Uygulama mağazalarında yüzlerce müzik yapım uygulaması var ve bu bazen kafa karıştırabiliyor.

Müzik uygulamaları pek çok akıllı telefon kullanıcısı tarafından sıklıkla kullanılıyor ve doğru uygulamalarla, ortaya gerçekten yaratıcı çalışmalar çıkabiliyor. Biz de hiç müzik yeteneğiniz olmasa dahi kullanabileceğiniz müzik uygulamalarını listeledik.

Figure

Bu şüphesiz en kolay ve en erişilebilir müzik uygulamalarından birisi. Figure oldukça basit bir arayüze sahip ve ne yaptığınıza dair hiçbir fikriniz olmasa bile, ortaya güzel melodiler çıKarmanıza yardımcı oluyor.

Davul ve bas melodileriyle farklı müzikler ortaya çıkarabileceğiniz Figure'da aynı zamanda çalışmalarınızı paylaşabileceğiniz bir ağ da bulunuyor.

iOS

Keezy

Sekiz tane renkli bloktan oluşan ve oldukça basit bir uygulama olan Keezy, sizi oldukça eğlendirecek bir uygulama.

Çalışmalarınızı hızlı şekilde kaydedebiliyor ve tüm dünyayla paylaşabiliyorsunuz.

iOS

Ninja Jamm

Eğer Keezy'nin sunduklarını yetersiz bulursanız, Ninja Jamm ile daha ileriye gidebilirsiniz. Daha kompleks bir uygulama olan Ninja Jamm için birkaç dakika daha fazla zaman ayırmanız gerekiyor.

Daha önceden kaydedilmiş sample müzikler barındırsa da, maalesef bunların pek çoğu ücretli. Yine de uygulama Android ve iOS'ta ücretsiz

Android / iOS

Nanoloop

Nanoloop, yeni başlayanlar için oldukça başarılı olduğu gibi aynı zamanda profesyonel kullanıcılara da hitap ediyor.

En fazla 8 enstrüman üzerinde çalışabileceğiniz uygulama, gerçek hayatta eline hiç müzik aleti almamış olanlar için bile epey kolay.

Android / iOS (Ücretli)

Arpio

Arpio, kendisini 'yeni bir müzik enstrümanı' olarak tanıtıyor. Yani daha önce müzik aleti çalmadıysanız, Arpio ile başlayabilirsiniz.

Tonları basitçe parmaklarınızla kontrol ediyorsunuz, hızı ve melodiyi buna göre ayarlıyorsunuz.

Android

Music Maker Jam

Music Maker Jam aslında uzun zamandır bir masaüstü yazılımı olarak bulunuyordu fakat artık cep telefonlarında da yer alıyor.

Her ne kadar uygulama içi pek çok satın alım seçeneği olsa da, kullanmak ve indirmek tamamen ücretsiz.

Android / iOS

Soundtrap

Her ne kadar ciddi müzisyenleri hedeflese de, yeni başlayanlar için de oldukça iyi bir seçenek. Aynı zamanda kendi ses veya enstrüman kayıtlarınızı da alabiliyorsunuz.

Basit bir 'sürükle, bırak' arayüzüne sahip olan Soundtrap, aynı zamanda kendi topluluğuna da sahip ve bu şekilde müzik paylaşımı yapılıyor.

Android / iOS

:: Sizin favori müzik yapma uygulamanız hangisi?