Beğeni Ağacı13Beğeniler

Konu:Jollygame server'larina özel bir yenilik olsa?

Blood46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Blood46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    3
    Beğenme 
    6
    Beğenilme 
    9

Lightbulb Jollygame server'larina özel bir yenilik olsa?

Sayın arkadaşlar, burda bir çoğumuzun yılların Silkroad oyuncusu olduğu bir gerçek.Haritanın nerdeyse karış karış her yerini ezberler olduk. "Private server"olayı aldı başını gidiyor zaten. Biraz oyun mekaniğini bozmayacak şekilde yenilik hepimizin hoşuna gider zannediyorum.

Vsro'nun altyapısı buna ne kadar elverişli açıkcası bilmiyorum.Ben Mimarlık'tan yeni mezun bir arkadaşınızım. 3D modelleme yönünde bilgiliyim. Eğer teknik altyapı mümkünse sadece jollygame serverlarına özel, oyuna yeni çevre,bina , yapılar..kısacası estetik katacak statik modellemeleri oluşturmakta gönüllüyüm.

Tabi bu yapılan eklemeler(olursa) update olayı ".pk2" dosyaları içine entegre edilir mi yada baştan mı indirilmesi gerekir gibi bir çok husus var . Ama topluluğumuz uğraşmaya değer birşey olarak görürse , vaktimi buna adayabilirim. Yıllarca sadece oynadım.Birazda üretelim

İyi/Kötü bir yorum bırakırsanız sevinirim.Teşekkürler
    Tork, Sprow, Floydian ve 3 kişi bunu beğendi.

Miracle- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Miracle- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    456
    Beğenme 
    165
    Beğenilme 
    1022

Yenilik genellikle her zaman iyidir dostum. Şimdi millet dicek orjinallikten çıkar eski tadı vermez vs. Kurallar olarak belki haklılar ama mimari olarak sana katılıyorum.
    Sprow ve Blood46 bunu beğendi.

ULEMAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    ULEMAA isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    1159
    Beğenme 
    968
    Beğenilme 
    1978

Bence estetik yapılara değilde oyunda ne tür piyasaya taze kan pompalarım yeni gelen oyuncuları bağlamaya yönelik düşünce ve yenilikler yapabilirim demelisin estetik yapı yani kısaca görüntü için bu kadar uğraşman şaşırttı oyun bu kadar sıkıcı iken bence yeni oyuncuları bağlayacak yeniliklere adamalısın kendini yönetimin yapısal değişiklige gidecegini hiç ummuyorum
    Konu ULEMAA tarafından (09.Aralık.2016 Saat 08:16 ) değiştirilmiştir.
    Tork bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    3
    Beğenme 
    6
    Beğenilme 
    9

Alıntı Bubbax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence estetik yapılara değilde oyunda ne tür piyasaya taze kan pompalarım yeni gelen oyuncuları bağlamaya yönelik düşünce ve yenilikler yapabilirim demelisin estetik yapı yani kısaca görüntü için bu kadar uğraşman şaşırttı oyun bu kadar sıkıcı iken bence yeni oyuncuları bağlayacak yeniliklere adamalısın kendini yönetimin yapısal değişiklige gidecegini hiç ummuyorum
    Hocam doğru diyorsunuz. Ama benim elimden gelen görsel kısmıdır ,yani sadece harita üzerinde değilde, oyun içerisinde var olan herhangi bir model, karakter görünümü/item vb. . Fikirlerimizi bu başlık altında toplayalım derleyelim, diğer alanlarda da kendini gösterecek arkadaşlar olursa bir aşama daha ilerleyebiliriz..

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    3
    Beğenme 
    6
    Beğenilme 
    9

+up

LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    LittleMiddle isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    346
    Beğenme 
    954
    Beğenilme 
    982

hiç zorlama güzel kardeşim
    Blood46 bunu beğendi.

PLANLAMA VE İZLEME UZMAN YARDIMCISI / BANKACI

Barış Pınarı Harekatında Kahraman ordumuza başarılar dilerim.

toto2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    toto2001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    9
    Beğenme 
    33
    Beğenilme 
    32

Alıntı Blood46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın arkadaşlar, burda bir çoğumuzun yılların Silkroad oyuncusu olduğu bir gerçek.Haritanın nerdeyse karış karış her yerini ezberler olduk. "Private server"olayı aldı başını gidiyor zaten. Biraz oyun mekaniğini bozmayacak şekilde yenilik hepimizin hoşuna gider zannediyorum.

Vsro'nun altyapısı buna ne kadar elverişli açıkcası bilmiyorum.Ben Mimarlık'tan yeni mezun bir arkadaşınızım. 3D modelleme yönünde bilgiliyim. Eğer teknik altyapı mümkünse sadece jollygame serverlarına özel, oyuna yeni çevre,bina , yapılar..kısacası estetik katacak statik modellemeleri oluşturmakta gönüllüyüm.

Tabi bu yapılan eklemeler(olursa) update olayı ".pk2" dosyaları içine entegre edilir mi yada baştan mı indirilmesi gerekir gibi bir çok husus var . Ama topluluğumuz uğraşmaya değer birşey olarak görürse , vaktimi buna adayabilirim. Yıllarca sadece oynadım.Birazda üretelim

İyi/Kötü bir yorum bırakırsanız sevinirim.Teşekkürler

Dostum iyi bir konuya deginmissin. Degisiklik her zaman iyidir. Benim skill efekleri hakkinda birkac fikrim var. Mesela bir sw de görmüştüm nukerlerin meteoru coklu meteor şeklindeydi yani 5-6 tane meteor ayni anda iniyodu.Sonracigima şu wizzlerin yildirim skili var ezik vuran onun gorselini degistirebilirsen süper olur çunku ch nukelerle ayni efek ve bnce farklı olsa daha iyi olur. Bnim fikrim bu skili basarken wizin etrafinda yildirim parcaciklari belirsin ve skilin ana efekti de gokten inen dehset bir yildirim olsun.Clash of clans oynadın mi bilmem ama ordaki yildirim efekti hosuma gidiyo mesela onun gibi olabilir.

Renlerde de farklilik yapilabilinir mesela atiyim ch fire skilleri kirmiziysa wizin fire skilleri yesil,mor ya da yeşil-mor karisik alev seklinde olabilir. Illa butun alevler kirmizi olcak diye bisi yok ☺

Mesela fellowlarin modelini örnek alarak bunlari petlere uygulayabilirsin. Acikcasi köpek yerine bir dinozorumnun olmasini tercih ederim.Bu arada soz fellowlardan acilmisken altyapi destekler mi bilmem ama neden fellow pet sistemini getirmiyonuz bir yenilik olarak??

Şunlara da yenilik gelmesi lazim: Ezik lvkdeki çoğu mobun aynisi yuksek lvlde de var sadece rengi falan degisik. Bunlarin yerine yapabiliyorsan daha farkli görünüm olmasi daha iyi olur.

Itemlere gelecek olursak itemlerin gorunumu genel olarak guzel ama bir kaç küçük modifiye iyi olur diye düşünüyorum. Mesela skyrim,dragon age gibi oyunlar oynamissan bilirsin oyundaki baş karakterin efsanevi bir kilici vardir:Alev Yanan Kilic. İşte eu larda 1h ye ch lerde de sworda bu yanma efektini verirsen her sro oynayisimda diger oyunlari da oynamış gibi hissederim kendimi ve baya zevk alirim kendimce.Tabi kilic olurda kalkan olmazmi tabiki kilici yaoacak olursak kalkani da unutmamak gerek.

Konu yanmaktan acilmisken ☺ Erkek karakterlerden birini ghostrider seklinde editleyebilisin ama yanma efektiyle birlikte ☺

Ilk anda aklima gelenler bunlar kardesim. Eğer bunlar yapilabilirse gercekten guzel olacagina inaniyorum ☺

Miracle- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Miracle- isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    456
    Beğenme 
    165
    Beğenilme 
    1022

Alıntı KolayDegil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç zorlama güzel kardeşim
    Birileri fikirlerini belirtip bişeyler yapılabileceğinden bahsediyor neden yıldırmaya çalışıyorsun ona bakarsan sende zorluyorsun insanların sabırlarını ZORLAMA ZORLATIRLAR
    Blood46 bunu beğendi.

Durum 
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    3
    Beğenme 
    6
    Beğenilme 
    9

Smile

Alıntı toto2001 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum iyi bir konuya deginmissin. Degisiklik her zaman iyidir. Benim skill efekleri hakkinda birkac fikrim var. Mesela bir sw de görmüştüm nukerlerin meteoru coklu meteor şeklindeydi yani 5-6 tane meteor ayni anda iniyodu.Sonracigima şu wizzlerin yildirim skili var ezik vuran onun gorselini degistirebilirsen süper olur çunku ch nukelerle ayni efek ve bnce farklı olsa daha iyi olur. Bnim fikrim bu skili basarken wizin etrafinda yildirim parcaciklari belirsin ve skilin ana efekti de gokten inen dehset bir yildirim olsun.Clash of clans oynadın mi bilmem ama ordaki yildirim efekti hosuma gidiyo mesela onun gibi olabilir.

Renlerde de farklilik yapilabilinir mesela atiyim ch fire skilleri kirmiziysa wizin fire skilleri yesil,mor ya da yeşil-mor karisik alev seklinde olabilir. Illa butun alevler kirmizi olcak diye bisi yok ☺

Mesela fellowlarin modelini örnek alarak bunlari petlere uygulayabilirsin. Acikcasi köpek yerine bir dinozorumnun olmasini tercih ederim.Bu arada soz fellowlardan acilmisken altyapi destekler mi bilmem ama neden fellow pet sistemini getirmiyonuz bir yenilik olarak??

Şunlara da yenilik gelmesi lazim: Ezik lvkdeki çoğu mobun aynisi yuksek lvlde de var sadece rengi falan degisik. Bunlarin yerine yapabiliyorsan daha farkli görünüm olmasi daha iyi olur.

Itemlere gelecek olursak itemlerin gorunumu genel olarak guzel ama bir kaç küçük modifiye iyi olur diye düşünüyorum. Mesela skyrim,dragon age gibi oyunlar oynamissan bilirsin oyundaki baş karakterin efsanevi bir kilici vardir:Alev Yanan Kilic. İşte eu larda 1h ye ch lerde de sworda bu yanma efektini verirsen her sro oynayisimda diger oyunlari da oynamış gibi hissederim kendimi ve baya zevk alirim kendimce.Tabi kilic olurda kalkan olmazmi tabiki kilici yaoacak olursak kalkani da unutmamak gerek.

Konu yanmaktan acilmisken ☺ Erkek karakterlerden birini ghostrider seklinde editleyebilisin ama yanma efektiyle birlikte ☺

Ilk anda aklima gelenler bunlar kardesim. Eğer bunlar yapilabilirse gercekten guzel olacagina inaniyorum ☺
    Fikirlerini kattığın için teşekkür ederim. Değindiğin başlıklardan en çok katıldığım ise Manyang vs Marauder saçmalığı yani bu oyunu en ucuz gösterecek şey olmuş bu aynı mob'ları bronzlaştırıp 120lv üste koymaları .

İtemlerde çok sadeleşti artık gözümüzde. Yani dress olmasa neredeyse tüm server üzerinde L.a./Pro set olduğu için hepimiz aynı gözükürdür.Dress kombinasyonları gibi örneğin bir L.a Chest'in stat farkı olmaksızın birden fazla görünümü olsa çok daha renklenirdi ortalık. ve bahsettiğin daha bir çok şey
    Hadi bakalım binmeye çalışıyoruz bi alâmete, gidecek miyiz kıyameteee

freedom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    freedom isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Konular 
    21
    Beğenme 
    57
    Beğenilme 
    50

Böyle pvp arena tarzi bisey entegre edilse 10 numara olur aslinda
    Blood46 bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş