Google, olası afet veya acil durumlarda öncelikli olarak ulaşılabilecek kişiler uygulamasını yayınladı. Peki bu program nasıl çalışıyor?
Gelişen mobil teknolojiler ve iletişim araçları, son yıllarda kişisel güvenlik ve önlem amaçlı da kullanılmalarına vesile oldu. Bu durumlarda akıllı telefon rehberlerinde güvenilir isimlerin yer alması bazı durumlarda hayat kurtarıcı bir hal alabiliyor.

Google, bu noktada önemli bir uygulama geliştirdi. Trusted Contact adı verilen uygulama bu konuda pratik bir kullanım sağlayacak.
Google Trusted Contact uygulaması yayınlandı!
Trusted Contacts uygulaması şu anda Google Play üzerinde indirilebilir durumda. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... üzerinden uygulamaya erişim sağlayabilirsiniz. Bu uygulama ile acil durumlarda veya afet gibi iletişimin kısıtlı hale geldiği durumlarda öncelikli olarak belirlenen kişilere hızlı erişim sağlayabilirsiniz.
Eğer 5 dakika içinde bu talebe olumlu veya olumsuz dönüş yapmazsanız sistem otomatik olarak son bulunan konumu paylaşacak. Bu da telefona erişememe ihtimaline karşı bir önlem olarak düşünülebilir. Eğer dilerseniz güvenilir kişiler listeniz ile belirli aralıklarla otomatik olarak yer paylaşımı da yapabilecek.

:: Uygulamayı nasıl buldunuz?