Dikkat Edilmesi Gerekenler

Silkroad Private Server

JollyGame ForumForum Anasayfa English Support Facebook Twitter Youtube TeamSpeak
Go Back   JollyGame JollyGame Oyunları [bSilkroad] 110 Cap Server bSilkroad Genel Bilgiler
Şifremi Unuttum?

bSilkroad Genel Bilgiler

bSilkroad serverımız ile ilgili genel bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Beğeni Ağacı44Beğeniler
  • 44 Post By Odin

Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13.05.2012, 23:07   #1
Genel Yönetici

Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Durum: Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Konular: 521
Silkroad Yetkilisi: [GM]Odin
Standart Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlaka Okuyun.
İleride problem yaşamamanız için mutlaka okumanız gereken maddeler içermektedir.

Bu konu oyuncuları bilgilendirme ve yol gösterme amaçlı açılmıştır. Oyun kuralları dışında yönetim ile ilgili eleştiri aldığımız bazı konulara açıklık getirmek istedik.

Aşağıdaki maddeler zamanla çeşitli olayların yaşanmasıyla artacak ve güncellenecektir. Aklıma geldikçe sizi bu başlık altında bilgilendirmeye devam edicem.

* Oyunu amacı doğrultusunda oynayan tüm oyunculara farklı muamele edilir. Oyunda karşılaşılan sorunları daha hızlı çözülür ve maksimum önem gösterilir. İnsiyatif çerçevesinde verilen cezaları daha hafifdir. İyi niyetleri tüm kararlarda göz önünde bulundurulur.

Oyun kurallarının açıklarından yararlanma peşinde olan, etik ve ahlaki kuralları hiçe sayan oyunculara da tam tersi yönde muamele edilir. Öncelikleri yoktur, sorunları ile diğer oyuncuların sorunlarından sonra ilgilenilir. İnsiyatif çerçevesinde verilen kararlarda olumsuz yönde etkilenirler.

Bu madde yazılacak olan tüm maddelerin bir özetidir. Akıl ve mantık doğrultusunda bu maddenin neleri kapsayabileceğini kendiniz bulabilirsiniz.

* CTF (Capture The Flag) event başladığında tüm oyuncular kendi takımları için savaşırlar amaç süre bittiğinde bayrağın kendi takımınıza ait bölmede kalmasını sağlamaktır. Amacın dışına çıkanlar; Diğer takımda arkadaşları olduğu için kendi takımına ihanet edip karşı takımın partysine girenler ve onlara yardım edenler yönetimce hoş karşılanmazlar. Eğer dostlarınız ile savaşmak istemiyorsanız event başlangıcında eventı terk edin.

* Pvp alanında bard buildinin verdiği avantajla diğer oyuncuları rahatsız etmek, sürekli kendisi ile ilgilenmeyen oyuncuları taciz etmek yönetim tarafından hoş karşılanmaz. İleriki dönemlerde mutlaka oyuncunun karşısına çıkacaktır.

* Genellikle oyuna yeni başlayan oyuncuları kandırıp kervan çekiverme yada yardım etme vaadiyle hunterlar tarafından kandırılıp Thieflere satılmaktadırlar. Bu davranış oyunun amacına uygun değildir. Oyun yönetimince hoş karşılanmaz.

* Pm ile küfür serbest diye sürekli pm den küfür edenler şikayet edildiklerinde ceza almazlar fakat yöneticilerin notları arasına girerler. Hoş karşılanması beklenemez.

* Union, guildlerin tek başlarına yapamayacakları bir çok şeyi birlikte yapma şansı tanır. Güçleriniz birleştirip bir kale alabilir, haberleşmeyi kolaylaştırabilir, yeni guildlerin olgunlaşmasında oldukça işe yarayabilir. Bunların dışında da faydaları vardır elbette. Fakat union guildler arası gezmek yan karakterler ile kale almak için değildir. Unionda bulunan guildler elbette yardımlaşmalı fakat bu yan karakterler ile olmamalıdır. 30 kişinin bulunduğu bir guild Hotan kalesini alırken, itemlerini yan karakterine aktarmak suretiyle aynı guild üyeleri farklı bir guild adıyla tüm kalaleri sahip olsun istemiyoruz. Unionda yer alan guildlere item, gold silah her türlü yardımı yapabilir, dilerseniz kendi itemlerinizi de verebilirsiniz fakat kendi yan karakteriniz ile tüm kalelere sahip olma fikrini kesinlikle beğenmiyoruz.

* Yönetim ile konuşmalarınız, seçtiğiniz kelimeler sizin hakkınızda ki düşüncelerimizde oldukça etkilidir. Yönetimin oyunculara serfetmediği hiç bir kelimeyi siz yönetime karşı kullanamazsınız. Bu davranışlar yerine göre ceza ile karşılık bulurken yerine göre sabredilen ama notu alınan davranışlardır.

* Oyun yönetimine tavır almak yada onlar ile herhangi bir konuda mücadele içerisine girmek size fayda sağlamaz. bSilkroad'da en üst kademe yönetim GM'lerdir. Onları yargılayacak yada değerlendirecek bir üst kademe yönetim yoktur. Bu sebeble GM'lerin söylediği sözler kural niteliğindedir. GM'lerin uyarılarını dikkate almamak ve tavrınızda ısrarcı olmanız cezanızı ağırlaştırabilir.

* Yönetim ile iletişim kurmak bSilkroad'da çok kolaydır. Sitemizin iletişim bölümünden bildirim gönderebilir, konu açabilir, özel konular için forumdan ve oyundan özel mesaj gönderebilirsiniz. Yönetim ile iletişim için kesinlikle Global Chat kullanılmamalıdır. Aynı şekilde genel chat penceresinden yazıldığında GM lerden yanıt almanız oldukça zordur. Genel ve Global Chat aşağılayıcı, hakaret içeren, küfür içeren, suçlama ve bug bilgisi içeren cümlelerden vs. oluşmadıkça ceza almazsınız fakat cevap almanız da çok olası değildir.

Yaşanan olaylar genelde şu şekilde gerçekleşir; Oyuncu genel yada Global Chat ile pm ister GM'ler yanıt vermez. Oyuncu yanıt alamadığı için kızar ve yanlış kelimeler kullanmaya başlar ardından ceza alır.

* Oyun yönetimi tarafından ceza aldığınız da hakkınızı savunabilirsiniz. Savunmanızı iyi düşünerek bir yada iki mesaj ile vermelisiniz. Israr etmeniz bizim fikrimizi kesinlikle değiştirmez. Sunulan kanıtlar ve kurulan doğru cümleler ile kendinizi savunun, kendinizi tekrar etmeniz, sürekli aynı mesajlar ile yanıt vermeniz savunma değil ısrardır.

* Kuralları çiğnemenin mazereti yoktur. Kural çiğnenmiş ise ceza muhakkak uygulanır.
Örnek; "Bana küfür etti bende ettim." Siz küfür etmeyin doğrudan ekran görüntüsü ile şikayette bulunun gereken mutlaka yapılacaktır. Hangi küfürlerin ceza gerektirdiğini kurallardan öğrenebilirsiniz. Pm ile edilen küfüre açıktan küfür ile cevap vermek en çok rastlanan olaylardandır.

Adil, dürüst ve amacı doğrultusunda bir oyun diliyoruz.

bSilkroad Yönetimi.
Fesuni, DolceGabbana, mehmet1 ve 41 kişi bunu beğendi.

Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil