Sonuç: KatilJack Etkinliğini Nasıl Buldunuz?

Katılımcı sayısı
9. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Güzel

1 11.11%
  • Geliştirilebilir

4 44.44%
  • Kötü

4 44.44%
Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu
Beğeni Ağacı2Beğeniler

Konu:KatilJack Etkinliği

Genel Yönetici
    Odin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Silkroad Yetkilisi  
    [GM]Odin
    Konular 
    538
    Beğenme 
    10
    Beğenilme 
    5165

Standart KatilJack Etkinliği

Etkinlik Hakkında Bilgi

Etkinlik için özel tasarlanmış bir PK karakteri (KatilJack) seçilen bölgede belirir. Oyuncular KatilJack'i öldürmeye çalışırlar. KatilJack'de aynı şekilde oyunculara karşılık verecektir. KatilJack'i öldürmeyi başaran kişiye belirlenecek olan ödül verilir.

KatilJack'in öldürdüğü kişilerin itemlerinin düşme olasılığı azda olsa vardır. Bu neden riskli bir eventdır. Katılmak yada katılmamak sizin insiyatifinizdedir. Üzerinizden düşecek olan herhangi bir itemin iadesi talebinde bulunamazsınız.

Etkinliğin Gelişimi

Etkinlik sizce nerede yapılmalıdır?
    Şehir önlerinde, Jangan-Donwhang arası güzergâhında, ipuçları ile yönlendirilecek herhangi bir bölge.
    Önceden hazırlık yapılmaması için örneğin bard karakterlerinin kurulması gibi durumlardan dolayı bu seçenekleri sizlere sunuyoruz.

Nasıl bir KatilJack istersiniz?
    Daha agresif, daha pasif, daha güçlü?

Ödül Sistemi
    Tasarlamış olduğumuz bazı ödüller var fakat siz değerli oyuncularımızında fikirlerini almak istedik. Önerileriniz nelerdir?
    Unutmayın ödül ne kadar büyük olursa yapılacak olan etkinlik sayısı o kadar azalacaktır

Etkinlik hakkında her türlü öneri ve düşüncelerinizi bu başlık altında bizlere iletebilirsiniz
    Monk bunu beğendi.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Genel Bilgiler: Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Yeni Üye
    whiskey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    2
    Beğenme 
    13
    Beğenilme 
    1

Açıkcası prova pek sarmadı daha da iyi olabilir yada katiljack daha fazla vurabilir hiç bir heyacanı yoktu provanın çünkü
    ödüle gelirsek bence tabi eğer katiljack güçlü ve dayanıklı olursa dress olabilir derim
    Konu whiskey tarafından (22.Şubat.2012 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.
    İzindeyiz...

SublimeNightmare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    25
    Beğenme 
    97
    Beğenilme 
    34

Katiljack başka bir forma girebilir mi onlarca oyun içinde seçmek birhayli zor oldu ve bayaa geliştirilse :/ ya ox tarzı event olmuyor mu burada ?¿
    imzam yok parmak bassam

Captain
    comolokko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    2
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    0

mesela bi blade buldu katil jack i arkadan bi wizard rahatlıkla jackı blade nın elinden alablir. odül buyuk veya düşük benım için önemli değil maksat eğlence olsun ama ben 5k10k atarken ona tanklık yaparken arkadan bi wiz gelip benden alırsa benım hoşuma gitmez tabi. ha diyeblirsiniz git ozman wizard kas. yaratıgın vuruş skili bence alan olmalı bow xbow dahıl herkze dalmalı. benım düşüncelerim bunlar.
    Ayrıca ödülleri küçük olan eventler arttırlıabilir bence, ki sw deki online kişi sayıyısı baya azaldı.

Üyeliği Durduruldu
    AdamHaklıBeyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    3
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    11

comolokko, o dediğin öyle olmasa bile şu şekilde yapılabilir;

damaj sınırı getirilebilir. Örneğin bladerın jack'e vuracağı maksimum 10K olsun, wizard gelip 40 50K atarsa bu işin tadı kaçar.

Ancak, yaratığa maksimum vurulacak damaj 15 K olursa sorun ortadan kalkar. Bladerlarında yaratığı kesme şansları olur hiç olmassa

Captain
    Konular 
    2
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    0

yani bi şekilde durum dengelenirseiyi olur, yoksa sadece ekranda geçen pembe yazılardan öteye gitmez benim için. ki bu sebeptende wizardlara pk kişi saysının artacagını sanıyorum.

Vice General Lord
    ThreePoint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSRO & cSRO
    Konular 
    34
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    375

Öncelikle KatilJack sıradan bir karakter değil. Sihir defansı yüksekken fiziksel defansı düşük olan bir karakter. Yani tahmin ettiğiniz gibi wizardlar size göre çok çok fazla vurmuyorlar. Ayrıca wizardların canları az, nekadar vururlarsa vursunlar bu gün gördüğünüz gibi geri yansıyan tüm vuruşlarda ölümleri kesin. Fiziksel defansı düşük olduğu için Jack'e bir blader da yeterince fazla vurabiliyor ve yere yatırıldığında (Unique moblarda wizardların en büyük avantajlarından biri mobun yatmıyor olmasıdır.) wizardlar atak yapamıyorlar. Fiziksel atak yapanların canları (HP) Sihirli atak yapan wizardlara göre çok çok fazla olduğu için geri yansıyan hasarlardan ölmeleri çok daha zor oluyor.

Etkinliğin şehirden uzak yapılması ölen oyuncuların geri dönüşünü zorlaştırmak içinde mantıklı görünüyor.
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... - Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Üyeliği Durduruldu
    AdamHaklıBeyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular 
    3
    Beğenme 
    0
    Beğenilme 
    11

Ben unique hakkında bilgili değildim, böyle ise hoş olmuş.
    Denenebilir^^

General Lord
    DragonSlayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    108
    Beğenme 
    768
    Beğenilme 
    549

Wink

Bence iki taraf için de avantajlı/dezavantajlı bir unique olabilir KatilJack.
    Şöyle ki; Sürekli Zerk halinde olan, fiziksel ve Büyüsel defans/atak durumu yüksek olan,HP si çok olan ve cok agresif bir katil olabilir.
    Misal veriyorum üzerine tıklandığında Unique olarak görünebilir.Agresif olduğundan dolayı en çok vuran kişiye yönelebilir. Bir Glavier olursa bu arkadaş, sütun verip knock back yapabilir,Dull statüsüne sokabilir.Bu gibi şeyler....

Gelelim asıl meseleye ; Serverda Trade,Event,Arena gibi aktivitelere katılım çok az. Bu arkadaşa vurabilmek için tıpkı Job Temple daki gibi Job kıyafeti ile gelinebilir..Bu aynı zamanda Str charların wizardlara sinirlenip onlara pk olmalarını da bu şekilde önleyebilir. Hem de güzel bir hunter thieve savaşına şahit olabiliriz Ha,diyebilirsiniz ki "Serverda zaten pek oyuncu yok,oyuncu sayısı artsın öyle yapılabilir" Hayır !!! Adı belli olsun bu eventin. Oyuncular daha önce hiç bir serverda olmayan bu etkinliği bilerek gelsinler buraya.. Aksiyon dolu uzun bir savaş olabilir bu KatilJack'e karşı..
    Ödüllere tabi siz karar verirsiniz ama fikrimi söyleyeyim ben yine de....
    Eventlarda dağıtılan ödüller ne kadar değerli olursa,event sayısının azalacağını söylemiştiniz....
    KatilJack'i öldüren kişi veya kişiler için partideki adam sayısı kadar coin düşürülebilir bu yaratıktan.. Veya adambaşı bir global,yada reverse.

Güçlü olmasını önermemdeki sebep ise bazı arkadaşlar fazladan client açarak kendi partilerini kurabilecek durumdalar... Bunun önüne geçebilmek için KatilJack'in çok agresif ve güçlü olması gerekli,ayrıca oyunculara dalarken Tai-Sui gibi sabit kalmamalı ki kendi partilerini kurmuş arkadaşlar varsa o partiye de saldırıp aktif olmayan botları yıkabilsin...

Bunlar önerilerim,düzeltme-ekleme yapılabilir. Tabi bunların bir hayal olduğunu düşünen varsa önyargıdan dolayı suçlayamam çünkü bu oyunun ilk adı Fantasy Oddysee
    Konu DragonSlayer tarafından (23.Şubat.2012 Saat 06:00 ) değiştirilmiştir.
    SERVER: bSilkroad
    GUILD: Everest
    CHARNAMES: Dra9on, Arven
    BUILDS: Warrior/Cleric - Wizard/Cleric

Captain
    Konular 
    2
    Beğenme 
    1
    Beğenilme 
    0

Dragonslayer kesinlikle sana katılıyorum.Benim ilk pw serverim oldgu için daha once bu mobu hiç görmedim. Parti konusuna gelirsek, aynı şekilde ben kullnmıyorum demiyorum bende kullnıyorum benımde bi cleric bi warıorum var ben bı unıge veya baska bi şeye bakarken 2 charı rahat idare edebiliyorum. vuruş olayı bencede dediğin gibi partı yede atack yapmalı yada ne bileyim arkadakı pasıf clerıc ı bardı öldürmeli.
    Hunter thf olyına gelince değişik bişe olbilir . eylencelide olabilir bolca kufur de yağabilir

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş