Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı93Beğeniler

Konu:Job Cave & Roc Set & Adv B Class & CTF & Battle Arena & Job Vb. Durumlar..

TheCycLone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    TheCycLone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    33
    Beğenme 
    519
    Beğenilme 
    559

Lightbulb Job Cave & Roc Set & Adv B Class & CTF & Battle Arena & Job Vb. Durumlar..

Öncelikle iyi çalışmalar @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ,

Konunun biraz uzun olacağını belirtmek isterim ki burada yenilikden ziyade server içerisinde birçok konuyu guildimiz ve unionumuz adına ifade etmek istiyorum ki eminim diğer guild ve unionlar içinde bu durum aynı diye düşünebiliriz.

Öncelikle 7 ay gibi bir süreç sonucunda yenilik gelmesi ve bu yeniliklerin kısıtlı olup sistemin bozulması durumu göz önünde peki Nasıl ?

1-Zamanında diyordunuz ki biz yenilikleri getirmiyoruz çünkü serverın çoğunluğu daha item durumu düşük yani itemleri tamamlamamış birçok kişiden oluştuğu için beklemedeyiz.Bunu anlayışla karşılayabiliriz ki şuanda da aynı durum söz konusu nereden baksanız her guild playerı ve guildsiz olan playerları incelediğiniz zaman serverda bulunan Örn: olarak 1k player var ise bunun max 50-100 kişi arasında tamami ile sun sete sahip olduğunu düşünürsek üzerine sizin bu söylemleriniz ile yapılan yenilikler arasında bizler çelişki seziyoruz.
    Neden roc set ?
    Roc setin gelmesini tamami ile anlamsız buluyorum.Nedenini şöyle açıklamak isterim;
    Drop seviyesi çok düşük bir serverda tüm seti tamamlama ve fiyat olarak baz alırsak bu miktarın çok yüksek seviyelerde olduğunu belirtmek isterim.Bu dengenin roc set üzerinden değilde Adv B Class Weapon-Pro-Acc olarak düzenlenip sistemin de ona göre işleyerek hem itemleri tamamlamamış hemde itemleri tamamlamış kişilerin emeklerinin hiç olmasını engellemiş olacağını düşünmekteyim.İtemleri daha yeni yeni tamamlayan arkadaşlar içinde olsun tamamlayıp birçok emek verip üzerine yüksek miktarlarda para yatırmış kişilerin burada mağdur olduğunu belirtmek istiyorum.

Burada roc seti getirip tamamlandığında sun setten +2 daha fazla olması yerine Adv B Pro getirip Sun setin +2 adv ile eş değer olması aynı durum değil mi ? O kadar paralar harcanıp dropun zor olduğu bir server da bu sistemi getirmek ne kadar doğru ?

Eminim ki bu konu hakkında server geneli aynı fikirde olacağından eminim.Sizlerin bu konu hakkında oyunda ki rekabetin artması ve yapılan emeklerin boşa çıkmaması için gereken düzenlemeyi yapmanızı istediğimizi belirtmek istiyorum.Umarım olumlu bir geri dönüş alırız.

Server da yapılacak ya da yapılmış düzenlemeler konusunda da birkaç düşünce belirtmek isterim;

Örneğin ; Sizlerinde söylemlerinizden yola çıkarak 100 cap Chin bir serverda yeniliklerin kısıtlı olması ve servera uygulanmasının zor olduğunu belirtmek isterim.

2-Job Cave Roc set yerine - Coin sistemi sabit kalarak bu coinlerle Adv B weapon-Pro alınabilir.

3-Battle Arena getirilerek Adv B Acc set aynı şekilde buraya eklenebilir ki oyunda rekabet daha hırslı ve düzenlemenin tam anlamıyla yapılmış olması.

4-Capture Flag üzerinden de yola çıkarak Adv buraya da eklenebilir diye düşünmekteyim.

5- +olarak serverda benim görüşüm tamam siz bu yeniliği getirdiniz fakat serverda gold durumunu göz önüne getirmek istiyorum drop kısıtlı - job ratesi belli durumda - düşün gold miktarı ortada - rondom kaldırılarak element yapımının önüne geçildi ee peki bu serverda gold nasıl işlenecek ve benim görüşüm ticaretin olmadığı bir server ya da ticaretin sadece silk satışının ön planda olduğu bir serverın fazla uzun ömürlü olacağını düşünmemekteyim.

6- Yeni gelen playerları + olarak sun seti tam olarak tamamlamamış playerları düşünerek roc set yerine sun set / acc set / sun silah cave sistemine eklenebilir ki drop olayının bu kadar zor olduğu bir serverda coin ticareti de dönmüş olacak cave olayına da tüm serverın katılması sağlanabilir / Adv b Class olayı da aynı şekilde cave sistemine eklenebilir ya da CTF / Arena düzenlemesiyle ya da Medusa / Roc ek olarak eklenip Adv B Class Drop ya da coin sistemine bağlı olarak değiştirilebilir diye düşünüyorum.

Bu hususların server ilerleyişi bakımından çok önemli yerlere sahip olduğunu belirtip bu konular hakkında açıklamalar ve düzenlemeler beklemekteyiz.
    Konu TheCycLone tarafından (23.Nisan.2017 Saat 12:17 ) değiştirilmiştir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

C3LOD4YI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    C3LOD4YI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    2
    Beğenme 
    37
    Beğenilme 
    44

Rekabeti geliştirecek ve mantıklı olan herşeye evet..........
    TheCycLone bunu beğendi.

2BeOrNot2Be - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    2BeOrNot2Be isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    9
    Beğenme 
    14
    Beğenilme 
    11

Çok yerinde düzgün bir konu tamamına katılıyorum ek olarak roc set yerine şuanki sunlarla aynı değerde acc set getirilebilir malum acc itemler yok piyasada.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    TheCycLone bunu beğendi.

TheCycLone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    TheCycLone isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    33
    Beğenme 
    519
    Beğenilme 
    559

Alıntı 2BeOrNot2Be Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok yerinde düzgün bir konu tamamına katılıyorum ek olarak roc set yerine şuanki sunlarla aynı değerde acc set getirilebilir malum acc itemler yok piyasada.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kesinlikle burada serverda eksik olan ya da drobu az olan itemler eklenebilir ama kalkıp sun set üzerine set getirilip hadi tekrar set yapın denmesi kusura bakmayın ama böyle bir düşünce yapısıyla bir yere varılamaz ve ben buna yenilik denmesi yalnış olur
    Konu TheCycLone tarafından (23.Nisan.2017 Saat 07:35 ) değiştirilmiştir.
    2BeOrNot2Be ve Ramazan258 bunu beğendi.

amigo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    amigo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    56
    Beğenme 
    128
    Beğenilme 
    114

serverin gelecegi hususunda tamamiyen hayati bi konu tamamina katilmakla beraber bu konuyu actıgın icin sana tesekkür ederim bir an önce sistemde konuda belirttigin degisikliklere gidilmesi lazim server kan kaybediyor
    TheCycLone bunu beğendi.
    Asilkroad

mico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    mico isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    21
    Beğenme 
    51
    Beğenilme 
    88

Roc set yerine adv gelmesi tarafındayım
    TheCycLone ve forte1 bunu beğendi.
    mico_1903
    ==>ALLSTAR<==

thedarkest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    thedarkest isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    19
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    12

Konu doğru ve oldukça yerinde bir konu. Biz oyunda rekabet olması için yenilik istiyoruz. Job cave gelmesi demek 110 cap ile aynı özellikte olmasını gerektirmiyor. Adv de oldukça değerli bir item. Ayrıca CTF ve battle arenada faydalı olacaktır. Buralardan bazı değerli stone ların kazanımı da yapılabilir (astral,immortal). Bu değişikler yapıldığında sizlerde faydasını mutlaka göreceksiniz @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... , @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... .
    TheCycLone bunu beğendi.

Dabbe64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Dabbe64 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    21
    Beğenme 
    120
    Beğenilme 
    131

güzel konu. değerlendirilebilinir
    TheCycLone bunu beğendi.

Dabbe
    Asilkroad
    NewOrder

Valentine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Valentine isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    22
    Beğenme 
    27
    Beğenilme 
    26

Alıntı TheCycLone Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi çalışmalar @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ,

Konunun biraz uzun olacağını belirtmek isterim ki burada yenilikden ziyade server içerisinde birçok konuyu guildimiz ve unionumuz adına ifade etmek istiyorum ki eminim diğer guild ve unionlar içinde bu durum aynı diye düşünebiliriz.

Öncelikle 7 ay gibi bir süreç sonucunda yenilik gelmesi ve bu yeniliklerin kısıtlı olup sistemin bozulması durumu göz önünde peki Nasıl ?

1-Zamanında diyordunuz ki biz yenilikleri getirmiyoruz çünkü serverın çoğunluğu daha item durumu düşük yani itemleri tamamlamamış birçok kişiden oluştuğu için beklemedeyiz.Bunu anlayışla karşılayabiliriz ki şuanda da aynı durum söz konusu nereden baksanız her guild playerı ve guildsiz olan playerları incelediğiniz zaman serverda bulunan Örn: olarak 1k player var ise bunun max 50-100 kişi arasında tamami ile sun sete sahip olduğunu düşünürsek üzerine sizin bu söylemleriniz ile yapılan yenilikler arasında bizler çelişki seziyoruz.
    Neden roc set ?
    Roc setin gelmesini tamami ile anlamsız buluyorum.Nedenini şöyle açıklamak isterim;
    Drop seviyesi çok düşük bir serverda tüm seti tamamlama ve fiyat olarak baz alırsak bu miktarın çok yüksek seviyelerde olduğunu belirtmek isterim.Bu dengenin roc set üzerinden değilde Adv B Class Weapon-Pro-Acc olarak düzenlenip sistemin de ona göre işleyerek hem itemleri tamamlamamış hemde itemleri tamamlamış kişilerin emeklerinin hiç olmasını engellemiş olacağını düşünmekteyim.İtemleri daha yeni yeni tamamlayan arkadaşlar içinde olsun tamamlayıp birçok emek verip üzerine yüksek miktarlarda para yatırmış kişilerin burada mağdur olduğunu belirtmek istiyorum.

Burada roc seti getirip tamamlandığında sun setten +2 daha fazla olması yerine Adv B Pro getirip Sun setin +2 adv ile eş değer olması aynı durum değil mi ? O kadar paralar harcanıp dropun zor olduğu bir server da bu sistemi getirmek ne kadar doğru ?

Eminim ki bu konu hakkında server geneli aynı fikirde olacağından eminim.Sizlerin bu konu hakkında oyunda ki rekabetin artması ve yapılan emeklerin boşa çıkmaması için gereken düzenlemeyi yapmanızı istediğimizi belirtmek istiyorum.Umarım olumlu bir geri dönüş alırız.

Server da yapılacak ya da yapılmış düzenlemeler konusunda da birkaç düşünce belirtmek isterim;

Örneğin ; Sizlerinde söylemlerinizden yola çıkarak 100 cap Chin bir serverda yeniliklerin kısıtlı olması ve servera uygulanmasının zor olduğunu belirtmek isterim.

2-Job Cave Roc set yerine - Coin sistemi sabit kalarak bu coinlerle Adv B weapon-Pro alınabilir.

3-Battle Arena getirilerek Adv B Acc set aynı şekilde buraya eklenebilir ki oyunda rekabet daha hırslı ve düzenlemenin tam anlamıyla yapılmış olması.

4-Capture Flag üzerinden de yola çıkarak Adv buraya da eklenebilir diye düşünmekteyim.

5- +olarak serverda benim görüşüm tamam siz bu yeniliği getirdiniz fakat serverda gold durumunu göz önüne getirmek istiyorum drop kısıtlı - job ratesi belli durumda - düşün gold miktarı ortada - rondom kaldırılarak element yapımının önüne geçildi ee peki bu serverda gold nasıl işlenecek ve benim görüşüm ticaretin olmadığı bir server ya da ticaretin sadece silk satışının ön planda olduğu bir serverın fazla uzun ömürlü olacağını düşünmemekteyim.

Bu hususların server ilerleyişi bakımından çok önemli yerlere sahip olduğunu belirtip bu konular hakkında açıklamalar ve düzenlemeler beklemekteyiz.
    Benim de en başından beri savunduğum herşeyi yazmışsın. sonuna kadar katılıyorum. Roc set yerine adv olabilir ve her bir adv farklı farklı aktivitelerden kazanılabilir. BU ARADA Bİ KONUYA DEĞİNMEK İSTİYORUM. BU KONUYU AÇAN KİŞİ REVOLUTİON GUİLDİNİN MASTERI YANİ ŞUAN ABRA SERVERINI NERDEYSE TEKELİNDE BULUNDURUYOR. YANİ İSTESE BU DURUMA İTİRAZ EDİP RAHATLIKLA TÜM GUILDE VE UNİONA ROC SET DİZEBİLİR. AMA O DA GÖRÜYOR Kİ BU KİMSE İÇİN İYİ OLMAZ. GERÇEKTEN BU KONUYU DESTEKLEDİĞİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ve @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bu konuyu lütfen takip edin.
    TheCycLone, gencosmann and forte1 like this.

Jesse_James - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Jesse_James isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    4
    Beğenme 
    54
    Beğenilme 
    11

güzel ve yararlı bi konu, umarım GM ler yazılanları dikkate alırlar.
    TheCycLone, gencosmann and forte1 like this.

Sayfa 1 Toplam 9 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş