JollyGame Genel Duyurusu / 25.07.2017

Silkroad Private ServerJollyGame ForumForum Anasayfa English Support Facebook Twitter Youtube TeamSpeak
Go Back   JollyGame JollyGame Genel Duyurular
Şifremi Unuttum?

Genel DuyurularJollyGame genel duyurularını bu forum altında yapmaktadır. Duyuruları mutlaka takip edin.


Beğeni Ağacı89Beğeniler

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25.07.2017, 14:42   #1
Genel Yönetici
 
Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: Odin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Mesajlar: 8.771
Konular: 514
Silkroad Yetkilisi: [GM]Odin
Lightbulb JollyGame Genel Duyurusu / 25.07.2017

Merhaba değerli oyuncularımız,


JollyGame Yönetimi'nin son zamanlarda forum ve oyunda aktivitelerinin azaldığının farkındayız. Bahane olarak sunamayacağımız özel nedenlerin dışında yapısal bazı değişimlerden kısa kısa bahsedelim. Öncelikle JollyGame ekibi ofis değişikliği ve bazı yenilikler nedeniyle son haftalarda online olma sürelerinde ciddi problemler yaşadı. Bunun farkında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bize yapılan eleştirilerin bir çoğunda haklı olduğunuz görüyoruz. Tabi haksız olunan nokta şu; biz kesinlikle işi bırakıp tatile çıkmış değiliz. Bir çok meslek grubuna göre tatil şansımız çok daha düşük. Yılda yaptığımız tatil 5 yada 7 günü geçmiyor. Onun dışında temel ihtiyaçlarımız hariç 7/24 işimizin başındayız. "Jolly Bilgi Teknolojileri Limited Şirket" olarak farklı iştiraklarda bulunsak da bizim temel işimiz "JollyGame"olduğunu her defasında vurguladık. Oyun sektöründe Silkroad ile başladık ve bu piyasa son bulana kadar bizde Silkroad'da yer alacağız. Bakımlar, güncellemeler, reworkler ve yeri geldiğinde yeni serverlar ile sizlerle olacağız.


JollyGame'in yaşadığı en temel problem maalesef çalışan azlığıdır. Sizde biliyorsunuz ki yaptığımız iş ile spesifik bir alanda faaliyet gösteriyoruz. Standart bir web tasarım ofisi olsak çok sayıda yazılımcı ve grafiker ile işimizi büyütebilir ve elemen problemi yaşamayız. Silkroad alanında özel bir tecrübe, bilgi, birikim, mesai saatlerinin çok tutarsız olması ve çoğu işte olmadığı kadar güven gerektirmektedir. Piyasada gördüğünüz diğer bir çok private server 5-10 kişilik ekipler ile çalışmaktadır. Tabi bizim asla tahammül edemeyeceğimiz ve düşünmesi bile korkutan güvenin sarılması noktasında sıkıntılarımız var. Laf olsun, ekip genişlesin, iş yürüsün mantığı ile gelişigüzel bir eleman işe aldığımızda malumunuz oyun öyle hassas bir nokta ki, Item yardımı, taraf tutmak gibi bazı görevi kötüye kullanma ihtimalleri bizi bu noktada frenleyen bir düşünce. Biliyorsunuz ki ekibi geniş hemen hemen bütün serverlar bu konuda problem yaşadı ve ciddi prestij kayıplarına uğradılar. Peki yapacak birşey yok böyle devam mı? Hayır. 5 yıldır gözümüze çarpan her yönetici aday adayını değerlendiriyoruz. Ciddi analizler yapıyoruz. Kadro genişlemesi birincil hedefimiz. Bir çok mağduriyeti sonlandıracak olay olduğunun farkındayız. Şu an için oyun içi yetkili kadrosu sadece [GM]Odin ve [GM]Asgard'dır.


Silkroad private serverların genel durumu ile ilgili de kısa bir not düşmek istiyorum. Siz oyuncular kadar bende bizzat piyasadaki tüm private serverları araştıran inceleyen ve okuyan biriyim. Maalesef yeni oyuncu kitleleri artık uzun ömürlü serverlara pek değer vermiyor. İsim vermeme gerek yok, son dönemde rakamları binlerce oyuncuya çıkan ama 1-2 ayda kapanan serverlar gördük. Bizi şaşırtan kısım ise bu serverlara para harcayan oyuncuların durumdan şikayetçi olmamaları. Emeklerim boşa gitti demek yerine "ben kalabalık serverda oynadığım yeni bir heyecandı, tadını aldım kapansa da önemli değil..." şeklinde yorumlar ve tepkiler görüyoruz. Private serverlarda kültür farklı bir alana doğru kayıyor. JollyGame olarak biz politikalarımızı gözden geçireceğiz. Hali hazırda oyuncu olan mevcut serverlarımızı geliştirip yenilikler kazandırmaya çalışacağız. Bundan şüpheniz olmasın. Politika güncellemesinden aç kapat server yapacağız gibi bir anlam çıkmasın.


Sunucularımız hakkında kısa analizlerimizi sizlerle paylaşmak istiyorum;

Abra: 100 cap çin serverımız oldukça yüksek bir rakam ile piyasa giriş yapmasına rağmen ciddi düşüş yaşadı. Bu olayı başındaki temel neden bir önceki satırımda bahsettiğim yeni kültür gelmekte. Bunun haricinde bizimde hatalarımız mutlaka olmuştur. Bir çoğunu kabul ediyoruz. Bundan sonrası için bir takım güncellemeler Abra'ya uygulanacak.

Bahamut: 110 cap çin-avrupa karışık olan ve ilk göz ağrımız bSilkroad ise yoluna devam etmekte. Güncel tutmak amacıyla bazı yenilikler Bahamut'a uygulanacak. Eski kültürde devam eden ve bu kadar oyuncu sayısına sahip ender serverlardan biridir.

Centaur: 80 Cap sadece çin server olan cSilkraod ise kısıtlı senaryo ve özellik ile orjinali çok bozulmadan yıllarca sizlere hizmet verdi. Serverın yaşlanması kaçınılmaz bir son. En basit örnek Joymax (iSRO) dahi bir kaç yılda cap yükseltti. Aynı capta sunucunun 4-5 yıl devam etmesi oldukça güçtü. Biz yine de büyük ölçüde bunu başardık. Bu söylediklerimden cap yükseltme aklınıza gelmesin. Böyle bir planımız şu an için yok fakat cSilkroad ile ilgili planlarımız netleştiğinde sizlerde yine paylaşacağız.

JollyGame Forumu: Forum ile ilgili güncellemelerin bir çoğunun testlerini yaptık. Forumu baştan aşağıya yeniliyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni versiyon ile karşınızda olacağız. Daha stabil, problemsiz ve kullanışlı bir arayüz olacak. Ek özellikler ile bazı modüller yeni versiyonda aktif olacak. Bizim vitrinimiz olan forumu ne kadar önemsediğimizi tüm oyuncularımız muhakkak bilir.

Genel düzen: Oyun kuralları, forum kuralları gibi genel düzeni etkileyen bazı uygulamaları gözden geçireceğiz. Gerekli düzenlemeleri yapıp en kısa sürede bilgi aktaracağız.


Son olarak oyunlarımız, forum ve yönetim hakkında öneri, istek ve şikayetlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Hep söylüyoruz. Burası ticari bir platform. Karalama, kötüleme ve oyuncuların oyundan soğutmaya yönelik davranışlara tahammülümüz yok. Bu sebeple sizlerden yapıcı eleştiri ve öneriler bekliyoruz. Biz planlarımızı uygulamak için çalışırken sizlerin yorumlarını da tek tek takip edeceğimizden şüpheniz olmasın. Her yoruma yanıt veremeyebiliriz. Elimizden geldiğince toplu yanıtlar ile konuyu daha da açarak değerlendirmelerde bulunmaya çalışacağız.

Bu konuyu daha önceki bakım konuları ile karıştırmayın arkadaşlar. Bu konu tamamen misyon ve vizyon değişliği üzerinedir. Nasıl amatör bir şekilde bu işi yaparken şirketleşip kalite ve kitleyi arttırdıysak aynı şekilde yeni bir yapılanma ve vizyon güncellemesi ile sözümüzün arkasında olduğumuzdan emin olun.

JollyGame olarak kalite, güvenilirlik ve süreklilik kavramlarını kendimize misyon edindiğimizi tekrar hatırlatalım. Yaşan aksaklık ve kesintiden dolayı tüm oyuncularımızdan tekrar özür diler bundan sonrası için çok harika günlerin bizleri beklediğine emin olabilirsiniz.
Shadow, Tea, Cengo ve 26 kişi bunu beğendi.
__________________
Oyun Kuralları - Forum Kuralları - Önemli Uyarılar
Genel Bilgiler: aSilkroad
- bSilkroad - cSilkroad
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2017, 14:45   #2
Vice General Lord
 
ALKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: ALKAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Mesajlar: 960
Konular: 102
Favori Oyun: bSilkroad
Standart

ilk yorum
Loss bunu beğendi.
__________________
  Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2017, 14:49   #3
OWL
General Lord
 
OWL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: OWL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Mesajlar: 1.508
Konular: 59
Favori Oyun: bSilkroad
Standart

Adamsın.
barbarapalvin bunu beğendi.
__________________
Seçici olacaksın bu hayatta. Alkolün sahtesi, insanın kahpesi çarpar.

  Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2017, 14:53   #4
Senior General
 
Simurg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: Simurg isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Mesajlar: 399
Konular: 21
Favori Oyun: aSilkroad
Standart

Çok net ama geç kalınan bir açıklama!!!!


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
__________________
  Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2017, 14:59   #5
General
 
EMO_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: EMO_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Mesajlar: 135
Konular: 20
Favori Oyun: bSilkroad
Standart

Jollygame kimseye pabuç bırakmaz abanın silke devil res pre basmıyorduk bu açıklama iyi oldu
  Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2017, 15:00   #6
Senior General
 
weewerenoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: weewerenoob isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Mesajlar: 307
Konular: 31
Favori Oyun: aSilkroad
Standart

Öncelikle sonunda böyle bir vizyon değişikliğine gitmeniz sevindirici bunu okuduğumuz an bir ohh çektirdiniz bu açıklama ile birlikte hiç bir yenilik gelmese bile bu ilginin olması bile sevindirici ve böyle olduğunuz sürece bizlerde eğlendiğimiz kadar silkimizi çekmeye devam ediceğiz birazdan ödeme bildirimi göndereceğim
  Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2017, 15:00   #7
Senior General
 
Ay___YILDIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: Ay___YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Mesajlar: 386
Konular: 53
Favori Oyun: bSilkroad
Standart

Hayırlısı Olsun.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2017, 15:01   #8
Captain
 
KraLFK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: KraLFK isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Mesajlar: 88
Konular: 12
Favori Oyun: aSro-bSro-cSro
Standart

Şu açiklama içimi rahatlatti diyebilirim. Gerçekten bu dedikleriniz yakin zamanda olursa tadindan yenmez emin olun bu servere kazandirdigim
Bircok player var jollygame her zaman bir ust seviyeydi zaten ama bu tur oyunlar bakimsizlik ilgisizlik gorunce yerin dibine giriyor ki bizzat bu tarz yorumlari yapmis biriyim umarim gerek yonetim gerek oyuncular icinde hersey iyi olur. Siz para kazanin bizde oyundan zevk alalim isin en iyi noktasi bu tesekkurler ...
che, Kyria, EMO_ ve 1 kişi bunu beğendi.
__________________
KraLFK LionsOfCihad.
Bsilkroad/Csilkroad/Asilkroad

Konu KraLFK tarafından (25.07.2017 Saat 15:04 ) değiştirilmiştir.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2017, 15:11   #9
General Lord
 
barbarapalvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: barbarapalvin isimli Üye şuanda  online konumundadır
Mesajlar: 3.280
Konular: 184
Standart

@[Bu bağlantıyı sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın...] OLM BEN SANA NE DEDİM BU ADAMIN HAKKINI YİYONUZ ADAM İŞİNDE GÜCÜNDE
__________________


Barbara Palvin

PossessioN
  Alıntı ile Cevapla
Alt 25.07.2017, 15:13   #10
OWL
General Lord
 
OWL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Durum: OWL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Mesajlar: 1.508
Konular: 59
Favori Oyun: bSilkroad
Standart

Alıntı:
barbarapalvin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
@[Bu bağlantıyı sadece kayıtlı üyeler görebilir. Kayıt olmak için tıklayın...] OLM BEN SANA NE DEDİM BU ADAMIN HAKKINI YİYONUZ ADAM İŞİNDE GÜCÜNDE
Çok kaşarsn biliyosun dimi
Simurg bunu beğendi.
__________________
Seçici olacaksın bu hayatta. Alkolün sahtesi, insanın kahpesi çarpar.

  Alıntı ile Cevapla

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
JOLLY BİLGİ TEKNOLOJİLERİ LTD.ŞTİ.
JollyGame
YASAL UYARI
İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan JollyGame Forum Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm üyeler yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. JollyGame.NET hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde JollyGame.NET yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve Avukatlarımız size dönüş yapacaktır.