General
    Egelim1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    cSilkroad
    Konular 
    36
    Beğenme 
    24
    Beğenilme 
    78

Standart İşten Haksız Yere Çıkartılıp Geri Çağırılmak ( Empati Yapmanızı İstiyorum )

Arkadaşlar AVM'lerin yemek katlarında bulunan kurumsal bir gıda firmasının şubesinde yaklaşık 2 yıl 8 ay orta düzey yönetici olarak çalıştım. Başımdaki grup müdürü ile anlaşamadığım için beni performans düşüklüğü adı altında bütün haklarımı ( kıdem tazminatı , ihbar tazminatı ) vererek çıkarttı.Akabinde işsizlik maaşı alıp , işe dönüş davası açtım şirkete.Beni çıkarttıktan hemen sonra yerime başka birisini aldılar fakat işi kıvıramadı ve onuda çıkarttılar. Yaklaşık 4 aydır benim pozisyonum boşta ve yerime kalifiye eleman bulamıyorlar. İş Mahkemesinde yapılan ilk duruşmama davalı firma girmedi. Doğrudan benim tarafıma dönüş yaptılar ve beni tekrar işe çağırıyorlar. Ben davayı kazanacağıma 100% eminim ve yaklaşık 12-13 milyar civarı bir tazminat alacağım. Yaptığım iş ağır ve herkesin yapabileceği bir iş değil bunun için yerime adam bulamıyorlar. Siz olsaydınız tazminatı alıp aynı pozisyonda işinize devam mı ederdiniz yoksa tazminatı alıp şartları daha iyi bir firmada mı çalışırdınız ?

General Lord
    Miracle- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    455
    Beğenme 
    159
    Beğenilme 
    973

Şimdi iki türlüde tazminatı alıyorsun. Bu konularda öncelikle olarak ilk kendini düşünmelisin. Seni bir kere işten atanın bir daha atmayacağını bilemeyeceğinden şartları daha iyi olan firmayı seçmeni öneririm @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Senior General
    __WaRSTaFF__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    116
    Beğenme 
    84
    Beğenilme 
    110

Selamın aleyküm öncelikle canım kardeşim sorun yaşadığın bir firmaya tekrar geri gitmek akla ve mantığa çok ama çok aykırı hadi girdin işimde iyiyim diyorsun tamam iyisin ama sana bunu yapan insanların yüzüne bakacaksın olanlardan sonra eğer samimiyet kuracağına inanıyorsan devam et bu günümüz şartlarında iş bulmak çok zor dediğim gibi aynı pozisyonda başka firmada iş bulabilirsen bence ona git derim olmuş bitmiş bir olaydan bahsediyorsun sana kalmış bişey benim görüşüm budur inşallah hakkında hayırlısı olsun
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

General Lord
    Sentinel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    110
    Beğenme 
    1053
    Beğenilme 
    852

soru biraz garip geldi bana daha iyi şartlarda çalışabileceğin bir firma varsa neden eski işine dönesin ki. varsa daha iyi şartlarda çalışabileceğin(girebileceğin) bir firma tabiki ona git. eğer yoksa, piyasada eski işine denk bir iş bulursan o işe girmeyi dene. o da yoksa boş kalmaktansa eski işine gir. naçizane fikrim bu şekilde
    HiddenPower*RoyalGuard

RoyalFamily

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş