Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Çin merkezli telefon üreticisi 8848 Phones, yeni akıllı telefonunu satışa sunuyor. Telefonun teknik özelliklerinden çok tasarımı ve fiyatı dudak uçuklatıyor!

Çin'in Vertu'su olarak adlandırılan 8848 Phone firması, tasarımıyla resmen dudak uçuklatan bir telefon duyurdu. Telefonun fiyatı da ayrı bir tartışma konusu!

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


8848 Phones, 2880 dolarlık telefon üretti

Çin merkezli 8848 Phones firmasının tanıttığı yeni akıllı telefon, kendine has malzeme ve tasarımı ile göz dolduruyor. Titanyum malzemeye sahip olan telefon, ilk bakışta Vertu'nun modellerini andırıyor. Ancak detaylar ise çok dikkat çekici.

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...


8848, bu telefonun tasarım aşamasında Çin'in İmparatorluk Sarayı müzesi ile ortak çalışarak, eski motiflere telefonda yer vermiş. Çinli tasarımcı Lawrance Hsu tarafından tasarlanan ejdarha teması ise İmparatorluk Sarayı'ndaki motiflerden yola çıkılarak hazırlanmış.

Titanyum kasa ve motiflere ek olarak, 18 ayar altın ile telefonun kasa etrafı süslenirken, arka kısımda ise deri işlemeler kullanılmış. Telefonun renk seçenekleri ise siyah, gri, pembe ve parlak sarı olarak sıralanıyor.





Telefon donanım tarafında da güçlü. 5 inç boyutlu Full HD ekrana sahip olan telefonda, Snapdragon 820 işlemcisi, 4 GB RAM, 128 GB dahili hafıza yer alıyor. Arka kısımda 21 MP çözünürlüklü kameraya yer verilen telefonun ön kısmındaki kamera ise tam 30 MP çözünürlüğünde!

Tasarımıyla şaşkınlık yapan telefonun fiyatı da bir o kadar şaşırtıcı seviyede. Titanyum ve altın ile üretilen telefonun satış fiyatı, 19,999 Yuan yani 2880 dolar.