Beğeni Ağacı23Beğeniler

Konu:MERHABALAR BU PİYASADA TEK OLDUĞUNUZU İSPAT ETMEK İSTİYORUM.

General Lord
    LJLJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    497
    Beğenme 
    1249
    Beğenilme 
    1002

Standart MERHABALAR BU PİYASADA TEK OLDUĞUNUZU İSPAT ETMEK İSTİYORUM.

Yıllar önce iSro çok sıkıcı bir duruma gelmişti ve herkes gibi bende bırakmak zorunda kalmıştım. Seneler sonra sıkıldığım için ve her Silkroad oyuncusun içinde olan o heves yüzüne tekrar Silkroad oynamaya karar verdim. Piyasada neredeyse yüzlerce private server olduğunu fark ettim, neredeyse bir haftadan çok araştırma yapmıştım. Sadece server içeriği değil sayfa düzenleri ve forum aktifliği, dil bilgisi yazım kurallarına uyum şekilleri dahil geniş çaplı araştırma yapmıştım. O zamanlar hatırlamıyorum fakat JollyGame sanırım dikkatimden kaçmıştı. Sizinle rekabet ettiğini düşünen o kişilerin 80 cap serverında oynamaya başlamıştım. Hep amatörlük kokan olaylara şahitlik ettim ve sanırım private server dedikleri böyle oluyor diye düşündüm. Yönetimin notice ile oyuncularla olan diyalogları ve daha nice iğrenç, amatörce olaylar... Gel gelelim o 80 cap serverda tanıdığım herkes ban yemişti ve dolaylı olarak bende bırakmıştım. Çok geçmeden sizin reklamlarınızı sosyal medya hesaplarımdan görmem ve meşhur aSilkroad'ın açılışını duymam ile son kez kendime şans vererek aSilkroad'a başlamıştım. Son kez başladım demem piyasada kaliteli private olmadığını düşünmemden kaynaklanmıştı. Bu başladığım JollyGame macerası hepsi birbirinden değerli ComradeS guildi ile yollarımın kesişmesi ile taçlandırılmış oldu. Bir guild düşünün her akşam bilgisayar başına gelmek için sabırsızlanıp TS'de o aile ortamında sohbet etmek istiyorsunuz. Tüm ComradeS guildine buradan saygılar ve selamlar. Ayrıca union olduğumuz ve samimiyetim olan muhabbet ettiğim herkese selam olsun...

Üniversite ve aynı zamanda lise arkadaşım ile muhabbet ederken Silkroad oynuyorum dediğini duydum ve hangi server diye sordum. Benim bıraktığım 80 cap serverda başlamıştı. Benden karakterlerimi istediği için bende verdim, oynasın dedim. Lütfen kızmayın geçmiş gün, o zaman buraya gelmesi için ikna edememiştim. Zaten çok geçmeden amatörler ile papaz olmuşlar. Benim arkadaşta tez canlıdır. Dayanamaz hemen adaletsizlik ve sıra dışılık görünce hakarete başvurur. Sonrasında server yönetiminden bir kişi adını vermeyeyim, benim oyunda hesap açarken yazdığım kişisel bilgilerimden beni sosyal medya hesabımdan bularak kendi kişisel hesabı ile global ile neden server için böyle sözler dile getiriyorsun, neden hakaret ediyorsun gibi yazılar yazmıştı. Bende o zamanlar aSilkroad oynuyorum doğrusu ilk önce Asgard ya da Odin'den geldiğini düşündüm ya da bir playerdan fakat o zaman daha silk almamıştım ve çok cimriydim. Global atmam imkansızdı ve hangi server diye sordum. Aldığım cevap tahmininiz üzere belli. Kanıt için mesajı buraya koymak isterdim fakat tüm mesajlarımı silmiştim ki zaten çok aylar geçti üzerinden belki seneler...

Öncelikle herkes gibi aSilkroad serüvenine açıldığı günden bu yana devam ediyor ve etmekteyim. Bunun yanı sıra bir kaç hafta bSilkroad ve farklı açılıp kapanan PvP server oynamışlığım vardır. Yeni açılan rağbet var dedikleri yere gittiğimde değişen bir takım olayların olması ümidiyle bir nebze içimde burukluk ile oynamaya başladım. Atalarımız boşuna dememiş ''nerede çokluk orada''... Burukluğun sebebi kişiliğim gereği sadakat ve sebat gösteren bir kişi olmamdı. Bazı hatalar ve adaletsizlik sezdiğim için forum sitelerinde bunu dile getirdim serverdan ve forumdan bugün ban yedim. Bu arada sanırım JollyGame forum adresini sık sık takip ediyorlar. En alttaki resimlerden gördüğünüz üzere burada oynadığımı biliyorlar. Bu kanıya varmamın sebebi her serverda aynı isim ile karakter açmam ve kullanmamdan kaynaklanıyor. Diyeceksiniz buranın reklamını mı yaptın? Hayır kesinlikle reklam ve benzeri bir eleştirim olmadı. Dilerseniz yaptığım yorumu istek üzerine atabilirim. Biz geleneğimiz gereği zaten tanıdık markette olmayan ürünü karşı marketten aldıysak rahatsızlık hisseder yol değiştiririz yanlış anlamasınlar diye... Reklam tarzı bir yorumda bulunmayacağımı zaten forumda takip edenler bilir. Bunları burada yazmam ne kadar saçma ya da yanlış veya ne kadar doğru bilemiyorum. Bilerek ve isteyerek sonunun ne olduğunu daha önceden tecrübe ettiğiniz, bildiğiniz hatalar yapmamanız gerektiği konusunda sizlere deneyimimi paylaşmak istememdi. Yazının en altında bana çok komik gelen uzaklaştırma mesajını koyuyorum bol bol gülebilirsiniz. Bu arada buna vesile olan beni size daha sıkı bağlayanlara teşekkürler ediyorum. JollyGame gerçekten bir ayrıcalıkmış bunu bize her anlamda hissettirdiğiniz için teşekkürler. Gerek eleştirilere açık oluşunuz gerek kişilere mesafeli oluşunuz ve her zaman dik duruşunuz için tekrar teşekkürler...Bu kadar uzun yazıyı okuyanlara ise ayrıca teşekkür ediyorum. Forum sitenizi özgürce kullanan dilediği gibi onay beklemeksizin konu açan herkese bu özgürlüğün kıymetini bilmesini belirterek iyi günler diliyorum. Burası bir oyun forumundan daha öte bir aile, bunu tekrar hissettim...

Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Konu LJLJ tarafından (14.Kasım.2017 Saat 02:48 ) değiştirilmiştir.
    Shadow, AmyPond, Kyria ve 1 kişi bunu beğendi.

General Lord
    [EmRe] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    285
    Beğenme 
    602
    Beğenilme 
    480

Notice güzelmiş Kalitemizi sindirememişler sanırım daha..
    LJLJ bunu beğendi.

General Lord
    JagerBomb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    281
    Beğenme 
    1009
    Beğenilme 
    570

deha duygulandım lan
    LJLJ bunu beğendi.
    Nick: JagerBomb
    Guild Name: RollBack - LionsOfCihad
    Job Nick RB_JagerBomb

General Lord
    LJLJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    497
    Beğenme 
    1249
    Beğenilme 
    1002

Alıntı [EmRe] Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Notice güzelmiş Kalitemizi sindirememişler sanırım daha..

Senior General
    Kyria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    32
    Beğenme 
    1169
    Beğenilme 
    392

Alıntı LJLJ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıllar önce iSro çok sıkıcı bir duruma gelmişti ve herkes gibi bende bırakmak zorunda kalmıştım. Seneler sonra sıkıldığım için ve her Silkroad oyuncusun içinde olan o heves yüzüne tekrar Silkroad oynamaya karar verdim. Piyasada neredeyse yüzlerde private server olduğunu fark ettim, neredeyse bir haftadan çok araştırma yapmıştım. Sadece server içeriği değil sayfa düzenleri ve forum aktifliği, dil bilgisi yazım kurallarına uyum şekilleri dahil geniş çaplı araştırma yapmıştım. O zamanlar hatırlamıyorum fakat JollyGame sanırım dikkatimden kaçmıştı. Sizinle rekabet ettiğini düşünen o kişilerin 80 cap serverında oynamaya başlamıştım. Hep amatörlük kokan olaylara şahitlik ettim ve sanırım private server dedikleri böyle oluyor diye düşündüm. Yönetimin notice ile oyuncularla olan diyalogları ve daha nice iğrenç, amatörce olaylar... Gel gelelim o 80 cap serverda tanıdığım herkes ban yemişti ve dolaylı olarak bende bırakmıştım. Çok geçmeden sizin reklamlarınızı sosyal medya hesaplarımdan görmem ve meşhur aSilkroad'ın açılışını duymam ile son kez kendime şans vererek aSilkroad'a başlamıştım. Son kez başladım demem piyasada kaliteli private olmadığını düşünmemden kaynaklanmıştı. Bu başladığım JollyGame macerası hepsi birbirinden değerli ComradeS guildi ile yollarımın kesişmesi ile taçlandırılmış oldu. Bir guild düşünün her akşam bilgisayar başına gelmek için sabırsızlanıp TS'de o aile ortamında sohbet etmek istiyorsunuz. Tüm ComradeS guildine buradan saygılar ve selamlar. Ayrıca union olduğumuz ve samimiyetim olan muhabbet ettiğim herkese selam olsun...

Üniversite ve aynı zamanda lise arkadaşım ile muhabbet ederken Silkroad oynuyorum dediğini duydum ve hangi server diye sordum. Benim bıraktığım 80 cap serverda başlamıştı. Benden karakterlerimi istediği için bende verdim, oynasın dedim. Lütfen kızmayın geçmiş gün, o zaman buraya gelmesi için ikna edememiştim. Zaten çok geçmeden amatörler ile papaz olmuşlar. Benim arkadaşta tez canlıdır. Dayanamaz hemen adaletsizlik ve sıra dışılık görünce hakarete başvurur. Sonrasında server yönetiminden bir kişi adını vermeyeyim, benim oyunda hesap açarken yazdığım kişisel bilgilerimden beni sosyal medya hesabımdan bularak kendi kişisel hesabı ile global ile neden server için böyle sözler dile getiriyorsun, neden hakaret ediyorsun gibi yazılar yazmıştı. Bende o zamanlar aSilkroad oynuyorum doğrusu ilk önce Asgard ya da Odin'den geldiğini düşündüm ya da bir playerdan fakat o zaman daha silk almamıştım ve çok cimriydim. Global atmam imkansızdı ve hangi server diye sordum. Aldığım cevap tahmininiz üzere belli. Kanıt için mesajı buraya koymak isterdim fakat tüm mesajlarımı silmiştim ki zaten çok aylar geçti üzerinden belki seneler...

Öncelikle herkes gibi aSilkroad serüvenine açıldığı günden bu yana devam ediyor ve etmekteyim. Bunun yanı sıra bir kaç hafta bSilkroad ve farklı açılıp kapanan PvP server oynamışlığım vardır. Yeni açılan rağbet var dedikleri yere gittiğimde değişen bir takım olayların olması ümidiyle bir nebze içimde burukluk ile oynamaya başladım. Atalarımız boşuna dememiş ''nerede çokluk orada''... Burukluğun sebebi kişiliğim gereği sadakat ve sebat gösteren bir kişi olmamdı. Bazı hatalar ve adaletsizlik sezdiğim için forum sitelerinde bunu dile getirdim serverdan ve forumdan bugün ban yedim. Bu arada sanırım JollyGame forum adresini sık sık takip ediyorlar. En alttaki resimlerden gördüğünüz üzere burada oynadığımı biliyorlar. Bu kanıya varmamın sebebi her serverda aynı isim ile karakter açmam ve kullanmamdan kaynaklanıyor. Diyeceksiniz buranın reklamını mı yaptın? Hayır kesinlikle reklam ve benzeri bir eleştirim olmadı. Dilerseniz yaptığım yorumu istek üzerine atabilirim. Biz geleneğimiz gereği zaten tanıdık markette olmayan ürünü karşı marketten aldıysak rahatsızlık hisseder yol değiştiririz yanlış anlamasınlar diye... Reklam tarzı bir yorumda bulunmayacağımı zaten forumda takip edenler bilir. Bunları burada yazmam ne kadar saçma ya da yanlış veya ne kadar doğru bilemiyorum. Bilerek ve isteyerek sonunun ne olduğunu daha önceden tecrübe ettiğiniz, bildiğiniz hatalar yapmamanız gerektiği konusunda sizlere deneyimimi paylaşmak istememdi. Yazının en altında bana çok komik gelen uzaklaştırma mesajını koyuyorum bol bol gülebilirsiniz. Bu arada buna vesile olan beni size daha sıkı bağlayanlara teşekkürler ediyorum. JollyGame gerçekten bir ayrıcalıkmış bunu bize her anlamda hissettirdiğiniz için teşekkürler. Gerek eleştirilere açık oluşunuz gerek kişilere mesafeli oluşunuz ve her zaman dik duruşunuz için tekrar teşekkürler...Bu kadar uzun yazıyı okuyanlara ise ayrıca teşekkür ediyorum. Forum sitenizi özgürce kullanan dilediği gibi onay beklemeksizin konu açan herkese bu özgürlüğün kıymetini bilmesini belirterek iyi günler diliyorum. Burası bir oyun forumundan daha öte bir aile, bunu tekrar hissettim...

Birçok kişinin yazmak ve söylemek istediklerini dile getirmişsin. Tebrik ediyorum seni
    LJLJ bunu beğendi.
    BSro

Guild
    : RedLine

OttomanS0uL

Every Night Faster

Genel Yönetici
    Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Odin
    Konular 
    538
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5164

Mesajınızı okudum. Hangi serverdan ceza aldığınızı bilemiyorum fakat sonuç itibari ile yazılan yasaklama sebebi pek profesyonelce olmamış. Biz 6 yıldır her zaman kaliteyi hedefledik. Oyunda, yönetimde veya alınan kararlarda hata yapabiliriz. Bizde her insan yada şirket gibi işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Buna rağmen hata yapabileceğimizi elbette kabul ediyorum. Lakin insanlıktan, kaliteden ve profesyonellikten ödün vermenin bahanesi hatası olmaz.

Oyuncularımıza verdiğimiz değeri herkes çok iyi bilir. Tabi bizde zaman zaman saygısız tavırlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bu gibi durumlarda hep kurduğum bir cümle vardır; "Biz size nasıl saygıyla yaklaşıyorsak aynı şekilde saygı bekliyoruz". Bunun bulunduğumuz mevkii ile ilgisi yok. Bugün bizim oynumuzda oynayan sizler müşteriyseniz, yarın sizin işlettiğiniz cafe yada restorana geldiğimizde biz sizin müşteriniz. Herkes hayatta üzerine düşen misyonu yerine getirmekte. Bizlerde bu profesyonellik çizgisinden şaşmadan işimizi yapmaya devam edeceğiz. Bizi tercih eden ve değer veren tüm oyuncularıımza teşekkür ederiz.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Chief General
    __KAOS__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    114
    Beğenme 
    242
    Beğenilme 
    286

Odin ve asgard iyi şeyler yapmaya çalışıyor. Yapıyorda.
    Ama jollygame i ''kaliteli'' yapan % 49 odin ve asgard sa, % 51 de diğer private serverlerin rezillikleridir.
    B sro da serverı iyi idare eden ekip Csro da birçok kez çuvalladıgı için c sro birazda bu halde bana göre.
    Gene abra da durum şuan bu vaziyetteyse gene aynı mantıkla hareket ettikleri içindir.
    Özellikle oyundaki guıld masterı olsun, oyunu ciddi oynayan ve oyundan anlayan kişileri dikkate almıyorlar ya da alsalar bile uyarıları istekleri geç gerçekleştiriyorlar.
    Bu durum ise private serverlarda oyuncu kaybına yol açan en önemli sebep. Player haklı - mantıklı bir istekle geliyorsa mevzu karara baglanır en kısa zamanda halledilir. Mantıksız ise mevzu, yönetim tarafından durum açıklanır playera ve ikna edilmeye çalışılır server iyiliği için. Ama bu durum jollygame de yok.

Yani odin-asgard iyi ama jollygame i jollygame yapan asıl sebep bence diğer private serverlarının berbat olması yönetim ve oyun kalitesi( lag - uzun ömürlü olmama- oyun sistemının olmaması v.b) bakımından..
    Yani odin olsun asgard olsun bana ve birçok kişiye şahsi konularda her zaman yardımcı olmaya çalışmışlardır ama birçok konudada çok aşırı duyarsız kaldıkları için özellikle server mevzularında , server genelinin isteklerine kulak tıkadıkları için bazı mevzularda, serverlarının düşüşünü çok sık izlemişlerdir geçmiştete bugunde...Bu kötü yanlarıda bence var.. Olmasaydı o zaman jollygame harbi jollygame olmuştu.
    Çünkü 3-4 kere sıfır çeken c sro yu tekrar canlandırdılar..Server bitti denmişti resmen 3-4 kere herkes tarafından...Tekrar rekabet ve kalabalıgın oldugu hale getirmişlerdi .
    Jollygame kalitesiydi işte bu...
    Ama her seferınde c sro tekrar düşüş yaşıyorsa yönetim kaynaklıydı kesinlikle. Jollygame in eksikliğiydi gene..

1500 temiz playerı olan A sro bugun bu duruma geldiyse gene yönetim kaynaklıydı tabikide..

Oyundan anlayan playerların ve guıld masterlarının görüşlerini dikkate alıp gerçekleştirmek şarttır server geleceği için, rekabet ve canlılık için...
    Konu __KAOS__ tarafından (01.Ağustos.2017 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.
    Sentinel, BASHekim and AmyPond like this.
    Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye Halkına
    TÜRK MİLLETİ denir.

M.K. ATATÜRK

General Lord
    Hurley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    263
    Beğenme 
    181
    Beğenilme 
    711

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... onlar sw açıp kapatmaya devam etsin oyunlarında mob spawn bile yok

Vice General Lord
    MrsCasK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    54
    Beğenme 
    1034
    Beğenilme 
    569

Jollygame i diğerlerinden ayıracak bir çok etken var kaliteli lagsız sıkıntısız oyun, eşitlik vs vs. çoğu oyuncunun jollygame i tercih etmesindeki sebep bu. 2015 in mart ayından beri buralardayım jollygamenin tek sıkıntısı yönetici eksikliği ve etkinliklerin az olması. Asro etkinlik ve yapacak bişey olmadığından şuanda bu halde , bsro yıllardır açık olmasına rağmen ayakta duran nadir sw lerden oyun içi etkinlik ve değişikliklerle bu swler şaha kalkacaktır. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Kalashnikov bunu beğendi.
    ReaLaMity_ gggggggggggggggggggggggggggggggggggggg

NewAdventure

Calista

Senior General
    Hoenheim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    55
    Beğenme 
    527
    Beğenilme 
    348

O bahsettigin sro nun 120 cap inda sadece 2 hafta oynadim ve lag var diye "Sadece silk almaya kadarsiniz biraz su sw ile ilgilenin " diye glo atmistim 100 yil ban yedim ben ve 3 arkadasim buraya basladik 2 senedir de burdayim
    ReaLaMiTy_
    Hoenheim
    #Ciqerci

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş