Beğeni Ağacı10Beğeniler

Konu:Ülkemizin son hali

Bölüm Moderatörü
    Security - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    254
    Beğenme 
    693
    Beğenilme 
    493

Standart Ülkemizin son hali

BUYRUN SİZE EKONOMİ..
    HEP 50 TL LİK YAKIT ALANLARA GELSİN...
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    ___JiYaN___
    Bu1Sevda
    DaLToNs

Senior General
    The_Green - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    102
    Beğenme 
    103
    Beğenilme 
    189

Oylar Meral Momye

General Lord
    1X1Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    310
    Beğenme 
    2429
    Beğenilme 
    3058

2.000 yılında asgari ücret ne kadardı? Ve ne kadar yakıt alınıyordu onu da yazar mısın.?
    staffdd bunu beğendi.
    ReaLaMity
    1X1Y

Senior General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    102
    Beğenme 
    103
    Beğenilme 
    189

Alıntı 1X1Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.000 yılında asgari ücret ne kadardı? Ve ne kadar yakıt alınıyordu onu da yazar mısın.?
    2000 yılında bir çok tanıdıgım fabrikada çalışıyordu ve bu ülkeye hizmet ediyordu. Üniversiteliler iş bulabiliyordu. Hayvancılık vardı , çiftçilik vardı . Şimdi saydıklarım yok ne yazık ki. 2000 yılında kimse pkk adını ağzına alamazdı şimdi Türkiye büyük millet meclisinde özerklik istenir hale gelindi.
    iderin, JagerBomb and LaVeyan like this.

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    310
    Beğenme 
    2429
    Beğenilme 
    3058

Alıntı The_Green Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000 yılında bir çok tanıdıgım fabrikada çalışıyordu ve bu ülkeye hizmet ediyordu. Üniversiteliler iş bulabiliyordu. Hayvancılık vardı , çiftçilik vardı . Şimdi saydıklarım yok ne yazık ki. 2000 yılında kimse pkk adını ağzına alamazdı şimdi Türkiye büyük millet meclisinde özerklik istenir hale gelindi.
    Siyasi amaçlı bir yorum yapmadım. Sorumun cevabı bu değil. Söyleyeceklerine gelecek olursak tarım hayvancılık kısmında katılıyorum benim de bizzat yakın akrabalarım memlekette tarım-hayvancılık ile uğraşıyordu ve gerçekten min. 300 küçük baş hayvan + büyük baş hayvan bakıp kurban bayramı zamanı İstanbul’a vs gelip hayvanlarını satıyorlardı. Hayvancılık işini bırakan da geldi burada fabrikada işe girip emekli oldu kimisi hala çalışıyor. Üniversite konusunda kendim üniversite mezunuyum ve iş bulmakta sıkıntı yaşamadım işi çok mu beğeniyorum hayır ancak ilk girdiğim zamana göre şuan eskiye nazaran daha çok memnunum. Direk beğenmiyor kabul etmiyoruz iş imkanı olsa da. Bir şeyleri değiştirmek kendimize uydurmak biraz da bizim elimizde.
    staffdd bunu beğendi.
    ReaLaMity
    1X1Y

Senior General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    102
    Beğenme 
    103
    Beğenilme 
    189

Alıntı 1X1Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siyasi amaçlı bir yorum yapmadım. Sorumun cevabı bu değil. Söyleyeceklerine gelecek olursak tarım hayvancılık kısmında katılıyorum benim de bizzat yakın akrabalarım memlekette tarım-hayvancılık ile uğraşıyordu ve gerçekten min. 300 küçük baş hayvan + büyük baş hayvan bakıp kurban bayramı zamanı İstanbul’a vs gelip hayvanlarını satıyorlardı. Hayvancılık işini bırakan da geldi burada fabrikada işe girip emekli oldu kimisi hala çalışıyor. Üniversite konusunda kendim üniversite mezunuyum ve iş bulmakta sıkıntı yaşamadım işi çok mu beğeniyorum hayır ancak ilk girdiğim zamana göre şuan eskiye nazaran daha çok memnunum. Direk beğenmiyor kabul etmiyoruz iş imkanı olsa da. Bir şeyleri değiştirmek kendimize uydurmak biraz da bizim elimizde.
    Muhammet amacım burada siyasi bir polemik yaratmak değil. İnsanları anlamıyorum sadece .Bu mesele takım meselesi değil yense de yenilse de onunla beraber yürüyelim. Benzin 6 türk lirası . Ötv kdvler ortada . Gereksiz ve düzenlenmesi yanlış yapılmış bir çok üniversite. Alevile yapılan haksızlık. kutuplaştırma. Emniyet teşkilatında kutuplaşma vesaire. Gençlerin gelecek kaygısı . Etnik kimlik politikası , Bu gün makedonya dünyada ki gelir düzeyi en düşük ülkelerden fakat oradaki araba 500 euro burda aynı araba 30 bin tl den başlıyor. Gereksiz külhan beyi havaları. Dış politikanın yanlışlığı. İsraile televizyonda denilmedik kalmıyor. Araştır bunu istersen israil askerleri türkiyeden pilotluk eğitimi alıyor. Hep hava gazı anlayacağın. 16 yıldır düzeltilmeyen fakat her seçimde düzeleceği söylenen boş vaadler. Yahu akrabalarını zengin yaptılar açıklama şu oldu . Dinimiz akrabaya yardımı emrediyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi sence . ben Partizan bir insan değilim sadece vatandaşım.

General Lord
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    310
    Beğenme 
    2429
    Beğenilme 
    3058

Alıntı The_Green Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muhammet amacım burada siyasi bir polemik yaratmak değil. İnsanları anlamıyorum sadece .Bu mesele takım meselesi değil yense de yenilse de onunla beraber yürüyelim. Benzin 6 türk lirası . Ötv kdvler ortada . Gereksiz ve düzenlenmesi yanlış yapılmış bir çok üniversite. Alevile yapılan haksızlık. kutuplaştırma. Emniyet teşkilatında kutuplaşma vesaire. Gençlerin gelecek kaygısı . Etnik kimlik politikası , Bu gün makedonya dünyada ki gelir düzeyi en düşük ülkelerden fakat oradaki araba 500 euro burda aynı araba 30 bin tl den başlıyor. Gereksiz külhan beyi havaları. Dış politikanın yanlışlığı. İsraile televizyonda denilmedik kalmıyor. Araştır bunu istersen israil askerleri türkiyeden pilotluk eğitimi alıyor. Hep hava gazı anlayacağın. 16 yıldır düzeltilmeyen fakat her seçimde düzeleceği söylenen boş vaadler. Yahu akrabalarını zengin yaptılar açıklama şu oldu . Dinimiz akrabaya yardımı emrediyor. Böyle bir saçmalık olabilir mi sence . ben Partizan bir insan değilim sadece vatandaşım.
    Sorduğum soruya karşılık cevabı değil de farklı cevap gelince anlamlandıramadım. Dediğin gibi bende aynı şekilde ne siyasi tarafım ne de partizanlığım yok. Maalesef ki insanlar öyle kutuplaşmış ki yazdıklarımızdan en ufak yerler cımbızla alınıp x partisinin üyesi ilan edilebiliyoruz Başta eğitim olmak üzere saydıkların ülkemizde bilinen gözle görülen sorular ancak konuda bahsi geçen soru bu olmadığından bu konulara girmedim.
    Kimse vazgeçilemez değil siyasiler ve partiler afedersin aynı b*kun laciverti bir diğerinin. Benim görüşüm de ya bu kafa ya bu hükümet değişmeli.
    Konu 1X1Y tarafından (12.Haziran.2018 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.
    LaVeyan bunu beğendi.
    ReaLaMity
    1X1Y

Senior General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    102
    Beğenme 
    103
    Beğenilme 
    189

Hakkımızda hayırlısı olsun.

General Lord
    Medicine Doctor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    226
    Beğenme 
    311
    Beğenilme 
    608

Alıntı Security Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BUYRUN SİZE EKONOMİ..
    HEP 50 TL LİK YAKIT ALANLARA GELSİN...
    Boşuna yok asgari ücretle yok alınabilen litre benzi, ekmek vs. ile karşılaştırmayın. Zaten asgari ücret belirlenirken bunlar hesaplanarak belirleniyor. Asgari ücreti asıl temel ihtiyaçların dışında düşüneceksiniz. Asgari ücret zaten temel ihtiyaçların altında olsa bu hükümet cahil kısım tarafından bile seçilmezdi. Asgari ücreti kıyaslarken başka ülkelerde elalem asgari ücretle neler yapabiliyor biz neler yapabiliyoruz. En basitinden bizimle alakalı olarak bilgisayar(Daha temel söylersem bizim çok geride olduğumuz TEKNOLOJİ) 3000-4000 Tl'ye aldığımız makineyi elalem aldığı asgari ücretin 5'de 4'de 1 oranı ile alabiliyor. Lütfen araştırın okuyun. İktidara muhalefet olurken bile okuyup araştırın. Bu örnek olsun.Başınızdaki iktidar veya muhalefet cahil diye sizde cahil olmak zorunda değilsiniz. Bu ülkenin geleceğini belirleyecek kişiler olarak cahil kalmayalım kaldırmayalım.
    The_Green ve 1X1Y bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Senior General
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    102
    Beğenme 
    103
    Beğenilme 
    189

Diyanet bakanlığının hesapladıgı kişi başı fitre 19 tl . 4 kişilik bir aile düşünün . 4x19 : 76 türk lirası . 30 güne dağılatım 76x30: 2280 . net ödenen asgari ücret : 1604 tl. 2280 - 1604 : 676 tl fark var Ee kendileri ekonomist olursa olacağı bu .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş