Beğeni Ağacı20Beğeniler

Konu:Forum Küfürbazına Mahkemeden Ceza !

Müdavim Üye
    Ragnarok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    349
    Beğenme 
    669
    Beğenilme 
    1515

Standart Forum Küfürbazına Mahkemeden Ceza !

Başka bir forumda dolaşırken gördüğüm bir konuyu siz değerli üyelerimizle paylaşmak istedim. Buyrunuz kaynaktan kopyaladığım yazıyı yapıştırıyorum. Hiçbir oynama yapılmamıştır.

otomobil Genel bölümünde bana küfür eden şahsı şikayet ettiğimi ve hakkında dava açıldığına dair daha önceden konu açmıştım. Fakat yönetim her nedense o konuyu sildi. Velhasıl sonuca geleyim. Bu gün duruşmamız vardı. Mahkeme şahsa 93 gün adli para cezası verdi. Cezayı 1860 TL ye cevirdi ve sabıkasız olduğu için cezayı erteledi. Beş yıl içinde bir suç işlerse bu cezayı da ödemek zorunda kalacak. Mahkeme her ne kadar cezayı ertelemiş olsa da küfürbazı ıslah etmesi yönünden beni tatmin etti. Ayrıca küfürbaz ''arkadaşımız'' ucuz yırttım demesin avukat arkadaşa vekalet verdiğim için yani dava vekil tarafından takip edildiği için mahkeme avukat yönünden de vekalet ücretine hükmetti. Küfürbazımız, Avukat arkadaşa yaklaşık 2000 TL ödeme yapmak zorunda kalacak. (2 bin tl demem hukukçuların gözünden kaçmamış. İcra vekalet ücreti ve icra masraflarını da hesaba katarak 2 bin tl dedim. Yoksa mahkeme 1.500 TL vekalet ücretine hükmetti.) Maddi bir bedel de ödeyecek olması sebebiyle bir daha kimseye küfür edeceğini sanmıyorum.

Not: Konu neydi diyecek olan arkadaşlara şimdiden cevap vereyim. Bu şahıs sık sık nick değiştirdiği için sebebini tam olarak bilmemekle beraber tahminimce bir konuya yaptığım yorumu beğenmemiş bu sebeple yeni bir nick alarak (''gölgedeki'') üç gün boyunca bana özelden ağza alınmayacak küfürler etti. Aslında ortada somut bir sebep yok. Foruma kayıt olduğumdan beri kimseyle tartışmaya girmedim. Hakaret boyutuna varacak tek bir yorumum yok fakat adam bana kafayı taktı. Tahminimce deşarj olmak için beni seçti. Özel bir sebep aramıyorum çünkü o kadar küfür edilmesine sebep olacak hiçbir şey yapmadım.

Not-2-: Küfürbazımız 35 yaşlarında iş güç sahibi biri yani bir ergen değil.

Not-3-: Kim uğraşır mahkemeyle, savcılıkla hem yıllarca dava sürer ayrıca Türkiyede adalat mi var diyen arkadaşlara cevap vereyim. İstanbul Bakırköy adliyesinde dava görüldüğünü söylemiştim. Tekrarlamamın sebebi İstanbuldaki adliyelerin ne kadar yoğun olduğuna dikkat çekmek içindir. Savcılığa bir dilekçe vardim. 8 ay sonra mahkeme ceza verdi. İstanbul gibi bir yerde mahkeme 8 ayda sonuçlandı. Bu işe ayırdığım süre yarım saatten fazla değildir. İnsanlar haklarını aramayıp ülkede adalet yoktur deme hakları olmadığını düşünüyorum.

Konuyu okuduktan sonra söylemek istediğim birkaç cümle var. Bizim forumumuz da da zaman zaman küfürlü mesajlar oluyor.Küfretmek sinir patlaması anında insanların sığındığı bir kapıdır. Hoşgörü ile yaklaşsak nasıl olur insanlara? Küfrü toplum olarak uzaklaştırsak dillerden ? Ne kaybederiz ? Bence hiçbir şey kaybetmeyiz. Aksine kazancımız çok olur . Ama eğer böyle yapmaya devam edersek bir gün azimli bir insan gelip küfredenlere gereken ceza işleminin uygulanmasını sağlar. Yazdıklarımıza dikkat edelim , kimsenin gönlünü kırmayalım lütfen. İyi forumlar dilerim.
    majestic, Cengo, pierreberde ve 12 kişi bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Soru , istek , şikayet , önerilerinizi Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bildirebilirsiniz.

General Lord
    barbarapalvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    201
    Beğenme 
    1017
    Beğenilme 
    1196

Cok guzel bir konu paylasim icim tesekkur ediyorum.
    Bu konu hakkinda bir kac bisey bende demek istiyorum . malum burasi bi forum sitesi dolandiricilik kufur hakaret her turlu olay yasanir . Bunlardan onemlisi hakarete dolandiriciliga maruz kalmis olanlarin haklarini aradiklari. Bir cogu ugrasmak istemiyor allahindan bulsun deyip geciyor. Cok yalniz aslinda azicik ugrassa hakkini her turlu alir karsi taraf yaptigi olumsuz davranisin cezasini ceker. Dogru olanda bu. Benim basimada boyle bir olay geldi daha karakola gidene kadar 1 2 arkadasi yolda gordum durumu anlattim bana dedikleri. Bos ver be 200 lira icin ugrasmana degmez hic bisey yapamassin gibisinden cumleler kurdular . İykide onlari dinlemedim sonuna kadar gittim bikmadanda gidicem . boyle bir konuyu aylar sonra ben acicam o it cezasini aldigi gun. İmzamdaki bilgilerini paylastigim kisidir kendisi . ve iykide bana denk geldi eminim yerimde baskasi olsa ugrasmazdi.
    che bunu beğendi.

General Lord
    MehmetBurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    137
    Beğenme 
    667
    Beğenilme 
    1067

Helal valla
    HeLeN_35

Üyeliği Durduruldu
    conem47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    32
    Beğenme 
    35
    Beğenilme 
    46

Sistemi engelleme, bozma, verileri yok etme veya deği
    ştirme
    Madde 244
    -
    (1) Bir bilişim sisteminin işleyişini engelleyen veya bozan kişi, bir yıldan beş yıla kadar
    hapis cezası ile cezalandırılır.
    (2) Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri
    yerleştir
    en, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    Çok yakında bi arkadaşımızda bu maddelere tabi olacak inş.
    ses kaydı resim bilgisi elimde mevcut.sw huzuru için bir adım
    Sonucu paylaşacagım, ...

General Lord
    Savaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    130
    Beğenme 
    615
    Beğenilme 
    499

Güzel paylaşım

Vice General Lord
    darkmeann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    76
    Beğenme 
    487
    Beğenilme 
    260

Alıntı Ragnarok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bir forumda dolaşırken gördüğüm bir konuyu siz değerli üyelerimizle paylaşmak istedim. Buyrunuz kaynaktan kopyaladığım yazıyı yapıştırıyorum. Hiçbir oynama yapılmamıştır.

otomobil Genel bölümünde bana küfür eden şahsı şikayet ettiğimi ve hakkında dava açıldığına dair daha önceden konu açmıştım. Fakat yönetim her nedense o konuyu sildi. Velhasıl sonuca geleyim. Bu gün duruşmamız vardı. Mahkeme şahsa 93 gün adli para cezası verdi. Cezayı 1860 TL ye cevirdi ve sabıkasız olduğu için cezayı erteledi. Beş yıl içinde bir suç işlerse bu cezayı da ödemek zorunda kalacak. Mahkeme her ne kadar cezayı ertelemiş olsa da küfürbazı ıslah etmesi yönünden beni tatmin etti. Ayrıca küfürbaz ''arkadaşımız'' ucuz yırttım demesin avukat arkadaşa vekalet verdiğim için yani dava vekil tarafından takip edildiği için mahkeme avukat yönünden de vekalet ücretine hükmetti. Küfürbazımız, Avukat arkadaşa yaklaşık 2000 TL ödeme yapmak zorunda kalacak. (2 bin tl demem hukukçuların gözünden kaçmamış. İcra vekalet ücreti ve icra masraflarını da hesaba katarak 2 bin tl dedim. Yoksa mahkeme 1.500 TL vekalet ücretine hükmetti.) Maddi bir bedel de ödeyecek olması sebebiyle bir daha kimseye küfür edeceğini sanmıyorum.

Not: Konu neydi diyecek olan arkadaşlara şimdiden cevap vereyim. Bu şahıs sık sık nick değiştirdiği için sebebini tam olarak bilmemekle beraber tahminimce bir konuya yaptığım yorumu beğenmemiş bu sebeple yeni bir nick alarak (''gölgedeki'') üç gün boyunca bana özelden ağza alınmayacak küfürler etti. Aslında ortada somut bir sebep yok. Foruma kayıt olduğumdan beri kimseyle tartışmaya girmedim. Hakaret boyutuna varacak tek bir yorumum yok fakat adam bana kafayı taktı. Tahminimce deşarj olmak için beni seçti. Özel bir sebep aramıyorum çünkü o kadar küfür edilmesine sebep olacak hiçbir şey yapmadım.

Not-3-: Kim uğraşır mahkemeyle, savcılıkla hem yıllarca dava sürer ayrıca Türkiyede adalat mi var diyen arkadaşlara cevap vereyim. İstanbul Bakırköy adliyesinde dava görüldüğünü söylemiştim. Tekrarlamamın sebebi İstanbuldaki adliyelerin ne kadar yoğun olduğuna dikkat çekmek içindir. Savcılığa bir dilekçe vardim. 8 ay sonra mahkeme ceza verdi. İstanbul gibi bir yerde mahkeme 8 ayda sonuçlandı. Bu işe ayırdığım süre yarım saatten fazla değildir. İnsanlar haklarını aramayıp ülkede adalet yoktur deme hakları olmadığını düşünüyorum.

Konuyu okuduktan sonra söylemek istediğim birkaç cümle var. Bizim forumumuz da da zaman zaman küfürlü mesajlar oluyor.Küfretmek sinir patlaması anında insanların sığındığı bir kapıdır. Hoşgörü ile yaklaşsak nasıl olur insanlara? Küfrü toplum olarak uzaklaştırsak dillerden ? Ne kaybederiz ? Bence hiçbir şey kaybetmeyiz. Aksine kazancımız çok olur . Ama eğer böyle yapmaya devam edersek bir gün azimli bir insan gelip küfredenlere gereken ceza işleminin uygulanmasını sağlar. Yazdıklarımıza dikkat edelim , kimsenin gönlünü kırmayalım lütfen. İyi forumlar dilerim.

Tebrik ederim çok güzel bir paylaşım olmuş
    "Haters gonna hate, cancağızım."
    ''DarkStory''

Müdavim Üye
    Ragnarok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    349
    Beğenme 
    669
    Beğenilme 
    1515

Rica ederim arkadaşlar , vesile ile güncellemiş olalım bir kaç kişi daha okumuş olur
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Soru , istek , şikayet , önerilerinizi Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bildirebilirsiniz.

FKC
    FKC isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    General Lord
    FKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & aSRO
    Konular 
    158
    Beğenme 
    261
    Beğenilme 
    789

Güncel.. Tebrikler cok iyi bir paylaşım olmuş

Senior General
    alper19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    40
    Beğenme 
    41
    Beğenilme 
    85

Alıntı Ragnarok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Olayı sonuna kadar götürmeniz çok güzel bir şey, ama maalesef sizin de dediğiniz gibi milletimizde adalete karşı bir inanç eksikliği var (ben de dahil), amaan kim uğraşacak, uğraşsam da bir sonuç çıkmaz, ya ben haksız çıkarsam... gibi gibi mazeretlerle uğraşmıyoruz. Tabi bu durum da arkadaşları cesaretlendiriyor, yeni fiiller yapmaya teşvik ediyor. En basitinden benim başıma gelen olayı anlatayım, KPSS sınavına giriş için eşimi sınava gireceği okula götürüyordum, yolun karşısına geçmek için yolun kenarında beklerken (afedersiniz) 4 tane "it" spor arabayı üzerimize sürdü ve açık camdan değişik, edepsiz sözler sarf ettiler. Çok sinirlendim, hatta tam o esnada 200 metre ileride polis ekibi vardı ancak eşimin sınava geç kalmaması uğruna (uğraşmayayım şimdi diyerek) boşverdim. Eminim o arkadaşlar aynı eylemi başkalarına da yapmaya devam edeceklerdir. Sadece bir başlangıç yapmak yeterli....

General
    NEWDAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    3
    Beğenme 
    66
    Beğenilme 
    78

eğer ülkede adalet olsaydı bu davanın böyle forumlara düşüp vaybe demezdi insan kapiş ?
    Bu yaptığınız 1000 tane insan dava açıyor keyfe keder 1 tanesi olumlu sonuçlanıyor o bile 8 ayda sonuçlanıyor forumlarda paylaşıyor herkez çünkü olması zor bişey 5 6 tane örnek atında ooo diyek ama 10 yılda bir böle konu açılır sonuçlanır .... Ben size garanti ediyorum 3 tane 2 yıldır sonuçlanmayan ve karşı taraf haklı çıkıp hem senın hem onun mahkeme masrafını ödeyen örnek gösteririm.
    Sanki gerizekalı kandırıyorsunuz töbe töbe.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş