Beğeni Ağacı2Beğeniler

Konu:Dolar ve Euro'daki Dalgalanma

Bölüm Moderatörü
    Security - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    254
    Beğenme 
    693
    Beğenilme 
    493

Standart Dolar ve Euro'daki Dalgalanma

Bilindiği üzere ülkmizdeki ekonomik krizin sözde ismi dolar ve eurodaki düzensiz iniş çıkışlardır. Sizce bu dalgalanma daha ne kadar sürecektir?
    Bu konuda fikri olanlar buyrun yoruma.
    ___JiYaN___
    Bu1Sevda
    DaLToNs

General Lord
    TheMorgoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    872
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    1805

Hükümetimizin yanlış ekonomik hamleleri yüzünden üretim yok ihracat denen şey bizim memlekette yok bizde hep ithalat var Birşeyler üretip yurt dışına satmadığımız için ülkeye döviz (euro-dolar) girmiyor böylede olunca euro-doların fiyatı yükseliyor ve ülkede hayat pahalılığı geçim sıkıntısı ekonomik kriz başlıyor. kimse bana yok dış güçler yok amerika lobisi diye masal anlatmasın ben 28 yaşındayım kendimi bildm bileli amerika Rusya'ya Çin'e japonya'ya ambargo vs uygular ama bu ülkelerin ekonomisine hiç birşey olmuyor çünkü adamlar sürekli üretiyor ülkeye döviz girmesini sağlıyorlar. Bizim ülkede üretim yok devletin ekonomik çözümden anladığı tek şey faizleri ve vergileri düşürmek ama bizim devletimizde üretim olmadıgı için vergi ile ayakta duran biz devletiz bu sefer vergiyi az alsa hesap tutmayacak ???? bu kriz noktasına 2 günde gelmedik 2 günde de düzelmez bu yıllarca yapılan yanlış hataların sonucudur inşallah en kısa zamanda hatalardan vazgeçilir ve refah'a kavuşuruz
    FeaR_DreaM
    Romeo1447
    V4N_HELLSiNG
    _Arsonist_

Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir Since 2011

General Lord
    LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    343
    Beğenme 
    950
    Beğenilme 
    976

Sen buna dalgalanma mı diyorsun yiğidim bu bildiğin tsunami.
    DragonSlayer bunu beğendi.

UZMAN YARDIMCISI

Bölüm Moderatörü
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    254
    Beğenme 
    693
    Beğenilme 
    493

Alıntı V4N_HELLSiNG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hükümetimizin yanlış ekonomik hamleleri yüzünden üretim yok ihracat denen şey bizim memlekette yok bizde hep ithalat var Birşeyler üretip yurt dışına satmadığımız için ülkeye döviz (euro-dolar) girmiyor böylede olunca euro-doların fiyatı yükseliyor ve ülkede hayat pahalılığı geçim sıkıntısı ekonomik kriz başlıyor. kimse bana yok dış güçler yok amerika lobisi diye masal anlatmasın ben 28 yaşındayım kendimi bildm bileli amerika Rusya'ya Çin'e japonya'ya ambargo vs uygular ama bu ülkelerin ekonomisine hiç birşey olmuyor çünkü adamlar sürekli üretiyor ülkeye döviz girmesini sağlıyorlar. Bizim ülkede üretim yok devletin ekonomik çözümden anladığı tek şey faizleri ve vergileri düşürmek ama bizim devletimizde üretim olmadıgı için vergi ile ayakta duran biz devletiz bu sefer vergiyi az alsa hesap tutmayacak ???? bu kriz noktasına 2 günde gelmedik 2 günde de düzelmez bu yıllarca yapılan yanlış hataların sonucudur inşallah en kısa zamanda hatalardan vazgeçilir ve refah'a kavuşuruz
    İnşallah tek dileğimiz biran önce düzelmesi.
    Vergi konusuna hiç girmeyelim zaten 3 veriyorlarsa 5 alıyorlar bizden.
    ___JiYaN___
    Bu1Sevda
    DaLToNs

Bölüm Moderatörü
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    254
    Beğenme 
    693
    Beğenilme 
    493

Alıntı LittleMiddle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen buna dalgalanma mı diyorsun yiğidim bu bildiğin tsunami.
    Adı her ne ise biran önce düzelmesi dileğiyle yoksa sonu olmayan bir çukurda kaybolup gideceğiz gibi.
    ___JiYaN___
    Bu1Sevda
    DaLToNs

General Lord
    LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    343
    Beğenme 
    950
    Beğenilme 
    976

Alıntı Security Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adı her ne ise biran önce düzelmesi dileğiyle yoksa sonu olmayan bir çukurda kaybolup gideceğiz gibi.
    Yok dostum bu kadar karamsar olma .Türk ekonomisi sadece dolar ile sonu olmayan çukurda kaybolup gidecek kadar köksüz bir ekonomi değil.Dünya üzerinde bu tür manipülasyonlara maruz kalıp da zaten ayakta duran pek bir ülke de yok.Ama herkes hemfikir bu şekilde döviz ve altın kurundaki dalgalanmalar devam ettikçe ekonomi iyi yönde seyir etmeyecektir.Şuan bankalardaki TL mevduat hesaplarında büyük bir düşüş var.Döviz mevduat hesaplarında da yükseliş .Bu trend en son stopaj düzenlemesi sayesinde tam tersiydi ama o dönem bitti millet artık tekrar döviz depolamaya başladı bankalarda.Yani benim şahsen gördüklerimi anlatma şansım olsaydı sana ne insanlar var der utanırdın milletimizin içindeki bazı bağnaz tiplerden.Ama işte yapamıyorum

UZMAN YARDIMCISI

Bölüm Moderatörü
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    254
    Beğenme 
    693
    Beğenilme 
    493

Alıntı LittleMiddle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok dostum bu kadar karamsar olma .Türk ekonomisi sadece dolar ile sonu olmayan çukurda kaybolup gidecek kadar köksüz bir ekonomi değil.Dünya üzerinde bu tür manipülasyonlara maruz kalıp da zaten ayakta duran pek bir ülke de yok.Ama herkes hemfikir bu şekilde döviz ve altın kurundaki dalgalanmalar devam ettikçe ekonomi iyi yönde seyir etmeyecektir.Şuan bankalardaki TL mevduat hesaplarında büyük bir düşüş var.Döviz mevduat hesaplarında da yükseliş .Bu trend en son stopaj düzenlemesi sayesinde tam tersiydi ama o dönem bitti millet artık tekrar döviz depolamaya başladı bankalarda.Yani benim şahsen gördüklerimi anlatma şansım olsaydı sana ne insanlar var der utanırdın milletimizin içindeki bazı bağnaz tiplerden.Ama işte yapamıyorum
    Doğrudur.
    ___JiYaN___
    Bu1Sevda
    DaLToNs

Senior General
    Kenakort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    46
    Beğenme 
    112
    Beğenilme 
    95

üretim olmadığı sürece düşmesi imkansız.

hükümette bu yönlü bir politika izlemediği için malesef geleceğimiz karanlık

General Lord
    ULEMAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    1155
    Beğenme 
    969
    Beğenilme 
    1968

Üretimi yok et ekonomi çok iyi de yersen canım yersen tarım hayvancilik bu ülkenin şah damarı idi sen bunları yok edersen yok olmaya mahkumsun demektir.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

على لعنة الله على إسرائيل

أعداء الإسلام الدامي

General
    MelezPrens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    10
    Beğenme 
    43
    Beğenilme 
    59

Arkadaşlar ulema özellikle sizin üretimden kastınız neden böyle fakirce ben onu anlamadım üretim demek ekip biçmek degildir . Bari eleştiriyorsunuz elle tutulur bişeyler atın ortaya like atalım. Tek örnek vericem beyninize oksijen sokun anlayın. 1 inek 1 2 senede 10 bin tl yapar degerli hayvancılık diyen dostlarım bunda hem fikiriz degil mi bir günde yapılan iphone de 15 bin tl yapıyor bunuda bilin istedim sizin için hedef uyanmak olmak mesele uyanmak degil dostlarım mesele yarışa katılıp koşabilmekte. Hayvancılık iy dir ama bize istedigimizi veremez çiftçilikte öyle yeni dünya düzenine teknolojik buluşlara ihtiyacımız var. İy forumlar dilerim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş