Beğeni Ağacı7Beğeniler
  • 1 Post By Ragnarok
  • 1 Post By MendoZa
  • 1 Post By Asgard
  • 1 Post By Lagertha
  • 1 Post By Asgard
  • 1 Post By Lagertha
  • 1 Post By MendoZa

Konu:Mahkeme

Chief General
    AmyPond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & aSRO
    Konular 
    69
    Beğenme 
    756
    Beğenilme 
    272

Standart Mahkeme

Başka bir serverda zaman öldürüyodum ve yakın arkadaşlarımdan birinin fake karakter aracılığıyla karakteri çalındı. Gmden hırsızın kim olduğunu ipden bulmasını istedim. Ancak biz oyuna müdahale etmeyiz diye ısrar ediyor. Hırsızların özel hayatlarına müdahale edemeyiz dedi dolaylı olarak
    Şimdi asıl soruma geliyorum. Bu adamın ne forumu var ne bir şeyi. Üye olurken üyelik sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum diye bir seçenek var evet ancak tıkladığımız zaman üyelik sözleşmesine dair hiçbir şey yok. Biz bu adamı mahkemeye versek bir sonuca varır mı ?
    AmyPond
    _Jax
    Revenants

Müdavim Üye
    Ragnarok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    349
    Beğenme 
    669
    Beğenilme 
    1516

Kişisel fikrim , eğer şikayette bulunursanız bilgileri verme zorunlulukları var. Vermez / Veremezlerse ne olur bilemiyorum.

edit : Sanırım yanlış anlaşıldım. Bilgileri verme zorunlulukları var derken savcılık kararı olması gerekli.
    Konu Ragnarok tarafından (03.Ağustos.2015 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.
    AmyPond bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Soru , istek , şikayet , önerilerinizi Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bildirebilirsiniz.

General Lord
    MendoZa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    112
    Beğenme 
    350
    Beğenilme 
    327

Alıntı Jax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başka bir serverda zaman öldürüyodum ve yakın arkadaşlarımdan birinin fake karakter aracılığıyla karakteri çalındı. Gmden hırsızın kim olduğunu ipden bulmasını istedim. Ancak biz oyuna müdahale etmeyiz diye ısrar ediyor. Hırsızların özel hayatlarına müdahale edemeyiz dedi dolaylı olarak
    Şimdi asıl soruma geliyorum. Bu adamın ne forumu var ne bir şeyi. Üye olurken üyelik sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum diye bir seçenek var evet ancak tıkladığımız zaman üyelik sözleşmesine dair hiçbir şey yok. Biz bu adamı mahkemeye versek bir sonuca varır mı ?
    Dostum Yonetim bu hirsiz dedigin sahislarin IP sini sadece savcilik isterse veriyor. Dava acarsan sonuca bence varirsin. Para cezasi veya hapse kadar cezasi var akli ehliyeti var ise hele isi cok zor. Eger dersen ugrasayim ac mahkemeni.
    AmyPond bunu beğendi.
    M4rJiNaL
    ST_OXSI

Yrd.Yönetici
    Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Asgard
    Konular 
    820
    Beğenme 
    536
    Beğenilme 
    9006

Şahsın sözleşmesinin olup olmaması ayrı konu , size kimse IP bilgisi vermek zorunda değil. Ancak savcılık istediği taktirde IP verebilir onu da yine size değil savcıya iletecektir.
    AmyPond bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yeni Üye
    Lagertha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    0
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    2

Eğer eliniz de item'lerin çalındığına dair kanıtı game mastere sunduysanız , ve eğer oyunun sitesinde böyle bir kural söz konusu değil ise , game master ile konuşmalarınızı , oyun sitesinin anlık halindeki sözleşmenin fotoğrafını çekerek kanıt olarak kullanabilir davayı açıp kazanabilirsiniz.
    Kazanmakla kalmayıp sunucu şirketi tabii ki eğer bir şirket ise sahtekarlık/dolandırıcılık suçundan para cezasına bile çarptırılabilir.
    AmyPond bunu beğendi.

Chief General
    AmyPond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & aSRO
    Konular 
    69
    Beğenme 
    756
    Beğenilme 
    272

Alıntı Asgard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsın sözleşmesinin olup olmaması ayrı konu , size kimse IP bilgisi vermek zorunda değil. Ancak savcılık istediği taktirde IP verebilir onu da yine size değil savcıya iletecektir.
    Anladım. İp adresini zaten istemiyoruz sadece giriş yaptığı diğer karakterleri bulmasını istiyoruz ama sanırım yine vermek zorunda değil dediğinize göre. Ama Gm nin davranışı da biraz rahatsız edici cinsten. Bu yüzden şu sözleşme kısmıyla ilgili düşünceniz ne ?
    AmyPond
    _Jax
    Revenants

Yrd.Yönetici
    Asgard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Asgard
    Konular 
    820
    Beğenme 
    536
    Beğenilme 
    9006

İşin resmi boyutunu @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... daha iyi bilir fakat şahsi düşüncem bir sözleşme olması şarttır. Bu noktadan sıkıştırabilirsiniz diye düşünüyorum. Buradan bir açık bulabilirsiniz gibi.
    AmyPond bunu beğendi.
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yeni Üye
    Lagertha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    0
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    2

Asgard'a katılıyorum oyunun sitesinin aktif kurallar kısmını kanıt olarak alıp sıkıştırabilirsiniz ve çatır çatır'da talep ettiğiniz şeyleri alabilirsiniz oyunu bilmiyorum genişliği nedir bilmiyorum fakat kazanabileceğinize eminim.
    AmyPond bunu beğendi.

General Lord
    MendoZa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    112
    Beğenme 
    350
    Beğenilme 
    327

Alıntı Lagertha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asgard'a katılıyorum oyunun sitesinin aktif kurallar kısmını kanıt olarak alıp sıkıştırabilirsiniz ve çatır çatır'da talep ettiğiniz şeyleri alabilirsiniz oyunu bilmiyorum genişliği nedir bilmiyorum fakat kazanabileceğinize eminim.
    Dava da istedigin kadar haklı ol bu online oyun dolandırıcıliklarinda sonuc alamiyorsun. Sadece karsindakini ugrastirirsin. Yukariya da yazdm 4 sene once wolfteam hesabim calindi. Savciliga verdik hala sonuc bekliyoruz
    AmyPond bunu beğendi.
    M4rJiNaL
    ST_OXSI

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş