Konu:Monopoly

Yeni Üye
    HighLifee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Call Of Duty
    Konular 
    1
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    0

Standart Monopoly

Öncelikle merhaba arkadaşlar konun yeri burası mı bilmiyorum ama bugün tozlu raflarda yerini alan eski 10 senelik monopoly oyununu oynamaya karar verdik. Oyunun içinde oyun kuralları kitapçığı olmadığı için internetten baya bir bilgi topladık. Ama bir konuda arkadaşlar ile uzlaşma sağlayamadık. Şimdi tartıştığımız konu otel nasıl dikilir. Tapu senedinin üzerinde Örneğin;
    Otellerin maliyeti = 100M artı 4 evin maliyeti yazıyor. Evlerin maliyeti de her biri 100M olduğuna göre bu durumda toplam 500M ile otel dikebiliyor muyum? Asıl kafamızı karıştıran da şimdi o arsada önceden benim 4 tane evim var zaten parasını verip almışım şimdi altta yazan yazıya göre tekrar 4 evin maliyeti artı 100M de otel parası mı vereceğim yani bu durumda 900M vermiş oluyorum bir otel için, yoksa sadece otel parası 100M verip Orda ki 4 evin yerine otel mi dikebiliyorum. Bunun yüzünden oyunu yarıda bıraktık tartışma çıktı bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim

General
    Kalashnikov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    20
    Beğenme 
    43
    Beğenilme 
    23

Otel dikebilmek için aynı renkteki tüm arsalar ve her arsada 4 ev olması gerekir. Otel için 4ev+100M yazmasının sebebi otel dikebilmek için 4 evi bankaya teslim etmek gerektiğinden. Bu durumda her bir arsa için toplam maliyeti 500M olur.
    Konu Kalashnikov tarafından (09.Ağustos.2018 Saat 08:10 ) değiştirilmiştir.
    Rosetta

Kagney

Captain
    Nami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    21
    Beğenme 
    24
    Beğenilme 
    21

monopoly emperyalizmin bir oyunudur. ev arsa alamıyorsunuz bari oyununu oynayın mq fakirleri demektir.
    hedef 2025 görüşecez senle ey monopolyo

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş