Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı30Beğeniler

Konu:Atatürk'ü Samsun'a Vahdettin mi Gönderdi ?

General Lord
    Shadowhunters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    408
    Beğenme 
    37
    Beğenilme 
    685

Standart Atatürk'ü Samsun'a Vahdettin mi Gönderdi ?

Bu konuyu yazın tesisatçı bir abim anlatmışdı ve pek inanmamıştım ama yanlış bildiğini Oğuzhan uğur anlatınca anladım. Kaynağını nerden alıyor bilmiyorum babasıda askeriyeden belki ondan biliyor.. Bu adamın tarih bilgisine ve anlatış tarzına hayranım. İzlemenizi tavsiye ederim.

Stajyer Doktor

General Lord
    TheMorgoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    871
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    1803

Samsuna 9.Ordu müfettişi olarak gönderildiği doğrudur ama gönderiliş sebebinin işgalci devletlere karşı ayaklanan halkı bastırmak olduğunu unutmamak gerek. Atatürk'ün ise Kurtuluş savaşını başlatabilmek için Anadoluya Samsuna Gidebileceği tek şansı buydu
    prensmyshkin bunu beğendi.
    FeaR_DreaM
    Romeo1447
    V4N_HELLSiNG
    _Arsonist_

Efsaneler Ölmez Sadece Şekil Değiştirir Since 2011

Chief General
    selo1232 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    116
    Beğenme 
    512
    Beğenilme 
    102

Bazıları var ülkesindeki petrolü emperyalizmden söküp millileştirir. bide bazıları var milli fabrikaları özelleştirir.

General Lord
    Cengo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    229
    Beğenme 
    4398
    Beğenilme 
    3070

Atatürk'ün kurduğu TTK'nın 2014 yılında yayınladığı o belgesel.
    Ragnarok bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Genel Moderatör
    Ragnarok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    349
    Beğenme 
    668
    Beğenilme 
    1505

Videoyu izlemedim ama sırf babası asker diye birine inanıyorsanız siz de yanılanlar arasındasınızdır. Türk Tarih Kurumunun yayınladığı belgesel de toplumla dalga geçiyor resmen. Atamın Samsuna gönderilme sebebi karışıklıkları ve isyanları engellemek adına , yani bir nevi ülkeyi teslim ederken olay çıkarmayalım tarzı. Altın kemer verip yürü koçum savaş başlat diye gönderilmedi yani. Vahdettine bir türlü sempati duyamadım zaten...
    Forties bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Soru , istek , şikayet , önerilerinizi Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bildirebilirsiniz.

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    408
    Beğenme 
    37
    Beğenilme 
    685

Alıntı Cengo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Atatürk'ün kurduğu TTK'nın 2014 yılında yayınladığı o belgesel.
    Atatürk kurabilir ama şuan kurumdaki kişiler gerçek mi söyler yalan mı olduğu hakkında kesin bir kanıt var mı?
    Stajyer Doktor

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    408
    Beğenme 
    37
    Beğenilme 
    685

Yukardaki videodan bir sürü alıntı yapıcaktım ama uğraşamıcam. Önce videoyu adam akıllı izleyinde ondan sonra muhalefet olun. Adam sadece yanlış algıları mantıklı bilgilerle çürütüyorki atalarımızdan kimseyi küçük düşürmüyor.
    Stajyer Doktor

General Lord
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    408
    Beğenme 
    37
    Beğenilme 
    685

Alıntı Ragnarok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Videoyu izlemedim ama sırf babası asker diye birine inanıyorsanız siz de yanılanlar arasındasınızdır. Türk Tarih Kurumunun yayınladığı belgesel de toplumla dalga geçiyor resmen. Atamın Samsuna gönderilme sebebi karışıklıkları ve isyanları engellemek adına , yani bir nevi ülkeyi teslim ederken olay çıkarmayalım tarzı. Altın kemer verip yürü koçum savaş başlat diye gönderilmedi yani. Vahdettine bir türlü sempati duyamadım zaten...
    Sen bence yazdıklarımı tekrardan oku kafandan uydurduğun çok belli.
    Stajyer Doktor

General
    MelezPrens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    7
    Beğenme 
    29
    Beğenilme 
    53

Arkadaşlar ben şeyi merak ediyorum neden atatürk ü koruma kanunu var tarihi bir şahsiyet yasa ile neden korunuyor her lider eleştiriye tam anlamı ile açık olmamalı mı şahsen burdan arkadaşlar ile ideolojilerimiz uyuşmaz ama bu vatanın evladı olarak ben atatürk de demem zira benim atam degildir sevmiyorum da kimlikde ne ise odur benim için mustafa kamal bu ülkenin kurucu lideri oldugunu da lütfen söylemeyin gülünç oluyorsunuz mustafa kamal ın yaptıgı devlet kurmak degil var olan devletin rejimini degiştirmektir buna iy yaptı kötü yaptı diyenler var ben kendi ülkemde atalarımın mezar taşlarını yazıtlarını okumuyamıyorsam atalarımın dilini kullanmıyorsam bana bunu yapanı ata olarak görmem sözlerim bir kemalist için saldırı oku gibi durabilir ama objektif bakan her vatansever tarih bilen herkes bana hak verir bunu da eklemek isterim kemalist birinde mantık ve ben atatürkçüyüm ve müslümanım diyorsa biri yalan söylüyordur aziz nesin gibi delikanlı bir ateist in dedigi gibi hem atatürkçü hem müslüman olunmaz adam hilafeti yıktı şeriat ı yıktı (şeriat yani yüce Allah ın kanunu) sen bir kul olarak islam devleti olan bir ülkeyi cumhuriyet adı altında sarıklara eşarplara karşı şapka kanunu çıkardın bu vasıtayla ne mahkemelerde ne kelleler gitti tamam iy bir komutan olabilirsin rütbene ve bu ülkenin cumhur başkanı olmana saygı duyuyorum. Ama dinime verdigin zararların haddi hesabı yokken ben böyle birini atam olarak görmem. Lütfen akla izaha uygun eleştiri yapın youtube de ki kemalistler gibi ana yı avra dı diyip diyip durmayın bunlar tarihi gerçektir biz balıklardan geldik diyen mustafa kamaldır. Sözlerim koyu kemalist birinden başka hiç bir ülke evladını rahatsız etmez o kemalist lerde önce islam demedikleri için manivaattan degilde dünyevi bakarlar olaya ben maneviyata önem veririm sizin neye verdiginiz umrumda da degil fikrimi görüşümü beyan ettim herkes in görüşüne saygı duymanız dilegi ile kolay gelsin.

Genel Moderatör
    Ragnarok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    League Of Legends
    Konular 
    349
    Beğenme 
    668
    Beğenilme 
    1505

Alıntı MelezPrens Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben şeyi merak ediyorum neden atatürk ü koruma kanunu var tarihi bir şahsiyet yasa ile neden korunuyor her lider eleştiriye tam anlamı ile açık olmamalı mı şahsen burdan arkadaşlar ile ideolojilerimiz uyuşmaz ama bu vatanın evladı olarak ben atatürk de demem zira benim atam degildir sevmiyorum da kimlikde ne ise odur benim için mustafa kamal bu ülkenin kurucu lideri oldugunu da lütfen söylemeyin gülünç oluyorsunuz mustafa kamal ın yaptıgı devlet kurmak degil var olan devletin rejimini degiştirmektir buna iy yaptı kötü yaptı diyenler var ben kendi ülkemde atalarımın mezar taşlarını yazıtlarını okumuyamıyorsam atalarımın dilini kullanmıyorsam bana bunu yapanı ata olarak görmem sözlerim bir kemalist için saldırı oku gibi durabilir ama objektif bakan her vatansever tarih bilen herkes bana hak verir bunu da eklemek isterim kemalist birinde mantık ve ben atatürkçüyüm ve müslümanım diyorsa biri yalan söylüyordur aziz nesin gibi delikanlı bir ateist in dedigi gibi hem atatürkçü hem müslüman olunmaz adam hilafeti yıktı şeriat ı yıktı (şeriat yani yüce Allah ın kanunu) sen bir kul olarak islam devleti olan bir ülkeyi cumhuriyet adı altında sarıklara eşarplara karşı şapka kanunu çıkardın bu vasıtayla ne mahkemelerde ne kelleler gitti tamam iy bir komutan olabilirsin rütbene ve bu ülkenin cumhur başkanı olmana saygı duyuyorum. Ama dinime verdigin zararların haddi hesabı yokken ben böyle birini atam olarak görmem. Lütfen akla izaha uygun eleştiri yapın youtube de ki kemalistler gibi ana yı avra dı diyip diyip durmayın bunlar tarihi gerçektir biz balıklardan geldik diyen mustafa kamaldır. Sözlerim koyu kemalist birinden başka hiç bir ülke evladını rahatsız etmez o kemalist lerde önce islam demedikleri için manivaattan degilde dünyevi bakarlar olaya ben maneviyata önem veririm sizin neye verdiginiz umrumda da degil fikrimi görüşümü beyan ettim herkes in görüşüne saygı duymanız dilegi ile kolay gelsin.
    Harf devrimi dünyaya , bilime ve ticarete ayak uydurmak için getirildi ve biz arap değiliz arap alfabesine bağlı kalmak zorunda değiliz. Bundan yüzyıllar önce de Göktürkçe kullanılırken arap alfabesine geçince o zaman da atalarının mezar taşını düşünür müydü insanlar acaba..( günümüzde de yabancı ölçü birimlerini kullanıyoruz kimsenin gıkı çıkmıyor , latin alfabesine gelince sesler yükseliyor , çözemedim). Şapka devrimi ise mesleklerin ve erbaplarının farklı fesleri sınıfsal ayrım yaratmasın diye getirildi. Herkesin dilinde atamın mezar taşını okuyamadım safsatası, her yerde Osmanlıca kursu var , Kuran kursu var. Madem ki din üzerinden konuşuyoruz , gidilir bir Kuran kursuna , arapça öğrenilir. Osmanlıca dediğiniz de arap alfabesiyle yazılan Türkçe'dir. Veya uğraşılmaz direkt Osmanlıca kursuna gidilir , okullarda bile seçmeli ders oldu, belediye kurslarında var. Evrim teorisi maymundan balıktan geldik deyip kapatabileceğiniz bir şey de değildir, sistemleştirilmeye yakın bir teoriden bahsediyorsunuz iki cümlede boş diyemezsiniz. Bir de Mustafa Kemal olacak . Koruma kanunu da tam yerinde bugün ülkede çıt olsa millet direkt Atatürk'e saldırıyor , iyi ki var. Ayrıca Atatürk'ü sever ve saygı duyarım ve müslümanım , hayırdır bu müslüman olamaz cümleleri falan? Allah'ın elçisi misiniz? Lütfen kitap olmasa bile sağlam kaynaklardan 3 5 paragraf bir şeyler okuyun hocam.
    Cengo, selo1232, LaVeyan ve 5 kişi bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Soru , istek , şikayet , önerilerinizi Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bildirebilirsiniz.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş