğini görmekteyiz.
Kronik bir hata sonucu çıkartılamaz piller nedeniyle başı derde giren Samsung Note 7’yi iki kez geri çağırmak zorunda kalmıştı ve nihai olarak çıkan ciddi sorunlar sonucu Note 7’nin üretimi tamamen durdurulmuştu.

Eğer Samsung, Note 7’de çıkartılabilir bir pil kullansaydı telefonu tamamen değiştirmek yerine, telefonun pilini değiştirerek hem daha kolay hem daha az masraflı olacaktı. Bu sorunlardan ve yaşanan olayları göz önüne alan LG, bu yüzden çıkartılabilir pili yeni telefonunda bulunduracağını belirtti.

LG G5’in piyasadaki başarısından ders alan ve LG G6’yı geliştiren yetkililer önceden başka hiçbir LG modelinde bulunmayan özelliklerin LG G6’da bulunacağını da açıkladılar. 27 Şubat- 2 Mart arasında düzenlenecek olan, MWC 2017 etkinliğinde tanıtılması bekleniyor.

::LG, G6 ile istediği satış rakamlarına ulaşabilecek mi?