Beğeni Ağacı6Beğeniler

Konu:Denizci asker

General Lord
    Loss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    411
    Beğenme 
    642
    Beğenilme 
    612

Standart Denizci asker

1 Şubatta Hatay İskenderuna acemi er olarak gidiyorum (denizci-muhafız).
    Askerlik ile ilgili pek bilgim yok burada askerlik yapmış olan var mı acaba nasıl bir ön tecrübe edinmeliyim

Mükemmel olan İslamiyettir, Müslümanlar değil.

Genel Moderatör
    Ragnarok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    349
    Beğenme 
    669
    Beğenilme 
    1515

Askerlik yapmadım ama kapalı alanda ve açık alanda farklı selamlar olduğunu ve her işe atlanmaması gerektiğini biliyorum Hayırlı teskereler.
    Loss ve xks1 bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Soru , istek , şikayet , önerilerinizi Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bildirebilirsiniz.

Chief General
    Kaity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    18
    Beğenme 
    184
    Beğenilme 
    443

Alıntı Loss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 Şubatta Hatay İskenderuna acemi er olarak gidiyorum (denizci-muhafız).
    Askerlik ile ilgili pek bilgim yok burada askerlik yapmış olan var mı acaba nasıl bir ön tecrübe edinmeliyim
    Öncelikle hayırlı olsun. Geleceğin birlik deniz er eğitim alayıdır ve benim evimin 1 mahalle arkasında bulunmakta. Bana göre İskenderun, Hatay'ın en güzel ilçesidir. Kışın buraya kar yağmaz ama şiddetli yağmurlarımızda eksik olmaz, Benim zamanımda askerlik 18 ay idi ben askerde iken 15 aya indi ve 3 ay acemilğimi İstanbulda yapyım. Şuan askerlik 12 ay, buradaki deniz alayında acemilik yanlış hatırlamıyorsam 25 gündü. O 25 gün içinde yapacağın zaten standart eğitim; sağa sola dön, tören yürüyüşü eğitimi, kısa künyeni oku vs. vs. Kısaca güzel bir memlekete geliyorsun imkanın olurda sana kadrolu askerimiz olmak istiyrmusun diye sorarlarsa kadro asker olarak burada kalmanı yeni gelen acemi askerlere eğitim vermeni tavsiye ederim. Zaten sizin eğitiminizin büyük bir bölümünü senden 1 yada 2 önce gelen kadrolu askerler verecektir onlarda herhalde 97/4 - 97/3 devreler olur. Bu arada askerden geleli 15 sene olmuş yaw ne çabuk zaman geçiyor. Neyse uzatmayayım ben gelmeden önce bana ulaşırsan seni karşılar misafir eder akşam birliğine teslim ederim.
    İhsan, FABRiCATOR and xks1 like this.
    Kaldıramayacağın Yükün Altına Girme Yoksa Ezilirsin

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    411
    Beğenme 
    642
    Beğenilme 
    612

Alıntı Kaity Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun. Geleceğin birlik deniz er eğitim alayıdır ve benim evimin 1 mahalle arkasında bulunmakta. Bana göre İskenderun, Hatay'ın en güzel ilçesidir. Kışın buraya kar yağmaz ama şiddetli yağmurlarımızda eksik olmaz, Benim zamanımda askerlik 18 ay idi ben askerde iken 15 aya indi ve 3 ay acemilğimi İstanbulda yapyım. Şuan askerlik 12 ay, buradaki deniz alayında acemilik yanlış hatırlamıyorsam 25 gündü. O 25 gün içinde yapacağın zaten standart eğitim; sağa sola dön, tören yürüyüşü eğitimi, kısa künyeni oku vs. vs. Kısaca güzel bir memlekete geliyorsun imkanın olurda sana kadrolu askerimiz olmak istiyrmusun diye sorarlarsa kadro asker olarak burada kalmanı yeni gelen acemi askerlere eğitim vermeni tavsiye ederim. Zaten sizin eğitiminizin büyük bir bölümünü senden 1 yada 2 önce gelen kadrolu askerler verecektir onlarda herhalde 97/4 - 97/3 devreler olur. Bu arada askerden geleli 15 sene olmuş yaw ne çabuk zaman geçiyor. Neyse uzatmayayım ben gelmeden önce bana ulaşırsan seni karşılar misafir eder akşam birliğine teslim ederim.
    İlgin için teşekkür ederim. Tanıdıklar var karşılayacaklar sağ olsunlar. Ben acemiliği iskenderunda yaptığımda usta birliğine yine denizci olarakmı devam ediyorum ? Denizci olarak devam ediyorsam nerelere gönderile bilirim ?

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    411
    Beğenme 
    642
    Beğenilme 
    612

Alıntı Ragnarok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Askerlik yapmadım ama kapalı alanda ve açık alanda farklı selamlar olduğunu ve her işe atlanmaması gerektiğini biliyorum Hayırlı teskereler.
    Teşekkürler.

Chief General
    Kaity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    18
    Beğenme 
    184
    Beğenilme 
    443

Tabiki denizci olarak devam edeceksin artık şansına kalmış neresi çıkacağı. Ama burası genelde Balıkesire, Kıbrısa ve İstanbula gönderiyor. Tahminime göre usta birliğin bu 3 seçenekten biri olabilir. Ama istisnalarda olabilir, mesela benim İstanbuldaki acemi birliğnde 450 asker vardık 430 kişi iç anadoluya gitti sadece biz 20 kişi doğuya dağıldık bende bitlis tatvana gittim.
    Kaldıramayacağın Yükün Altına Girme Yoksa Ezilirsin

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    411
    Beğenme 
    642
    Beğenilme 
    612

Alıntı Kaity Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabiki denizci olarak devam edeceksin artık şansına kalmış neresi çıkacağı. Ama burası genelde Balıkesire, Kıbrısa ve İstanbula gönderiyor. Tahminime göre usta birliğin bu 3 seçenekten biri olabilir. Ama istisnalarda olabilir, mesela benim İstanbuldaki acemi birliğnde 450 asker vardık 430 kişi iç anadoluya gitti sadece biz 20 kişi doğuya dağıldık bende bitlis tatvana gittim.
    Bilgilendirme için teşekkürler, Hayırlısı olsun doğu batı fark etmez.

Üyeliği Durduruldu
    Joker29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    31
    Beğenme 
    81
    Beğenilme 
    143

Alıntı Loss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlgin için teşekkür ederim. Tanıdıklar var karşılayacaklar sağ olsunlar. Ben acemiliği iskenderunda yaptığımda usta birliğine yine denizci olarakmı devam ediyorum ? Denizci olarak devam ediyorsam nerelere gönderile bilirim ?
    Evet dostum denizci olarak sahil kentlerine gidiceksin. Muhtemelen Kocaeli Gölcük donanma , olmaz ise izmir foça o da olmaz ise bodrum Zaten gidiceğin yerler kısıtlı

Üyeliği Durduruldu
    Joker29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    31
    Beğenme 
    81
    Beğenilme 
    143

Ben askerden geleli 4-5 ay olan birisi olarak sana bir takım önerilerde bulunayım.Eskiden şöyle bir algı vardı Askere gittiğinizde atlamayın diye BEN Şunu yaparm bunu yaparım dıuye .Sen atla kardeşim şimdiki komutanlar da genç zaten yeni nesil komutanlar eskisi gibi değil.Her zaman atak adamı zeki adamı el üstünde tutarlar tutuk silik adamlar askerde garaja götürülür garaj işleri yaptırılır .ağzı laf yapan adamda taburda alaydaki işlerle ilgilenir..Askeriye eskiye nazaran daha da profesyonelleşti.Mesela ufak bir püf noktası vereyim yazıcı olma.Yazıcılık dışardan duyulduğu gibi çok da iyi birşey değil .Mesela gün içinde telefonunu çıkarıp kullanamazsın.Bil fiil komutanın dibinde olacaksın.Eğer gittiğin yerde alay santrali tabur santrali varsa oraya girmeye bak gece veya gündüz farketmez.Ben Gece santral operatörüydüm.Santraller güvenlik bölgesi oluyor .Gittiğin birliğegöre değişir Parmak iziyle girersin veya şifreli kapıdan girilir ya da zili çalarlar sen kalkar açarsın .Gececi ne görev varsa üstlenmeye bak.Gececiler ( ben de öyleydim) gece çalışır gündüz yatar gündüz eşfomanla dolaşırsın iÇTİMALARDA istirahatli düşülürsün :d YANİ pekrahatsız edılmezsın ısını yaparsan

Chief General
    HeiHachii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    118
    Beğenme 
    450
    Beğenilme 
    415

Bahriyeli dostum öncelikle şimdiden hayırlı teskereler.Askerliğimi bitireli 1.5ay oldu sormak istediğin tüm soruları sorabilirsin.Ben 4 yıl geç gittim ve komando olarak yaptım 6 ay suriyede görev aldım 6 ay kayseride yaptım.Zorlukda çektim kolaylıkda. Askerliğin ilk 6ayı zor bunu bil. Kolay askerlik son kısımlarda oluyor. Şuan 97/2 97/3 97/4 tertipler mevcut ve sende büyük ihtimal 98/1 gidiceksin.Dikkat etmen hususlar kısaca temizlik malzemeleri.İstihak dandik markalar var. Özellikle yanına alman gereken alet adevatları buraya yazıyorum ; 1.Tırnak Makası 2.Şampuan 3.Dış fırçası 4.Diş Macunu 5.Mach3 6.Traş köpüğü 7.Nemlendirici Krem 8.Pudra 9.Pamuk çorap 10.BanyoKesesi.
    vs vs. Daha birçok şey var yazamadığım özelden yazarsın cevaplarım. Devlet veriyor tüm ihtiyaçlarını fakat 1.sınıf kalite değil özellikle temizlik malzemeleri kötü. Giyim olarak verdiği iç çamaşır , eşofman , pijama vs iyi sayılır.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş