Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı43Beğeniler

Konu:Bsilkroad için öneri Mektubu

General
    Majjestica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    56
    Beğenme 
    220
    Beğenilme 
    80

Standart Bsilkroad için öneri Mektubu

Merhaba,

17 aralık 2011 yılında bSilkroad ismiyle piyasaya girerek, sonradan kurumsallaşıp oyuncularını JollyGame çatısı altında toplayan ve o günden bu yana kesintisiz devam ederek 80-100 ve 110 cap serverlarıyla hizmet veren JollyGame ekibini takdir ederek sözlerime başlıyorum.

Oyun açıldığı günden beri kalitesini yitirmeden devam etmekte. Ara sıra lag- delay gibi bazı ufak-tefek teknik problemler yaşasak da bu kesinlikle JollyGame serverlarının; tabiri caiz-se " Buraya gelince evimde gibi hissediyorum" deyimini bilinç altlarımızdan asla silemez.

Öneri ve istek bölümüne yakıştığını düşünerek aşağıda sıralayacağım maddelerin değerlendirmeye alınması için yöneticilerin zamanlarını bağışlamasını rica ediyorum.

a) Eski oyuncular çok iyi hatırlarlar; ilk zamanlarda GM'ler job suit takar, biri Thief, diğeri ise Kervan partisinin başını çeker ve oyun içinde notice geçerek yer- zaman bildirip oyuncuları yönlendirerek job savaşlarını kayıkçı kavgası edasında zevkli kılarlardı. Bu etkinliğe haftada bir kez veya ayda bir kez 1 saat zaman ayrılabilirse o bir saat bizleri hem daha fazla kaynaştıracak, hemde üzerimizde ki monotonluğu silecektir.

b) Event ve yarışmalar için açılan konular elbette boş değil. Oyuncuların paylaştıkları fikirlerden serverın düzenine en uygunları toplanmalı ve gözle görülür, elle tutulur şekilde bir takvime işlenerek paylaşılmalı. Bu etkinliklerin uzun sürmesine gerek yok tabii ki. Hafta içi 3 gün 30 dakikayla sınırlı tutulsa yeterli olacağını düşünüyorum. Bir takvim kesinlikle paylaşılmalı, öncelikler listesine eklenmeli.

c) Şikayetler konusunda genelde her oyuncu kendi yaşadığı bir sorunu paylaşsa da, ortada su götürmez bir gerçek var ki o da Delay. Zamanla iyileştirmeler yapılacağını düşünüyorum. Buna bağlı olarak oyun içinde ailevi değerlere hakaret edenlerin cezalarının ağırlaştırılması, proxy kullanıcılarının daha sık takip edilmesi ve gereken cezaların uygulanması

İşlerimizden dolayı bizler de sınırlı zamanımızdan ayırarak oyun oynuyoruz ve bir server yönetmenin zamandan daha fazla şeyler istediğinin de bilincindeyiz. Bu sebeple beklentilerimiz yüksek olmamakla birlikte eski zamanları anımsatacak etkinliklerin düzenlenmesi konusunda yönetim ekibinin yardımlarını rica ediyoruz.

Majestica : Akın Çoruh
    Konu Majjestica tarafından (23.Ocak.2019 Saat 12:55 ) değiştirilmiştir.
    Historia, _HACI_, Zeasly ve 8 kişi bunu beğendi.

General
    MelezPrens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    10
    Beğenme 
    43
    Beğenilme 
    59

Tespitler güzel event de ne event i oldugu umrumda degil bir event olsun yeter şikayet konusuna gelirsek ailevi hakaret e banned cezası gelsin 1 günlük banned 5. Ceza haftalık banned 10. Ceza komple uzaklaştırma olabilir. Çünkü suçu günahı olmayan tertemiz insanların pis agız da sakız olması alışılagelmiş bir durum olmuş en fazla chat yerim 7 24 ts deyim zaten önemli durumda yan char dan yazarım gibi üstüne chat banlı iken stall dan küfür edenler i anlatmaya gerekte yok .
    NefiSs ve Majjestica bunu beğendi.

General Lord
    DragonSlayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    108
    Beğenme 
    768
    Beğenilme 
    549

Önerileri tamamen destekliyorum Akın!

Guild masterlarının toparlanarak küfrü en aza indirgemeleri için kendi guildleri içinde çalışma yapmaları dileklerimle.
    weewerenoob, NefiSs and Majjestica like this.
    SERVER: bSilkroad
    GUILD: Everest
    CHARNAMES: Dra9on, Arven
    BUILDS: Warrior/Cleric - Wizard/Cleric

General
    Majjestica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSilkroad
    Konular 
    56
    Beğenme 
    220
    Beğenilme 
    80

En azından Jangan vb yerlerde Üniq ler atılıyordu herkes toplanıyordu Güzel görüntülerde bu tarz şeyleri tekrar yaşamak istiyoruz @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Konu Majjestica tarafından (23.Ocak.2019 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.
    NefiSs bunu beğendi.

Muhabir
    Historia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    58
    Beğenme 
    405
    Beğenilme 
    367

Çok güzel istekler çok güzel öneriler ama malesef @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... bi bildiri yayinlamışti o gunden 1 sene gecti hala tek bi onerisini hayata geçirmedi.
    NefiSs, Majjestica and TearOfGod like this.
    Vaktiyle bir Atsız varmış ; var olsun!
    OttomanHeroS ' RedLine
    Tengri Biz Menen

Yeni Üye
    Hanq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    1
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    2

Aarada Sırada Dw Medu Atardı Miletin Ölüşünü İzlerdik O Günler Bile Özlendi
    NefiSs ve Majjestica bunu beğendi.

Yeni Üye
    Zeasly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    2
    Beğenme 
    8
    Beğenilme 
    12

Aynen katılıyorum kesinlikle doğru tespitler doğru kararlar tam destek akınnn
    SkyLine_

L_E_T_H_A_L

LTH_SAVCI

Cesaretin Olduğu Kadar Özgürsün.

Vice General Lord
    weewerenoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    aSro-bSro-cSro
    Konular 
    61
    Beğenme 
    280
    Beğenilme 
    338

Akıllarda çılgın sorular

Ya paraya doydular
    Ya tek işleri bsro değil
    Yada bu privatenin kaptanıyiz lafı külliyen uydurma

Umarim oyuncuları yanlis yönlendirmeden içeri almazlar
    NefiSs, Majjestica and SirMarque like this.

Captain
    _YouReNexT_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    19
    Beğenme 
    24
    Beğenilme 
    35

Öneri ve İstek Gerçekten Çok iyi ve Anlamlı Eylence Ortamını neşelendirmek İçin bu Tür AKTİVİTELER ZTN GEREKLİ AH ESKİLER AHHHH....... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Majjestica bunu beğendi.

Chief General
    seboaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    56
    Beğenme 
    15
    Beğenilme 
    54

Alıntı Majestic44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

17 aralık 2011 yılında bSilkroad ismiyle piyasaya girerek, sonradan kurumsallaşıp oyuncularını JollyGame çatısı altında toplayan ve o günden bu yana kesintisiz devam ederek 80-100 ve 110 cap serverlarıyla hizmet veren JollyGame ekibini takdir ederek sözlerime başlıyorum.

Oyun açıldığı günden beri kalitesini yitirmeden devam etmekte. Ara sıra lag- delay gibi bazı ufak-tefek teknik problemler yaşasak da bu kesinlikle JollyGame serverlarının; tabiri caiz-se " Buraya gelince evimde gibi hissediyorum" deyimini bilinç altlarımızdan asla silemez.

Öneri ve istek bölümüne yakıştığını düşünerek aşağıda sıralayacağım maddelerin değerlendirmeye alınması için yöneticilerin zamanlarını bağışlamasını rica ediyorum.

a) Eski oyuncular çok iyi hatırlarlar; ilk zamanlarda GM'ler job suit takar, biri Thief, diğeri ise Kervan partisinin başını çeker ve oyun içinde notice geçerek yer- zaman bildirip oyuncuları yönlendirerek job savaşlarını kayıkçı kavgası edasında zevkli kılarlardı. Bu etkinliğe haftada bir kez veya ayda bir kez 1 saat zaman ayrılabilirse o bir saat bizleri hem daha fazla kaynaştıracak, hemde üzerimizde ki monotonluğu silecektir.

b) Event ve yarışmalar için açılan konular elbette boş değil. Oyuncuların paylaştıkları fikirlerden serverın düzenine en uygunları toplanmalı ve gözle görülür, elle tutulur şekilde bir takvime işlenerek paylaşılmalı. Bu etkinliklerin uzun sürmesine gerek yok tabii ki. Hafta içi 3 gün 30 dakikayla sınırlı tutulsa yeterli olacağını düşünüyorum. Bir takvim kesinlikle paylaşılmalı, öncelikler listesine eklenmeli.

c) Şikayetler konusunda genelde her oyuncu kendi yaşadığı bir sorunu paylaşsa da, ortada su götürmez bir gerçek var ki o da Delay. Zamanla iyileştirmeler yapılacağını düşünüyorum. Buna bağlı olarak oyun içinde ailevi değerlere hakaret edenlerin cezalarının ağırlaştırılması, proxy kullanıcılarının daha sık takip edilmesi ve gereken cezaların uygulanması

İşlerimizden dolayı bizler de sınırlı zamanımızdan ayırarak oyun oynuyoruz ve bir server yönetmenin zamandan daha fazla şeyler istediğinin de bilincindeyiz. Bu sebeple beklentilerimiz yüksek olmamakla birlikte eski zamanları anımsatacak etkinliklerin düzenlenmesi konusunda yönetim ekibinin yardımlarını rica ediyoruz.

Majestica : Akın Çoruh
    +1 +1
    Majjestica bunu beğendi.

Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş