Beğeni Ağacı3Beğeniler
  • 1 Post By Nail
  • 2 Post By Ragnarok

Konu:kendi müşteri kitlen hariç diğer oyuncu kitlesi umurunda bile değil jollygame

unforgivenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    unforgivenn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    3
    Beğenme 
    3
    Beğenilme 
    10

Exclamation kendi müşteri kitlen hariç diğer oyuncu kitlesi umurunda bile değil jollygame

ilk olarak geçen gün açtığım konuyu okuyan beğenen ve eleştiren herkese çok teşekkür ederim.....
    ve tabiki cvp veren jolyygame ekibine önce teşekkür ediyor ve devamında yine sitemde bulunuyorum....
    arkadaşlar sizler bu oyunu sadece aylık sabit bir miktar silk çeken yada oyunda birşeyler yapmak için gerek silk alarak gerekse tl ile çar satın alan oyunculardan ibaretmi sanıyorsunuz
    ya siz hiç bu oyunda atılan globallari filan okumuyormusunuz hadi onlarıda geçtim kardeşim insan samarkanda bi çıkar dolaşır 24.04.2017 saat 15,07 itibari ile ana kale samarda olan toplam stall sayısı 38 bunlardan silk item satan stall 8 normal oyun itemi satan stall sayısı 18 ve çar satan stall sayısı 12 ki globalden çar satıp oyunu bırakanlar hariç inanın üşenmedim saydım....
    bakın birçok kişiyle birçok sv de globalden oyunu bırakıyoruz diye sv karaladıkları için çok kez kavga ettim yaptığım şey kesinlikle bu değil aksine bu svdeki birçok insan gibi buranın çok daha uzun soluklu olmasını umut edenlerden biriyim arkadaşlar neredeyse günün 12 saati oyun başındayım ve büyük bir çoğunluğun getirdiğiniz sistemin eksik olduğunu konuştuğuna şaidim yine oyunculardan bir çoğunun kervan sisteminin yeni fikirlerle geliştirilmesini düşünüldüğünü görüyorum
    jolygame ekibinin kafasındaki oyun anlayışını az çok hepimiz biliyoruz ve verdiği cevaplada bildiklerimizi onaylıyor güzüküyorlar ( neredeyse şuna getirmişler verdikleri cevabı : ojnline sayısı umrumuzda değil.) bu ne demektir açıklayayım arkadaşım bize bizim kendi 300 500 maddi durumu gayet iyi oyuna para yatırmaktan korkmayan aylık sürekli belli bir miktar silk çeken bir kitle yetiyor kalanlar umurumuzda değil siz bırakırsanız başkaları zaten başlar bizim oyun kalitemiz açtığımız svlerin sadece uzun soluklu olmasıdır örnek 284 online oyuncuya sahip csro onun dışında adam gibi hiçbir etkinliğimiz yok ama sıkıntıda değil zaten biz job jave sistemini getirip kitlemiz olan 300 500 kişinin gönlünü yaptık kalanlarda umurumuzda değil mantığıdır ve çok anlamsızdır
    umarım benim ve diğer insanların yazdıklarını dikkate alırsınız ve şu güzelim sv yi 300 500 kişiye mahkum etmezsiniz
    ve son olarak şunu söylemek istiyorum; eyer oyunda herkesin keyif alabileceği yeni fikirler bulacağınıza bahaneler üretmeseydiniz kaçırdığınız oyuncuların yerine yaptığı haksızlıklar yüzünden ban yemiş playerlerin banlarını kaldırmak zorunda kalıp kalitenizden ödün vermezdiniz iyi çalışmalar
    saygılar..............

Nail - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Nail isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    7
    Beğenme 
    5
    Beğenilme 
    8

+11111
    unforgivenn bunu beğendi.

Müdavim Üye
    Ragnarok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Ragnarok isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    337
    Beğenme 
    657
    Beğenilme 
    1496

Görüşlerinize katılmadığımı belirtmek isterim . Uzun zamandır jollygame forumunda görev alıyorum ( 2012 de bsilkroada başladım , sonrasında yönetim kısmına geçişte oyunculuğumu sonlandırdım). Kesinlikle bu yazacaklarımı Jollygame ailesinden olduğum için yazdığımı düşünmeyin , tamamiyle tarafsız yaklaşıyorum , samimiyetime inanmanızı isterim.

bSilkroaddan örnek vereyim , oyuna başladığımda kimseden yardım almadım , bot hesaplar bile kullanmadım ama Job cave de söz hakkına sahip oluşumların içinde yer aldım , bu bir takım oyunu bireysel performansın etkili olduğu tek alan PvP modu. aSilkroadda da tekelleşme diye bir şey olmayacak , yaşayıp göreceksiniz bunu. Kervan sistemindeki sorunu genel yöneticimiz Odin gayet güzel şekilde açıklamış. Rekabetin en açık şekilde yaşanacağı alan job cavedir , neden derseniz her iki tarafında şansı var ve toplu gruplaşmanın zirvesinin yaşandığı bir alan sürekli savaş sürekli aksiyon dolu bir platform. Siz kısa zamanda oluşmasını beklerken yönetim rekabeti uzun zamanda ortaya çıkarmayı amaçlayarak yenilik yapıyor , bunu şöyle de açıklayabilirim , oyuncuyken düşünmek biraz çıkarcı ve tek taraflı oluyor , bir dönem cSilkroadda görev aldım ve o zaman yöneticilerin düşüncelerinin ve server çıkarlarının ne yönde olduğunu/olması gerektiğini anladım.

Hiçbir zaman her insanı memnun edemezsiniz ( eğer öyle olsaydı dünya çok güzel bir yer olurdu) . Mümkün olan en mantıklı ( makro açıdan) yenilikler yapılıyor /yapılmaya devam ediyor , sonraki bakımların sinyalleri de verildi zaten ( bir önceki konununuzdaki yönetici yorumu) . Değişimi 1 günde beklemek mantıksızlık olur , eğlenmeye çalışıp yönetme işini yöneticilere bırakmanız en doğrusu olacaktır . Tabiki öneriler yapılır ama " şu şöyle olmasın" " çok yanlış yaptınız" gibi ifadeler öznellikten öteye gitmiyor , size göre kötü bir yenilik olabilir , başkasına göre de iyidir.

Ek olarak sürekli cSilkroad online oyuncu sayısına değinmenizi yanlış buluyorum , Old School bir server ve yaşlı bir server ( görev aldığım dönemde kapasite sorunu yaşıyordu) . Buna rağmen oyuncularımız bizi yalnız bırakmıyor , cSilkroad'ın kemik bir kitlesi var ve ara ara uzaklaşsalar da sürekli bizimle beraberler. Mayıs geçiş ayıdır , Mayıstan sonra sunucuların doluluk oranlarının hızla artacağını düşünüyorum.

Şirketin kazancından dem vurmanız da yanlış bir durum. Ticari bir oluşum , yöneticilerin tek işi bu olduğu için tabiki para kazanacaklar , emek veriyorlar , saatlerini veriyorlar , sürekli çalışıyorlar. Eğer para kalitenin önüne geçseydi şuanda oyunda sitem ettiğiniz Roc setlerden 20 tane +20 görebilirdiniz.

Kişisel görüşümdür ve genele hitap etmeye çalıştım , bazı kısımları şahsi algılamayın .
    Asgard ve SweetMuschy bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Soru , istek , şikayet , önerilerinizi Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bildirebilirsiniz.

Lordzulh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Lordzulh isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSRO & aSRO
    Konular 
    63
    Beğenme 
    64
    Beğenilme 
    196

Alıntı Ragnarok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görüşlerinize katılmadığımı belirtmek isterim . Uzun zamandır jollygame forumunda görev alıyorum ( 2012 de bsilkroada başladım , sonrasında yönetim kısmına geçişte oyunculuğumu sonlandırdım). Kesinlikle bu yazacaklarımı Jollygame ailesinden olduğum için yazdığımı düşünmeyin , tamamiyle tarafsız yaklaşıyorum , samimiyetime inanmanızı isterim.

bSilkroaddan örnek vereyim , oyuna başladığımda kimseden yardım almadım , bot hesaplar bile kullanmadım ama Job cave de söz hakkına sahip oluşumların içinde yer aldım , bu bir takım oyunu bireysel performansın etkili olduğu tek alan PvP modu. aSilkroadda da tekelleşme diye bir şey olmayacak , yaşayıp göreceksiniz bunu. Kervan sistemindeki sorunu genel yöneticimiz Odin gayet güzel şekilde açıklamış. Rekabetin en açık şekilde yaşanacağı alan job cavedir , neden derseniz her iki tarafında şansı var ve toplu gruplaşmanın zirvesinin yaşandığı bir alan sürekli savaş sürekli aksiyon dolu bir platform. Siz kısa zamanda oluşmasını beklerken yönetim rekabeti uzun zamanda ortaya çıkarmayı amaçlayarak yenilik yapıyor , bunu şöyle de açıklayabilirim , oyuncuyken düşünmek biraz çıkarcı ve tek taraflı oluyor , bir dönem cSilkroadda görev aldım ve o zaman yöneticilerin düşüncelerinin ve server çıkarlarının ne yönde olduğunu/olması gerektiğini anladım.

Hiçbir zaman her insanı memnun edemezsiniz ( eğer öyle olsaydı dünya çok güzel bir yer olurdu) . Mümkün olan en mantıklı ( makro açıdan) yenilikler yapılıyor /yapılmaya devam ediyor , sonraki bakımların sinyalleri de verildi zaten ( bir önceki konununuzdaki yönetici yorumu) . Değişimi 1 günde beklemek mantıksızlık olur , eğlenmeye çalışıp yönetme işini yöneticilere bırakmanız en doğrusu olacaktır . Tabiki öneriler yapılır ama " şu şöyle olmasın" " çok yanlış yaptınız" gibi ifadeler öznellikten öteye gitmiyor , size göre kötü bir yenilik olabilir , başkasına göre de iyidir.

Ek olarak sürekli cSilkroad online oyuncu sayısına değinmenizi yanlış buluyorum , Old School bir server ve yaşlı bir server ( görev aldığım dönemde kapasite sorunu yaşıyordu) . Buna rağmen oyuncularımız bizi yalnız bırakmıyor , cSilkroad'ın kemik bir kitlesi var ve ara ara uzaklaşsalar da sürekli bizimle beraberler. Mayıs geçiş ayıdır , Mayıstan sonra sunucuların doluluk oranlarının hızla artacağını düşünüyorum.

Şirketin kazancından dem vurmanız da yanlış bir durum. Ticari bir oluşum , yöneticilerin tek işi bu olduğu için tabiki para kazanacaklar , emek veriyorlar , saatlerini veriyorlar , sürekli çalışıyorlar. Eğer para kalitenin önüne geçseydi şuanda oyunda sitem ettiğiniz Roc setlerden 20 tane +20 görebilirdiniz.

Kişisel görüşümdür ve genele hitap etmeye çalıştım , bazı kısımları şahsi algılamayın .
    +111
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Lordzulh CupRaa

unforgivenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    unforgivenn isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    3
    Beğenme 
    3
    Beğenilme 
    10

Ragnarok tabiki eleştireceksin yazdıklarımı ki benimde yaptığım faklı birşey değil ama asro oynuyormusun bilmiyorum ana kaleye bi git bak bakalım kaçtane asroya gönül emek ve para vermiş adam oyunu bırakıyor çarlarını satıyor sende söyleyeceklerimi kişisel anlama ama job cave dışında rekabet bildiğiniz yok bana inan bu oyunun asıl amacı siz nekadar görmezlikten gelsenizde kervan sistemdir ve asıl rekabet dediğimiz şey kervanın kendisidir kervan sistemin olmadığı sv ler 300 500 kişiye mahkum kalan svlerdir bunuda hepimiz çok iyi biliyoruzi.
    para konusuna değindiğimi söylemişsin tabikide bu konu hakkında konuşacağım ben ve benim gibi birçok oyuncu bu oyuna para yatırıyor ve jollygame bu oyuna para yatıranlar sayesinde ayakta duruyor ki aldıkları paraya kimsenin laf ettiği yok sadece isteklerimizi ve önerilerimizi paylaşıyoruz burada zaten forumda konu açtığımız platformda istek ve öneriler...
    bence jolygame ekibi oyun içinde biraz daha fazla zaman geçirmeli ve sv nin gidişatı ile oyuncuların istek ve önerilerini iyi analiz etmelidir çünkü forumda açılan konular oyuncuların genel düşüncesi olamaz sonuçta herkes sen ben gibi forumda konu açmıyor değilmi
    iyi günler saygılar.....

SweetMuschy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    SweetMuschy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    125
    Beğenme 
    575
    Beğenilme 
    736

Alıntı unforgivenn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ragnarok tabiki eleştireceksin yazdıklarımı ki benimde yaptığım faklı birşey değil ama asro oynuyormusun bilmiyorum ana kaleye bi git bak bakalım kaçtane asroya gönül emek ve para vermiş adam oyunu bırakıyor çarlarını satıyor sende söyleyeceklerimi kişisel anlama ama job cave dışında rekabet bildiğiniz yok bana inan bu oyunun asıl amacı siz nekadar görmezlikten gelsenizde kervan sistemdir ve asıl rekabet dediğimiz şey kervanın kendisidir kervan sistemin olmadığı sv ler 300 500 kişiye mahkum kalan svlerdir bunuda hepimiz çok iyi biliyoruzi.
    para konusuna değindiğimi söylemişsin tabikide bu konu hakkında konuşacağım ben ve benim gibi birçok oyuncu bu oyuna para yatırıyor ve jollygame bu oyuna para yatıranlar sayesinde ayakta duruyor ki aldıkları paraya kimsenin laf ettiği yok sadece isteklerimizi ve önerilerimizi paylaşıyoruz burada zaten forumda konu açtığımız platformda istek ve öneriler...
    bence jolygame ekibi oyun içinde biraz daha fazla zaman geçirmeli ve sv nin gidişatı ile oyuncuların istek ve önerilerini iyi analiz etmelidir çünkü forumda açılan konular oyuncuların genel düşüncesi olamaz sonuçta herkes sen ben gibi forumda konu açmıyor değilmi
    iyi günler saygılar.....
    Oyunu ticaret için oynayanlar o char satanlar. Yoksa yan karakterleri hala botta ve unutmaki char satılıyor ise demekki alıcısı var. Biri gider biri gelir kalan sağlar bizimdir

Tek katıldığım yorumun '' Jollygame ekibi oyun içinde biraz daha fazla zaman geçirmeli '' oyun tamamiyle forum üzerinden yönetiliyor algısı var. Bu iyi değil (bence.)
    aSilkroad
    ( )BlackHeaven( )
    Rayli & SweetMuschy

oOoBUYUCUoOo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    oOoBUYUCUoOo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    43
    Beğenme 
    209
    Beğenilme 
    83

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... şu kısmı hariç yazdıklarına katılıyorum; joymax eu karakterleri oyuncuları gurup halinde oynamaya yönlendirmek için çıkarmıştı. eu karakterlerde party bufları var. ama chn karakterlerde böyle bir özellik yok. bu açıdan düşünüldüğünde a-c serverlarının b serveri ile kıyaslanması pek doğru değil, itemleri pek iyi olmasa da eu bir pt iyi oynadığı, buflarını yerinde kullandığı zaman kendinden daha iyi itemleri olan karakterle ile mücadele edebilir. fakat a ve c serverlerinde ne kadar kalabalık da olsanız itemleri sağlam olanlarla mücadele etmeniz zor. a serverinde caveye gelen tepkilerin büyük kısmı bu yüzden sanırım

sonkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    sonkez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    19
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    169

Arkadaşlar bu yaşananları geçtiğimiz Kapatılan aSro 120 cap serverindede yaşadık Ordada sonrada honor sistemi üzerinde değişiklikler yapılmıştı sonra server kapanmasına kadar gitti. Kaliteli oyun diyebilmek için 3 bin tl harcayıp yaptıgınız charın gene o civarlarda alıcı bulması lazım. Size hem bu değişiklikler için baskı yapan kesim e her seferinde inanıp onları mutlu etmek yerine bu servere başlarken ne mal oldugunu biliyordunuz diyebilirdiniz.... Çunku değişiklik yaptıkdan sonra istemeyen büyük kısım size, Arkadaş 1 dk ya biz bu oyuna üyelik alırken oyun böyle değildi. biz bu oyun için vakit ve para harcamadık ki neden değiştiriyosunuz diyemesin. Tabi yönetimin tarzıda önemli biz yaparız oynayan oynar tarzı devam ettiği sürece daha cok 5 bin harcayıpda 500 e satarız biz uslanmasız çünkü.

sonkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    sonkez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    19
    Beğenme 
    124
    Beğenilme 
    169

Az cok oyundakı herkesi her merciyi her guildi tanıyoruz konusuyoruz. Cave diye etkinlik diye yalvaran bağzı arkadaşlar şuan hiçbiri oyunda değil zaten 500 ü koparan sattı gitti keşke cave yerine kervan sistemi getirseydiniz. Burası CHN server eu değilki herkes bı pt kurup rekabet edebilsin. CHN sağlam olanlar parsayı toplar burda. gene yanlış karar bence.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş