Beğeni Ağacı4Beğeniler
  • 1 Post By Ragnarok
  • 1 Post By Ragnarok
  • 2 Post By Dr4cula_

Konu:Böceklerimiz bile değişti , Gelin tartışalım.

Müdavim Üye
    Ragnarok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    349
    Beğenme 
    669
    Beğenilme 
    1515

Standart Böceklerimiz bile değişti , Gelin tartışalım.

Merhaba Jollygame forum ailesi. Dünyanın dengesinin ne kadar bozulduğunun doğanın kusursuz programında sekmeler yaşandığının farkında mısınız? Günümüzde gözümüzün önünde gerçekleşen bir örnek vermek istiyorum. Yaşadığım yerde yeni bir böcek çeşidi ortaya çıktı ( Bu yaşıma kadar çok az görmüştüm. Artık her gün en az 20 tane görüyorum.) Amerika'dan örnek vermek gerekirse sokakları vahşi hayvanlar basıyor. Toplu katliam yoluna gidilmek zorunda kalınıyor. Peki bu kadar olumsuz örnek var iken dünyamız nereye gidiyor? Farkında olmamıza rağmen ne tür önlemler alıyoruz? Kaçımız deodorant ve türevini kullanmayı bıraktı? Hangimiz katlettiğimiz doğaya bir fidan armağan etti? Daha bir sürü yapılabilecek şeyler var ama bunları hangimiz yerine getirdi?
    Unutmayınız ki el birliğiyle yok ettiğimiz tüm canlıların hesabını vereceğiz. Sadece ölümden sonrası olarak algılamayın. Ölümden önce de hesap vereceğiz. Bu sefer hesap yaratıcıya değil doğaya olacak. En azından insanlığın akciğerleri olan ağaçlarımıza , ormanlarımıza gereken özeni göstermeliyiz. Her birimiz onlara muhtacız . Hangimiz oksijen olmadan yaşamını sürdürebilir? Hangi canlı bitkisiz bir dünyada yaşayabilir? Maddi imkanınız varsa , TEMA Vakfı bu işlerle ilgileniyor. Gönlünüzden ne kadar bağışlamak gelirse yani gönüllü olarak bir bağış yapın. Buraya bağışlayacağınız tutarın sizi zorlayacak kadar olmasına da gerek yok. Paramı böyle şeylere mi vereceğim diyenlerin olacağını da biliyorum. Bizim için veya başkası için değil , kendiniz ve çocuklarınız ve insanlık için küçük bedeller ödemeniz sizi fakir yapmaz. Ödemezseniz zengin de kalmazsınız. Konumu bir hadis ile bitirmek istiyorum. '' Kıyamet kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz'' .

Tema vakfı online bağış : Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Sehoo bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Soru , istek , şikayet , önerilerinizi Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bildirebilirsiniz.

SuR
    SuR isimli Üye şuanda  online konumundadır
    General Lord
    SuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    219
    Beğenme 
    898
    Beğenilme 
    963

Devletimiz sağolsun dikiyor
    Ölümün olduğu bu dünyada hiç bir şey önemli değildir aslında.

Müdavim Üye
    Ragnarok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    349
    Beğenme 
    669
    Beğenilme 
    1515

Alıntı SuR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devletimiz sağolsun dikiyor
    Bizde katkı yapsak fena mı?
    Zeus___RA bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Soru , istek , şikayet , önerilerinizi Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bildirebilirsiniz.

General Lord
    Esaias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    343
    Beğenme 
    335
    Beğenilme 
    511

Alıntı Ragnarok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Jollygame forum ailesi. Dünyanın dengesinin ne kadar bozulduğunun doğanın kusursuz programında sekmeler yaşandığının farkında mısınız? Günümüzde gözümüzün önünde gerçekleşen bir örnek vermek istiyorum. Yaşadığım yerde yeni bir böcek çeşidi ortaya çıktı ( Bu yaşıma kadar çok az görmüştüm. Artık her gün en az 20 tane görüyorum.) Amerika'dan örnek vermek gerekirse sokakları vahşi hayvanlar basıyor. Toplu katliam yoluna gidilmek zorunda kalınıyor. Peki bu kadar olumsuz örnek var iken dünyamız nereye gidiyor? Farkında olmamıza rağmen ne tür önlemler alıyoruz? Kaçımız deodorant ve türevini kullanmayı bıraktı? Hangimiz katlettiğimiz doğaya bir fidan armağan etti? Daha bir sürü yapılabilecek şeyler var ama bunları hangimiz yerine getirdi?
    Unutmayınız ki el birliğiyle yok ettiğimiz tüm canlıların hesabını vereceğiz. Sadece ölümden sonrası olarak algılamayın. Ölümden önce de hesap vereceğiz. Bu sefer hesap yaratıcıya değil doğaya olacak. En azından insanlığın akciğerleri olan ağaçlarımıza , ormanlarımıza gereken özeni göstermeliyiz. Her birimiz onlara muhtacız . Hangimiz oksijen olmadan yaşamını sürdürebilir? Hangi canlı bitkisiz bir dünyada yaşayabilir? Maddi imkanınız varsa , TEMA Vakfı bu işlerle ilgileniyor. Gönlünüzden ne kadar bağışlamak gelirse yani gönüllü olarak bir bağış yapın. Buraya bağışlayacağınız tutarın sizi zorlayacak kadar olmasına da gerek yok. Paramı böyle şeylere mi vereceğim diyenlerin olacağını da biliyorum. Bizim için veya başkası için değil , kendiniz ve çocuklarınız ve insanlık için küçük bedeller ödemeniz sizi fakir yapmaz. Ödemezseniz zengin de kalmazsınız. Konumu bir hadis ile bitirmek istiyorum. '' Kıyamet kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz'' .

Tema vakfı online bağış : Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Maalısef ülkemi batıranlar insanlar düşünsün.Aklı başında insanlar gereğini yapsada kusura bakmayın Ülkemizdeki cahil kısım yanlış yönetimleri seçiyor.Toplum cahil olunca yapabileceğim bişey yok.Dünyada olan bitenin farkında olmayıp hala yaşayan bir amip toplum var.Kusura bakmayın fakat tabirim bu.Onlar batırcak ben yardım etcem gene yapılanları ormanları vs. onlar kesicek yok ya !

General Lord
    Dr4cula_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    26
    Beğenme 
    1218
    Beğenilme 
    1182

Güzel bir konu siyasete çekmeyelim bence
    Zeus___RA ve Loss bunu beğendi.
    The_Guardian
    Caliph_

General Lord
    Loss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    412
    Beğenme 
    642
    Beğenilme 
    612

Bu konuda TORKU yu tebrik etmek gerek yanlış hatırlamıyorsam 8 yılda 7 milyon ağaç dikildi ve hedeflerinin Türkiye nüfusu kadar ağaç dikmek olduğunu açıkladılar gerçekten kutluyorum.

Mükemmel olan İslamiyettir, Müslümanlar değil.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş