RedZombie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    RedZombie isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    148
    Beğenme 
    143
    Beğenilme 
    454

Standart TürkTelekom...

Yaklaşık 1 saattir yapılandırma denilen bir çalışma varmış ve buna bağlı ev internetimde felaket bir yavaşlık söz konusu. Fakat telefon internetimde bir problem yok, üst dairede oturan kuzenimin internetinde de bir problem yok benim internetimde problem var anlayamadım arkadaşlar. Bu durumda olan var mı? Hani müşteri hizmetlerini aradım onlarda kontrol edemiyor neden diye sordum sistem yok diyor yapılandırma var diyor sizin internetinizdeki problemi göremem diyor 2. aramamda ise hizmet aldığım internet bilgilerini girdiğimde böyle bir kullanıcı bulunamadı diyor kapatıyor telesekreter.. Ama farklı bir işlemde örneğin tivibu üyeliği vs müşteri danışmanı telefonu açabiliyor. Çok saçma geldi çünkü onların sisteminin olmaması beni etkiliyorsa herkesi etkilemesi lazım... Üst kattaki kuzenimi etkilemiyor doğrudan beni etkiliyorsa problem yok mudur? Oyun için vs değil yarına hazırlamam yetiştirmem gereken bir sunumum var ve kaynağım internet. Benim gibi bu problemi yaşayan var mıdır ?
    RoyalFamily

TheMorgoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    TheMorgoth isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    867
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    1795

senin evinin bağlı olduğu port ile kuzeninin bağlı olduğu part farklıdır yani kuzeninde internet güzel iken sende kötü olması normaldir diyeceksin ki yapılandırma çalışması var onu neden etkilemiyor ? onun cevabıda şöyle yapılandırma çalışması dediğim şey belirli mahallelerdeki veya yapılması istenen sokak cadde mevki deki sisteme bağlı kullanıcıların sistemlerine bir nevi format atılıyormuş gibi düşün bunlar bölgesel olarak değilde belirli bir kısımda ki belirli şahıs(kullanıcıların) internetlerine yöneliktir.Müşteri hizmetleri söylediği gibi senin sistemini göremez buna yetkili tek şey türk telekom il ve ilçe müdürlüğündeki santral görevlileri müşteri hizmetlerindeki arkadaşlar sadece senin modemini güncelleyebilir,Arıza kaydı bırakabilir,ve bulundugun mahalledeki alt yapıda ne kadar hızda internet geçtiğini ve senin bunun ne kadarına ulaşabildiğini söyleyebilir.

Gelelim sana faydası olacak kısıma Benden sana tavsiye müşteri hizmetlerini arayıp arıza kaydı bırakmak istediğini ve sebep olarak internetimin aşırı şekilde yavaş olduğunu söyle gerisini ilçe veya il müdürlüklerindeki santral görevlileri halleder

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    148
    Beğenme 
    143
    Beğenilme 
    454

An itibariyle geçmiş bulunmaktadır.. ben kendimi ifade etmekten yoruldum "sadece demek istediğim" derken buluyorum kendimi uzatmayacağım.
    RoyalFamily

DragonSlayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    DragonSlayer isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    108
    Beğenme 
    768
    Beğenilme 
    550

Benim görüşüm, Türk telekom büyük bir çöküş arefesinde. Ben ve çevremde bir çok kişi sözleşme bitimiyle birlikte soluğu diğer servis sağlayıcılar da aldık. 8 ay geçti halen arayıp şu kampanyamız bu kampanyamız diye tavlamaya çalışıyorlar. Hatta Bu kampanyayı kazandınız diye de aradılar. SuperOnline'a geçtiğimden beri şükür başım ağrımadı.
    SERVER: bSilkroad
    GUILD: Everest
    CHARNAMES: Dra9on, Arven
    BUILDS: Warrior/Cleric - Wizard/Cleric

Durum 
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    867
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    1795

Alıntı DragonSlayer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim görüşüm, Türk telekom büyük bir çöküş arefesinde. Ben ve çevremde bir çok kişi sözleşme bitimiyle birlikte soluğu diğer servis sağlayıcılar da aldık. 8 ay geçti halen arayıp şu kampanyamız bu kampanyamız diye tavlamaya çalışıyorlar. Hatta Bu kampanyayı kazandınız diye de aradılar. SuperOnline'a geçtiğimden beri şükür başım ağrımadı.
    o zaman kötü bir haberim var bu ülkede kablonet-superonline vb gibi firmalar Türk telekom alt yapısını kullanırlar ve türk telekoma kiralama bedeli öderler ve geçen 2 ay önce türk telekom servis sağlayacılarına zam yaptı artık hiç bir firma zarar etmeyi göze almazsa türk telekomdan daha ucuza internet veremeyecek buda rekabeti bitiriyor sonumuz hayır olsun bakalım 3-4 ay sonra ne olucak ve haklısın telekomda büyük bir buhran var yatırımlar hep durdu personel sadece arızalar ile ilgileniyor

YARGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    YARGI isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Metin 2
    Konular 
    10
    Beğenme 
    39
    Beğenilme 
    12

Ya birak turktelekomun aq akn kalktiydi simdi geri geliyomuş paket alinacakmis galiba ayni telefonda olduğu gibi

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    108
    Beğenme 
    768
    Beğenilme 
    550

Alıntı TheMorgoth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman kötü bir haberim var bu ülkede kablonet-superonline vb gibi firmalar Türk telekom alt yapısını kullanırlar ve türk telekoma kiralama bedeli öderler ve geçen 2 ay önce türk telekom servis sağlayacılarına zam yaptı artık hiç bir firma zarar etmeyi göze almazsa türk telekomdan daha ucuza internet veremeyecek buda rekabeti bitiriyor sonumuz hayır olsun bakalım 3-4 ay sonra ne olucak ve haklısın telekomda büyük bir buhran var yatırımlar hep durdu personel sadece arızalar ile ilgileniyor
    O kadar emin olmamak gerek. SuperOnline'a geçen herkesin kendi fiber hattı çekiliyor. Binada 12 slot var sonuncusunu ben kaptım.Türk Telekomla alakası yok yani. Türk Telekom'un hattı da var kutusu hemen bina girişinde. Turlcell SuperOnline fiber kutusu da binamızın diğer tarafında. Aynı altyapıda olsalardı aynı kablo üzerinden alınırdı. O bahsettiğiniz eskidendi. Türk telekomun altyapısı kullanılıyordu eskiden. Şimdi internet kullanmanın tabiri caiz-se 1001 yolu mevcut.
    Konu DragonSlayer tarafından (21.Şubat.2019 Saat 12:26 ) değiştirilmiştir.

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    148
    Beğenme 
    143
    Beğenilme 
    454

Konu başlığını türk telekom olarak açtım ama bende superonline kullanıyor olmam gerek.. Buda ayrı bir vahim.
    RoyalFamily

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    108
    Beğenme 
    768
    Beğenilme 
    550

Alıntı RedZombie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu başlığını türk telekom olarak açtım ama bende superonline kullanıyor olmam gerek.. Buda ayrı bir vahim.
    Türk Telekom'un rezilliğini herhalde bir 10 yılı aşkın süredir çekiyordum. Tavsiyem değiştirmen olur. Yaptıkları tek şey " Modeminizin kablolarını kontrol edin, Wi-Fi'den daha yavaş bağlantı alırsınız, bilgisayarınızda bir sorun olabilir" Netiniz yavaş dediğimizde sorun ağ bağlantınızdan kaynaklı. Türk telekom müşteri hizmetlerinin manipülasyondan başka bir hizmeti yok.

Durum 
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    867
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    1795

Alıntı DragonSlayer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O kadar emin olmamak gerek. SuperOnline'a geçen herkesin kendi fiber hattı çekiliyor. Binada 12 slot var sonuncusunu ben kaptım.Türk Telekomla alakası yok yani. Türk Telekom'un hattı da var kutusu hemen bina girişinde. Turlcell SuperOnline fiber kutusu da binamızın diğer tarafında. Aynı altyapıda olsalardı aynı kablo üzerinden alınırdı. O bahsettiğiniz eskidendi. Türk telekomun altyapısı kullanılıyordu eskiden. Şimdi internet kullanmanın tabiri caiz-se 1001 yolu mevcut.
    hocam ben Türk telekom personeliyim ATS arıza ekibinden görevli elektronik teknikeriyim işin içinde olan biri olarak şöyle söyliyeyim düşündüğünüz gibi birşey değil superonline her yıl Türk telekoma alt yapısını kullandıgı için servis sağlayıcı kiralama bedeli ödüyor o ayrı kutu kullanılmasının sebebi arıza durumunda bulundugunuz mevkideki türk telekomun alt yapısını kullanmakta olan farklı kullanıcıların ne kadar ne kullandıgını ve arıza ihtimalinde daha çabuk müdahale etmek için farklı kutu kullanıyorlar bina girişlerinde Şuan Türkiye'de Türk Telekom'dan başka alt yapısı olan bir firma yok adını bildiğiniz duydugunuz bütün firmalar Türk telekomun alt yapısını kullanıp kiralama bedeli öderler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş