Beğeni Ağacı4Beğeniler
  • 1 Post By CahilAvcisi
  • 1 Post By vaporx
  • 1 Post By LittleMiddle
  • 1 Post By Asgard

Konu:internet cafeler ve ip limit

CahilAvcisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    CahilAvcisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    115
    Beğenme 
    1543
    Beğenilme 
    525

Standart internet cafeler ve ip limit

herkese günaydın ve iyi oyunlar. bildiğim kadarı ile i.cafelere 10 ip limiti veriliyor. bundaki amaç nedir henüz kavrayamadım. bu yüksek ip limiti için henüz erken olduğunu düşünüyorum. nedenlerim şunlar,
    malum server trafik nedeniyle her gün 10 larca konu açılıyor. adamlar silmekten bıktı konuları. sizin mantığınız alyor mu, bir müşteri gelecek, 2 saatliğine bilgisayar kiralayacak, bu iki saatin 1-1.5 saatini(abartarak yazıyorum biraz çünkü 9-10 saattir giremiyorum diyenler var) karakterini açmak için geçirim kısa süre oynayıp bırakıp gidecek son lvl e ulaşması yıllar alır parası varsa set item dizer fakat parası varse net cafede ne işi var arkadaş
    bir başka konu diyelim 7-24 pc kiralıyor cafeden. diyelim oluyor cidden böyle şeyler. e cafeci bu işten para kazanacak ya, en fazla 1 kişilik yer verir bu arakdaşa mantıklı düşününce. geri kalan 9 ip limitini diğer müşterilerde kullanır her neyse günlük 20 tl alsa, ayda 600 tl eder. bu parayı cafeye hangi aklı başında adam verir? o paraya gider pc+ internet alır... bu da çok mantık dışı. bunu da eledik.
    sonuç olarak internet cafecilerin büyük kısmı bu işi ticari oynuyor bence. oyun için alış satışları yetmiyormuş gibi bir de yüksek ip limiti ile tolerans tanınması bence yanlış. kendilerine tanınan yüksek ip limitini bilgisayarı kiraya vererek paraya çevirdiklerini hiiiç sanmıyorum. mantık dışı. bir ihtimal sadece kale savaşı olduğu gün kullanıyorlardır. onda da server trafikten dolayı ve henüz set item olmadığı için serverin büyük kısmında şimdilik kullandıklarını pek sanmıyorum. ip limitleri kale savaşı olduğu gün geçici olarak yükseltilebilir belki.

lütfen hiç kimse yanlış anlamasın. serverda kaç tane vardır bu tür cafeci tam net bilmiyorum ama 15-20 kişi olsa 100 lerce yer açılabilir. şu an herkesin şikayet ettiği oyuna girme sıkıntısına geçici çözüm olabilir. birileriyle derdim olduğu için değil, mantıken doğru geldiği için böyle bir konu açtım. en azından modların da söylediği gibi server trafiğin ilerki zamanlarda azalacağını farz edersek en azından bu döneme kadar cafecilerin ip limiti düşürülse yine bir kazanımdır server için
    kızıp konuyu kapatmayacağını umarak @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    LittleMiddle bunu beğendi.

vaporx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    vaporx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    110
    Beğenme 
    196
    Beğenilme 
    207

ip limit 10 veriliyorsa gerçekten saçma max 5 verilsin.Bu devirde kaç kişi oynuyor ki netcafeden
    CahilAvcisi bunu beğendi.

Fabalinus.

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    115
    Beğenme 
    1543
    Beğenilme 
    525

Alıntı vaporx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ip limit 10 veriliyorsa gerçekten saçma max 5 verilsin.Bu devirde kaç kişi oynuyor ki netcafeden
    farz edelim ki var internet kafede oynayanlar, adam oyuna giremez ki çocuk 1 saat masa açtıracak, 1 saate oyuna zor girecek 1 ayda 30 lvl olamaz böyle bi durumda mantık dışı, suistimal ediliyor bence. ticari amaçlı oynuyor zaten kafeciler. bir çoğu oyun kuralları dahilinde karakter yapıp satarak gelir elde ediyor, buna bir itirazımız yok. ama neden bizimz 5 katımız fazla karakter açabiliyorlar bunu anlayamıyorum

LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    LittleMiddle isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    358
    Beğenme 
    977
    Beğenilme 
    1022

Bunu ınternet cafe lımıtını sadece çar yapıp satmak amacıyla ınternet cafe sahıplerı kullanıyor .Geceleri adam açıyor 10 çar bırakıyor gunduz cafe ıs yapana kada r Ben sanmıyorum bir internet cafede 10 kişinin aynı anda asro oynıcanı Eskidendi o işler .Artık pc olmayan ev yok varsa da babası dersleri kotu dıye bılgısayarını kaldırtmıştır ve bu cocuk ıntrenet kafelerde oynuyordur o totoşlarda oynamasın ders çalışsın
    WOLWO/LovelyGirlz
    PLANLAMA VE İZLEME UZMAN YARDIMCISI / BANKACI

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    115
    Beğenme 
    1543
    Beğenilme 
    525

Alıntı KolayDegil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunu ınternet cafe lımıtını sadece çar yapıp satmak amacıyla ınternet cafe sahıplerı kullanıyor .Geceleri adam açıyor 10 çar bırakıyor gunduz cafe ıs yapana kada r Ben sanmıyorum bir internet cafede 10 kişinin aynı anda asro oynıcanı Eskidendi o işler .Artık pc olmayan ev yok varsa da babası dersleri kotu dıye bılgısayarını kaldırtmıştır ve bu cocuk ıntrenet kafelerde oynuyordur o totoşlarda oynamasın ders çalışsın
    aynen. hadi gündüz iş yapıyolar müşteri buluyorlar desek, akşam trafik olmaması lazım serverda

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    115
    Beğenme 
    1543
    Beğenilme 
    525

güncel geçicide olsa ip limitine bir çözüm olabilir

Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Asgard isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    874
    Beğenme 
    537
    Beğenilme 
    9362

Şuanda hali hazırda aktif kullanılan 2 yada 3 Cafe limiti var . İlk başlarda bu sayı 5-6 kadardı , tekil kullanım tespit ettiğimiz için limitleri geri aldık.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    115
    Beğenme 
    1543
    Beğenilme 
    525

teşekkürler soruma yanıt almış oldum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş