Beğeni Ağacı5Beğeniler

Konu:Oyuna Giriş Problemi ile İlgili Öneri

Renaissance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Renaissance isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    8
    Beğenme 
    21
    Beğenilme 
    23

Standart Oyuna Giriş Problemi ile İlgili Öneri

Merhabalar. Oyuna giriş artık katlanılmaz bir problem olmaya başladı herkes için ben dahil herkes bu konudan fazlasıyla müzdarip diye düşünüyorum. Premium için ek kontenjan açılmayacağı oyun yöneticileri tarafından bildirildi ki bence açılması adil olmaz dı zaten. Lakin dün akşam saatlerinde saat 21.30 sularında charım dc oldu ve girer nasıl olsa diye bilgisayarı bıraktım ve dışarı çıktım sabah 9.30 da baktığımda hala oyuna login olamamıştım açıkcası bu kadar daha önce hiç beklemiştim normalde 30-40 dk bilemedin 2 saat içerisinde login oluyordum. Neyse benim fikrim şu yönde silkroad online ın ilk private serverlarından olan bir server vardı isim vermek yasak olduğu için ismini veremiyorum VİP bölümü vardı serverin aynı şekil de farklı serverler üzerinden aynı oyuna bağlanılıyordu beklemek istemeyenler ücret ödeyip VİP hesap satın alıyordu ve VİP üyeliklerin satışı limitliydi. Bu şekilde bir sistem düşünülebilir bence. Kişi başına 1 den fazla VİP hesap almak da yasaklanır ise böyle insanlar bot charları için mecburen diğer normal statüde oyuna bağlanmak zorunda kalacak bu şekilde herkes hem oyunu istediği gibi oynayabilir hem de Premium la girişte oluşacak bot charıma da pre çektim vs vs sıkıntısı da çekmeyecek kimse. Ben ce düşünülebilir. Neden olmasın ?

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Syndicate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Syndicate isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    18
    Beğenme 
    63
    Beğenilme 
    24

Premium için iyiki de olmadı ayrıcalık olurdu diyen bir kişinin VIP üyelik teklifi sunması ayrı bir ironi ��
    birkan81 ve focelord bunu beğendi.
    We are legion
    We do not forgive
    We do not forget

Expect us!

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Durum 
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    8
    Beğenme 
    21
    Beğenilme 
    23

Alıntı Syndicate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Premium için iyiki de olmadı ayrıcalık olurdu diyen bir kişinin VIP üyelik teklifi sunması ayrı bir ironi ��
    Daha önce bahsettiğim serveri biliyor musun bilmiyorum lakin VIP üyelik ücreti cüz-i bir miktar 3-5 lira gibi burda ki önemli olan nokta kişi başına 1 tane alınabilmesi. Premium için iyiki de olmadı ayrıcalık olurdu demedim iyiki de olmadı insanlar bot charlarına vs de premium basabilir bu sefer yine aynı durum la karşılaşılır.

PikaPika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    PikaPika isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    89
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    207

o daha önce bahsettiğin server bu o server degil kardeşim ki olsa bile bu oyunda herkez 3-5 lirayı verip yine VİP üyelik alır yine oyuna girmede izdiham yaşanır boş iş.
    LJLJ bunu beğendi.

Syndicate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Syndicate isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    18
    Beğenme 
    63
    Beğenilme 
    24

Kardeşim bu sw'de yapılabilecek tek şey sw kapasitesini arttırıp proxyleri sürekli ortadan kaldırmak. Değişik şeyler getirtmek kapasite artımından daha zor, fikir çok ama icraata koyması birbirinden zahmetli. IP Limit azaltmak gibi bir durum olamaz çünkü 1 char kasmak diğer char da oyun içi stall ticaret vb şeyler için.
    We are legion
    We do not forgive
    We do not forget

Expect us!

GoGhSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    GoGhSs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    4
    Beğenme 
    5
    Beğenilme 
    3

Bence adil olmazdı derken? Bence tam da adil olanı premium için ek kontenjanın gelmesi olur. Şöyle açıklayayım;
    Zaten 2 IP limiti var, bu da demek oluyor ki herkes maximum 2 hesaba premium çekebilecek. zaten 2000/2000 premiumlu hesap olsa serverda yalnızca 250 silk (20 TL) hesap başından hesaplarsak;
    2000x20=40.000 TL aylık gelir eder ki bu yalnızca premiumdan gelen para olur. Globali peti devili varın siz düşünün.
    Böyle bir kazanç durumunda yöneticiler de eminim server kapasitesini 2000 değil, 22.000 yapmaya dünden razı olur
    ÖNEMLİ NOT: Sadece premium PLUS için geçerli olması taraftarıyım çünkü çoğu insan gidip bot charına PLUS basmaz, basarsa da helal hoş olsun, girsin oynasın derim

Bana kalırsa bilakis VIP sistemi gibi sınırlı sayıda özelliğin getirilmesi adil olmaz çünkü hepimiz insanız. Almak için o anlık maddi ya da fiziksel durumumuz olmayabilir (işten vaktimiz olmaz ya da ailevi nedenlerle yetişilemeyebilir vs. vs) bu da cebinden para harcayıp akşam evinde birkaç saat kafa dağıtmak isteyen arkadaşlarımız için bir kâbusa dönebilir. VIP alanlar elini kolunu sallayarak gireceği için, alamayanlar için bu problemler daha da artmış olacaktır nitekim.
    Bu oyunu 2006'dan beri oynuyorum. private serverlar açılmadan önce iSro'da çok uzun yıllar kaldım. SilkroadOnline'ın politikası çok mantıklıydı. Müşteri taleplerine göre para odaklı bir strateji izlediler ve böylece milyonlarca insanın oynadığı bir oyun oldu. Yani %50 müşteri memnuniyetini, %50 kazanacakları parayı düşünüyorlardı. Burada önemli bir detay var. Müşteri isteklerini karşıladıkça kendileri de o denli çok kazanıyorlardı. Ne zaman %100 parayı düşünür oldular, o zaman bittiler.
    Bana kalırsa en yerinde adım PLUS hesaplarına tekte giriş hakkı verilmesi olur. Böylece;
    1. Kimse server kapasitesinden şikayet edemez. PLUS'ı al gir dersin ve konu kapanır. (aylık 20 tl veremiyorsa ağlamak hakkıdır tabi.)
    2. Kimse DC sorunlarından dert yanamaz.
    3. Bu oyuna önem (başka bir deyişle para) verenlerin, vermeyenlerden bir farkı olmuş olur.
    4. JollyGame ekibi kazanır (ki bu da bizlere daha iyi hizmet vermeleri anlamına geliyor. Dolayısıyla biz de kazanırız)
    5. Başka bişey gelmedi aklıma ama ilk 4 madde yeterli bence. Win/Win sistemi

Özetle; Bence premium için ek kontenjan açılmayacağını belirten yöneticiler @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , Tekrar bu konuyu gündeme almalı. Bize de yazık onlara da. Ellerinden geleni yaptıklarına şüphem yok ama artık gerçekten kabak tadı veren bir konu oyuna girememe durumu. Bir an önce çözüme ulaşılmalı.

Saygılarımla...
    Dracula bunu beğendi.

halit1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    halit1234 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    23
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    13

ben hatırlamıyorum oyuna 30 dk dan fazla denediğimi

Durum 
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    8
    Beğenme 
    21
    Beğenilme 
    23

Alıntı PikaPika Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o daha önce bahsettiğin server bu o server degil kardeşim ki olsa bile bu oyunda herkez 3-5 lirayı verip yine VİP üyelik alır yine oyuna girmede izdiham yaşanır boş iş.
    yani defalarca açıklayabilirim tabiki isterseniz kişi başına sadece bir adet account satılmasıyla bu sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum bu sistem daha önce denenmiş ve başarılı olmuş bir sistem nitekim jolly game de bu sistemi uygulayarak başarıya ulaşabilir diye düşünüyorum. Bu sadece düşüncedir açık bulduğunuz, şöyle olur böyle olur tarzın daki yorumlarınızı sistemi daha detaylı şekilde anlatmaktan asla gocunmam. Boş iş,laf kalabalığı vs yorumlar yapana kadar daha olumlu yorumlar la olurunu aramaya çalışmak daha mantıklı bence. Çünkü dediğim gibi bu daha önce denendi ve başarılı oldu .

Durum 
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    8
    Beğenme 
    21
    Beğenilme 
    23

Alıntı GoGhSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence adil olmazdı derken? Bence tam da adil olanı premium için ek kontenjanın gelmesi olur. Şöyle açıklayayım;
    Zaten 2 IP limiti var, bu da demek oluyor ki herkes maximum 2 hesaba premium çekebilecek. zaten 2000/2000 premiumlu hesap olsa serverda yalnızca 250 silk (20 TL) hesap başından hesaplarsak;
    2000x20=40.000 TL aylık gelir eder ki bu yalnızca premiumdan gelen para olur. Globali peti devili varın siz düşünün.
    Böyle bir kazanç durumunda yöneticiler de eminim server kapasitesini 2000 değil, 22.000 yapmaya dünden razı olur
    ÖNEMLİ NOT: Sadece premium PLUS için geçerli olması taraftarıyım çünkü çoğu insan gidip bot charına PLUS basmaz, basarsa da helal hoş olsun, girsin oynasın derim

Bana kalırsa bilakis VIP sistemi gibi sınırlı sayıda özelliğin getirilmesi adil olmaz çünkü hepimiz insanız. Almak için o anlık maddi ya da fiziksel durumumuz olmayabilir (işten vaktimiz olmaz ya da ailevi nedenlerle yetişilemeyebilir vs. vs) bu da cebinden para harcayıp akşam evinde birkaç saat kafa dağıtmak isteyen arkadaşlarımız için bir kâbusa dönebilir. VIP alanlar elini kolunu sallayarak gireceği için, alamayanlar için bu problemler daha da artmış olacaktır nitekim.
    Bu oyunu 2006'dan beri oynuyorum. private serverlar açılmadan önce iSro'da çok uzun yıllar kaldım. SilkroadOnline'ın politikası çok mantıklıydı. Müşteri taleplerine göre para odaklı bir strateji izlediler ve böylece milyonlarca insanın oynadığı bir oyun oldu. Yani %50 müşteri memnuniyetini, %50 kazanacakları parayı düşünüyorlardı. Burada önemli bir detay var. Müşteri isteklerini karşıladıkça kendileri de o denli çok kazanıyorlardı. Ne zaman %100 parayı düşünür oldular, o zaman bittiler.
    Bana kalırsa en yerinde adım PLUS hesaplarına tekte giriş hakkı verilmesi olur. Böylece;
    1. Kimse server kapasitesinden şikayet edemez. PLUS'ı al gir dersin ve konu kapanır. (aylık 20 tl veremiyorsa ağlamak hakkıdır tabi.)
    2. Kimse DC sorunlarından dert yanamaz.
    3. Bu oyuna önem (başka bir deyişle para) verenlerin, vermeyenlerden bir farkı olmuş olur.
    4. JollyGame ekibi kazanır (ki bu da bizlere daha iyi hizmet vermeleri anlamına geliyor. Dolayısıyla biz de kazanırız)
    5. Başka bişey gelmedi aklıma ama ilk 4 madde yeterli bence. Win/Win sistemi

Özetle; Bence premium için ek kontenjan açılmayacağını belirten yöneticiler @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , Tekrar bu konuyu gündeme almalı. Bize de yazık onlara da. Ellerinden geleni yaptıklarına şüphem yok ama artık gerçekten kabak tadı veren bir konu oyuna girememe durumu. Bir an önce çözüme ulaşılmalı.

Saygılarımla...
    Fikir güzel ama bahsettiğim sistemi premium sisteminden ayıran en önemli özellik kişi başına yanlızca bir adet hesap açılabilmesi Vıp olarak .

GoGhSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    GoGhSs isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    4
    Beğenme 
    5
    Beğenilme 
    3

Alıntı Renaissance Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fikir güzel ama bahsettiğim sistemi premium sisteminden ayıran en önemli özellik kişi başına yanlızca bir adet hesap açılabilmesi Vıp olarak .
    Hmm VIP üyelikler sınırlı olmayacak, ama tek IP üzerinden yalnızca 1 VIP hesaba giriş yapılabilecek demek istiyorsun sanırım. Ben ilk mesajını yanlış anlamış olabilirim.

Böyle düşününce daha mantıklı geliyor kulağa ama şunu da düşünmek lazım. VIP sisteminin bize oyun içi bir artısı olmayacak. Evet belki tek seferde girip daha seri devam edeceğiz ama VIP sistemindense oyun içinde de bir kolaylık sunacak bi PLUS sanki daha cezbedici olur.

Kendi adıma konuşayım, şu anda oyuna başlamak için hazırda bekleyen 4 arkadaşım var. Evden değil, eskiden takıldığımız (onların hâlâ takıldıkları) internet cafeden oynayacaklar başlamaları durumunda ama başlayamıyorlar. Onları da düşünmek lazım, oyuna giriş denerken saat başı ücret yazacak boş yere. Bu tarz bir sistem gelse eminim oyuncu sayısı da artacaktır.

VIP yada PLUS adının önemi yok. Bir an önce bişeyler gelmeli.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş