Beğeni Ağacı9Beğeniler

Konu:Bir İtem Aldım Hayatım Değişti (İbretlik)

KasapAbdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    KasapAbdullah isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    6
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    5

Post Bir İtem Aldım Hayatım Değişti (İbretlik)

Merhaba Bsro ailesi, şimdi size başımdan geçen anlamsız ban yeme serüvenimi anlatacağım. Bsro'yu her fırsatta övüp en iyi server olduğunu söyleyen ben nasıl oldu da bu hale geldim göreceksiniz. Olayı tüm detaylarıyla anlatacağım ve aklınızda hiçbir soru işareti bırakmamaya çalışacağım.
    Ben bu oyunu kendi halimde yavaş bir tempoda takılmalık oynayan biriyim, bazılarınızla denk gelmişimdir illaki karakterimin adı " Orospy ". Oyuna bir süre ara vermiştim ve tekrar dönüş yapıp üstümdeki parayla al sat yaparak item topluyordum.
    17 Ekim 21.33 : Bir karakterim pazardayken diğer karakterim ile pazarda item kovalıyordum ve DW kapının önüne birisin stall açtı(hay açmaz olaydı). Bir de baktım +11 garment parçalar 30b'idi(param olmasaydı da alamasaydım). Bu fiyatı kısa bir süre düşündükten sonra daha pahalıya satacağımı düşünerek itemlerin hepsini çektim. Zaten oyunda item al sat yaparak para kasan birisiyimdir. İtemi alırken ki diyalogları ve aldıktan sonra adama teşekkür etmemi şuraya bırakıyorum. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... (saat vs. gözüküyor)

Devamında itemleri stall'daki karakterime aktarıp diğer sattığım itemlerle birlikte bu +11 garment parçaları 69b'den koydum ve satmaya başladım. O sırada diğer karakterimle mavi zerk görevi yapıyordum ve stall karakterime baktığımda " __SKRiLLeX " isimli karakterin "vay be nasıl çaldın itemlerimi " yazdığını gördüm. Akabinde hemen kendisine yazdım ve ney ima ettiğini sordum. İtemleri daha yeni aldığımı söyledim. Kimden aldığımı sordu ve ben de nasıl çaldırdığını söylersen isimleri vereceğimi söyledim. Devamında beni hırsızlıkla suçlayarak bir şeyler yazdı ve beklememi söyledi. Ben de sorun yok dedim benle alakalı bir durum değil zaten ben 30bmi verip itemleri aldığımı söyledim. Aradan beş on dakika geçti ve aniden DC yedim. Herhalde bir kontrol yapıp açacaklar diye düşündüm farklı bir karakterden oyuna girip __SKRiLLeX'e beni neden uğraştırıyorsun pazardan aldığımı söyledim yazdım. Fakat kendisi benle resmen dalga geçti ve hırsızlıkla suçladı. ss'i şöyle bırakıyorum. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... (GM bu şahsın tek lafıyla beni süresiz banladığına göre suç oyuncudan çok GMdedir. Sonuçta o emin olamaz benim hırsız olup olmadığımı.)

Akabinde hemen @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... a mesaj yazdım, ss'i bırakıyorum. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Fakat herhangi bir geri dönüş alamadım, arkadaşın bana yaptığı suçlama ile birlikte olayı bir kez daha anlatıp şikayet bölümüne konu açtım, halen onaylanmadı...
    Devamında Asgarda bir mesaj daha attım Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... 100 yıl ban yediğimi görünce inanamadım, hiçbir sorgu sual olmadan bir kişinin lafıyla nasıl süresiz ban yenebilir, resmen şoka girmiştim...
    Herhalde açarlar diye düşündüm sonraki günün öğleninde halen bir cevap göremeyince yeni bir konu açtım(konu:stalddan item çekip süresiz ban yemek). Bir kısmınız da gördü zaten. ss, Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

O kadar mesaj ve bekleyişten sonra Asgarddan gelen cevabı görünce düşük olan moralimi tümüyle yitirdim. Çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım, bsro yönetimine bu kadar güvenirken böyle bir olay yaşamak beni şoka uğrattı. Bana resmen "+11 garmentin ederi ne? " diye soru sordu... O kadar şey yazdım olayı anlattım, kaçtan alıp kaça koyduğumu kimden nasıl satın aldığımı vs. fakat bana gelen soru buydu. Resmen beni suçlu konuma koymaya yönelik bir cevaptı bu. Devamında ben uzun uzun tekrar yazdım. SS 1, Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... SS 2.Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    tekrardan attığım mesajın aynısını attım ve orda zaten itemi kaçtan aldığım yazmasına rağmen kendisi bana "bu şekilde devam ederseniz sonuca ulaşamayacaksınız. " diyerek konuyu kilitledi. Konunun kilitlendiğini gördüğümde karakterimin tabiri caizse bok yoluna gittiğini anladım. Fakat olayı tekrardan duyurmak için yeni bir konu daha açtım(
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ). SS, Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Bu konuyu zaten çoğunuz gördü, sağ olsun çoğu kişi destek verdi. Fakat arkadaşın tek bir lafıyla süresiz ban yemişken, bana halen ne @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Gmlerden bir açıklama ne bir inceleme var... Velhasıl kelam benim yönetime olan inancım bitti, siz de inşallah bu olaydan ibret alırsınız. Artık oyunda bir Orospy'niz yok. İnşallah bütün olayı açık bir şekilde anlatabilmişimdir. Herkese iyi oyunlar. Saygılar "Orospy".

alwaysEFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    alwaysEFE isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    35
    Beğenme 
    161
    Beğenilme 
    205

Üzücü bir durum , sinir ve üzüntüyle ani kararlar almamalısın. Ben @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... 'ın yönetiminde adil olduğu inancındayım. Malum birden fazla işlerle ilgileniyorlar serverle olan sıkıntılarda son zamanlar malum üstüste geldi yetişememiş olabilir buradaki mağduruyetinide anlıyorum. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... arkadaşa yardımcı olabilecek bir açıklama yapar mısınız ? Bu süre zarfı içinde inceleme yapabildiğinizi ve bir karara vardığınızı düşünmekteyim.
    Söylemeden geçemeyeceğim ilk ss'de imam yine sahada iteleme kakalama peşinde
    RollBack
    RB_Komutan / Hüseyin
    Tek bir kötü hamle , kırk iyi hamleyi boşa çıkarır.

Historia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    Historia isimli Üye şimdilik offline konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    60
    Beğenme 
    447
    Beğenilme 
    441

biraz sabirla beklerseniz olayda aydınlatılmayacak bişey yok bugune kadar gün yüzüne cıkmamiş hiç bir olay olmadı. Haklı olabilirsiniz canınız yanmış olabilir size de hak veriyorum masum oldugunuzu dusunuyorum da biraz daha beklerseniz kesin bi dönüş saglanacaktir.
    Vaktiyle bir Atsız varmış ; var olsun!
    OttomanHeroS ' RedLine
    Tengri Biz Menen

Durum 
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    6
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    5

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Desteğin için teşekkür ederim. Keşke bana bir açıklama yapılsa kaç gündür bekliyorum sinirlerimi bozan bu oldu. İyi oyunlar.

Durum 
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    6
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    5

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Teşekkür ederim, tabii ki bekleyeceğim yazacağımı yazdım zaten fakat halen düzgün bir geri dönüş olmaması beni üzdü. İyi oyunlar.

SuR
    SuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    SuR isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    243
    Beğenme 
    1000
    Beğenilme 
    1029

Alıntı KasapAbdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Desteğin için teşekkür ederim. Keşke bana bir açıklama yapılsa kaç gündür bekliyorum sinirlerimi bozan bu oldu. İyi oyunlar.
    Yorumsuz
    Konu SuR tarafından (21.Ekim.2019 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.
    Vatan Ne Türkiye'dir Türklere Türkistan Vatan Büyük Ve Müebbet Bir Ülkedir''Turan''

LittleMiddle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    LittleMiddle isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    359
    Beğenme 
    977
    Beğenilme 
    1022

Bu adamın tam olarak suçu nedir @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... .? Kendisi anlatıyor bir de senden dinlemek gerek. Ne yapmış tam olarak hırsızlık anlamında. Belki de gerçekten hırsız bilemeyiz senin bildiğin birsey varsa kamuoyunu aydınlatırsanız seviniriz.
    ogzhanulutas bunu beğendi.
    New Char > WOLWO
    PLANLAMA VE İZLEME UZMAN YARDIMCISI / BANKACI
    züğürdün tesellisi zenginden dilenene kadar.

Durum 
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    6
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    5

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... İşte bu olay şu an beni inanılmaz sinirlendiriyor. Benim gerçekten hırsız olduğumu düşünenler var bunun sebebi GMnin hiçbir açıklama yapmaması. Üzerimde toplasan 2T'lik bile item yoktur giden itemlere üzülmüyorum ama bu olay beni çok küçük düşürüyor, bunun telafisi nasıl olabilir? Asgard açsın benim karakterimin bütün loglarını yayınlasın şu zamana kadar kaç kişiyle herhangi bir problem yaşamışım görülsün. Bende rahatlayım siz de rahatlayın... İyi oyunlar.

toto2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durum 
    toto2001 isimli Üye şuanda  online konumundadır
    Favori Oyun  
    bSilkroad
    Konular 
    12
    Beğenme 
    48
    Beğenilme 
    34

Alıntı KasapAbdullah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Bsro ailesi, şimdi size başımdan geçen anlamsız ban yeme serüvenimi anlatacağım. Bsro'yu her fırsatta övüp en iyi server olduğunu söyleyen ben nasıl oldu da bu hale geldim göreceksiniz. Olayı tüm detaylarıyla anlatacağım ve aklınızda hiçbir soru işareti bırakmamaya çalışacağım.
    Ben bu oyunu kendi halimde yavaş bir tempoda takılmalık oynayan biriyim, bazılarınızla denk gelmişimdir illaki karakterimin adı " Orospy ". Oyuna bir süre ara vermiştim ve tekrar dönüş yapıp üstümdeki parayla al sat yaparak item topluyordum.
    17 Ekim 21.33 : Bir karakterim pazardayken diğer karakterim ile pazarda item kovalıyordum ve DW kapının önüne birisin stall açtı(hay açmaz olaydı). Bir de baktım +11 garment parçalar 30b'idi(param olmasaydı da alamasaydım). Bu fiyatı kısa bir süre düşündükten sonra daha pahalıya satacağımı düşünerek itemlerin hepsini çektim. Zaten oyunda item al sat yaparak para kasan birisiyimdir. İtemi alırken ki diyalogları ve aldıktan sonra adama teşekkür etmemi şuraya bırakıyorum. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... (saat vs. gözüküyor)

Devamında itemleri stall'daki karakterime aktarıp diğer sattığım itemlerle birlikte bu +11 garment parçaları 69b'den koydum ve satmaya başladım. O sırada diğer karakterimle mavi zerk görevi yapıyordum ve stall karakterime baktığımda " __SKRiLLeX " isimli karakterin "vay be nasıl çaldın itemlerimi " yazdığını gördüm. Akabinde hemen kendisine yazdım ve ney ima ettiğini sordum. İtemleri daha yeni aldığımı söyledim. Kimden aldığımı sordu ve ben de nasıl çaldırdığını söylersen isimleri vereceğimi söyledim. Devamında beni hırsızlıkla suçlayarak bir şeyler yazdı ve beklememi söyledi. Ben de sorun yok dedim benle alakalı bir durum değil zaten ben 30bmi verip itemleri aldığımı söyledim. Aradan beş on dakika geçti ve aniden DC yedim. Herhalde bir kontrol yapıp açacaklar diye düşündüm farklı bir karakterden oyuna girip __SKRiLLeX'e beni neden uğraştırıyorsun pazardan aldığımı söyledim yazdım. Fakat kendisi benle resmen dalga geçti ve hırsızlıkla suçladı. ss'i şöyle bırakıyorum. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... (GM bu şahsın tek lafıyla beni süresiz banladığına göre suç oyuncudan çok GMdedir. Sonuçta o emin olamaz benim hırsız olup olmadığımı.)

Akabinde hemen @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... a mesaj yazdım, ss'i bırakıyorum. Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Fakat herhangi bir geri dönüş alamadım, arkadaşın bana yaptığı suçlama ile birlikte olayı bir kez daha anlatıp şikayet bölümüne konu açtım, halen onaylanmadı...
    Devamında Asgarda bir mesaj daha attım Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... 100 yıl ban yediğimi görünce inanamadım, hiçbir sorgu sual olmadan bir kişinin lafıyla nasıl süresiz ban yenebilir, resmen şoka girmiştim...
    Herhalde açarlar diye düşündüm sonraki günün öğleninde halen bir cevap göremeyince yeni bir konu açtım(konu:stalddan item çekip süresiz ban yemek). Bir kısmınız da gördü zaten. ss, Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

O kadar mesaj ve bekleyişten sonra Asgarddan gelen cevabı görünce düşük olan moralimi tümüyle yitirdim. Çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım, bsro yönetimine bu kadar güvenirken böyle bir olay yaşamak beni şoka uğrattı. Bana resmen "+11 garmentin ederi ne? " diye soru sordu... O kadar şey yazdım olayı anlattım, kaçtan alıp kaça koyduğumu kimden nasıl satın aldığımı vs. fakat bana gelen soru buydu. Resmen beni suçlu konuma koymaya yönelik bir cevaptı bu. Devamında ben uzun uzun tekrar yazdım. SS 1, Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... SS 2.Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    tekrardan attığım mesajın aynısını attım ve orda zaten itemi kaçtan aldığım yazmasına rağmen kendisi bana "bu şekilde devam ederseniz sonuca ulaşamayacaksınız. " diyerek konuyu kilitledi. Konunun kilitlendiğini gördüğümde karakterimin tabiri caizse bok yoluna gittiğini anladım. Fakat olayı tekrardan duyurmak için yeni bir konu daha açtım(
    Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... ). SS, Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...
    Bu konuyu zaten çoğunuz gördü, sağ olsun çoğu kişi destek verdi. Fakat arkadaşın tek bir lafıyla süresiz ban yemişken, bana halen ne @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Gmlerden bir açıklama ne bir inceleme var... Velhasıl kelam benim yönetime olan inancım bitti, siz de inşallah bu olaydan ibret alırsınız. Artık oyunda bir Orospy'niz yok. İnşallah bütün olayı açık bir şekilde anlatabilmişimdir. Herkese iyi oyunlar. Saygılar "Orospy".
    Bu son mesaj içime dokundu resmen kardeşim sen iyi birine benziyorsun. Ben de aynı senin gibi sürekli değil ara ara oynayan biriyim. Ve yıllardır da bSro'nun Türkiye'de en kaliteli tek private server olduğunu düşünmüşümdür. İnşallah en kısa zamanda gerekli incelemeleri yaparak konuya çözüm getirilir. @Sadece Üyeler Linkleri Görebilir...

Durum 
    Favori Oyun  
    Silkroad Online
    Konular 
    6
    Beğenme 
    2
    Beğenilme 
    5

@Sadece Üyeler Linkleri Görebilir... Desteğin icin tesekkur ederim. Butun dedigin gibi baska bir server olsa bukadar ustunde durmam olayin ama bsroda boyle bir olay yasamak beni cidden uzdu. Bunun sebebinin beni sikayet eden adamin bilinen biri olmasi ve benim Gmlerin yaptiklari hatalari yuzlerine vurmamdan kaynaklandigini dusunuyorum. Resmen beni geri plana attilar, bir aciklama bile yapmadilar... İyi oyunlar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Giriş